administrator
12 kwietnia

Fujitsu World Tour 2016
patronat medialny 

Fujitsu World Tour 2016, poznaj jego program


Fujitsu to jedna z wiodących firm branży ITC i ma ambicje nie tylko znajdować rozwiązania, ale i kreować trendy. Dlatego także warszawski przystanek światowego tourne Fujitsu to będzie coś więcej niż tylko prezentacja aktualnej oferty koncernu, choć tę też oczywiście poznamy. To będzie spotkanie z najnowszą technologią, która ma za zadanie wspomóc człowieka.

 

Bo hasło, pod którym odbywa się tegoroczny tour brzmi „Human Centric Innovation in Action". W tłumaczeniu na polski nie brzmi to najlepiej: nakierowane na człowieka innowacje w zastosowaniu. Brzmi jak tytuł nudnej rozprawki, a nudno nie będzie. Technologia zmienia bowiem świat na naszych oczach i to zmienia błyskawicznie. Jednym z tematów sesji będzie próba odpowiedzi na pytanie, jak te innowacje wpływają na nasze życie. Innym, z którym coraz częściej mamy do czynienia i chyba odrobinę obawiamy: biometria. W oddziale jednego z banków spółdzielczych, po drugiej stronie ulicy, zamiast wybijać kod w bankomacie wystarczy przyłożyć kciuk. Tu akurat nie ma nic przerażającego, ale co będzie, gdy te wszystkie dane zostaną zapiszą po prostu w naszym paszporcie bądź dowodzie? Rzut oka na świat przyszłości, który zaczyna się już dziś. A to dziedzina, w której Fujitsu jest jednym z liderów. Pojawi się też oczywiście temat digitalizacji obiegu dokumentów (żegnajcie kserokopiarki i segregatory) i automatyzacji procesu sprzedaży. To też się już dzieje i wiązanie swojej przyszłości z pracą za ladą jest stanowczo złym pomysłem. I chmura, a tu już chodzi wyłącznie o pytanie, co w chmurze pojawi się nowego.

 

A mile naszą polską ambicje powinien połechtać temat jednego z otwierających Tour wystąpień: „Globalne innowacje z Polski”. Z pytaniem tym zmierzy się szef ulokowanego w Polsce Centrum R&D Fujitsu Jerzy Wiśniewski. Polska nie jest już bowiem wyłącznie miejscem, gdzie montuje się coś z importowanych części według przygotowanych przez kogoś planów. Tu też te plany, całe rozwiązania powstają. I odpowiadają już za to Polacy, pnący się po ścieżkach kariery w koncernie. To tylko jeden z nich. Japoński koncern jest od tej strony zresztą coraz mniej japoński. Wśród mówców, którzy wystąpią podczas warszawskiej odsłony Tour nie ma ani jednego Japończyka. A będzie wśród nich CTO Fujitsu, czyli główny dyrektor ds. technologii koncernu, odpowiedzialny tam za Europę, Bliski Wschód, Indie i Afrykę. Jest nim Niemiec, dr Joseph Reger.

 

To spotkanie ze światem przyszłości, który zaczyna się już dziś, zajmie nam cały dzień. Spotkamy się tam (jeśli z zaproszenia skorzystamy), w gronie pół tysiąca ludzi, dla których jest to praca i z reguły też pasja. To zatem okazja, by nie tylko dowiedzieć się więcej, ale i poznać ludzi, którzy tę zmianę tworzą. Sprzyja temu program, nie będą to tylko wykłady i prelekcje. Pierwszy punkt programu to zaproszenie na wspólne śniadanie, będzie też lunch, a na zakończenie koktajl oraz koncert zespołu „Waglewski Fisz, Emade”, czyli prawdziwe męskie granie. Bo ma być też atrakcyjnie.

 

Miejsce się nie zmienia, po raz już kolejny będzie to centrum kongresowe wMuzeum Historii Żydów Polskich na warszawskim Muranowie, zajmujące tam ostatnią kondygnację. A zatem okazja (i pokusa), by zwiedzić też muzeum, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

 

więcej

 

wtorek 12 kwietnia, godzina 9.00 – 16.30

Centrum Konferencyjne Muranów

(Muzeum Historii Żydów Polskich)

ul. Anielewicza 6, gdzie to jest

 

Udział jest bezpłatny, tak, jak podczas poprzednich edycji Tour,. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja. I lepiej z decyzją się nie ociągać. Pula miejsc jest, co prawda, spora, ale jeśli nie zarezerwujemy sobie w kalendarzu daty, może się okazać, że akurat tego dnia nie mamy czasu, bo wypadnie namy jakieś spotkanie lub będziemy mieli pilną pracę do wykonania…

 

rejestracja online

 


Magazyn przedsiębiorcy