administrator
19 kwietnia

Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe po zmianach
oferta specjalna, tylko dla członków klubu 

Nowe przepisy weszły w życie już z początkiem roku i jest to zmiana o charakterze rewolucyjnym. Chodzi o długo dyskutowany zamiar dania firmom, które popadły w kłopoty, nowej szansy. Pierwszeństwo przed upadłością będzie miało postępowanie restrukturyzacyjne i to z użyciem środków pomocy publicznej. Jak to ma wyglądać w praktyce? Temu, powodom i celom wprowadzenia zmian w prawie [poświęcona będzie konferencja, podczas której dowiemy się też, jak z nowych rozwiązań będzie można skorzystać. Nikomu oczywiście tego nie życzymy, ale nowe rozwiązania na pewno warto znać. Tym bardziej, że służą one przede wszystkim temu, by do upadłości nie dopuścić. 


 

Znakomite grono wykładowców, wśród nich członek naszego klubu, Ewa Jakubczyk-Cały, prezes PKF Polska oraz prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego...

 

wtorek 19 kwietnia, godzina 10.00 – 17.00

hotel Mercury Grand Warszawa (d. Grand)

ul. Krucza 28, gdzie to jest

 

Dla członków klubu mamy specjalną ofertę, zapłacą tylko tyle, ile pracownicy urzędów, a więc 300 zamiast 850 zł (plus VAT) ! 

 

 

pobierz formularz zgłoszeniowy (kliknij i pobierz formularz)

 

 

 

Nowe Prawo restrukturyzacyjne i zmiany Prawa upadłościowego

szansa i wsparcie dla przedsiębiorstw

 

 

Celem Konferencji jest omówienie i wyjaśnienia nowych zasad chroniących przedsiębiorstwa przed upadłością a wprowadzonych przez Prawo restrukturyzacyjne. Jak te nowe uregulowania i uprawnienia mogą zmienić położenie przedsiębiorstw w sytuacji pogorszenia kondycji finansowej, kryzysowej a nawet zagrożenia niewypłacalnością poprzez zastosowanie instrumentów ochronnych, naprawczych przy osłonie praw wierzycieli? Znajomość zagadnień objętych problematyką Konferencji ma umożliwić podejmowanie racjonalnych decyzji wierzycielom i przedsiębiorcom o wyborze ścieżki naprawy lub likwidacji firmy.

 

 

Program


10.00-10.15 - otwarcie Konferencji – POLISH MARKET

 

10.15-10.45 – Mecenas Piotr Zimmmerman  

Nowe Prawo Restrukturyzacyjne - jaki jest jego cel, co ma zmienić, komu służy, czy może stanowić skuteczny instrument wsparcia dla przedsiębiorstw, gospodarki? czy nie jest zbiorem nazbyt skomplikowanych procedur? Czy kadra doradców restrukturyzacyjnych jest przygotowana do profesjonalnej obsługi nowych postępowań?

 

10.45 - 11.15 - Mecenas Piotr Zimmerman  

Restrukturyzacja czy bankructwo? Prymat restrukturyzacji przed subsydiarnością postępowania upadłościowego,

 

11.15 - 11.45 – Ewa Jakubczyk – Cały   

Plan restrukturyzacyjny; czarna magia czy przemyślany, profesjonalny proces fundamentalnych zmian?

 

11.45 - 12.15 – Doradca podatkowy Witold Missala

Ekonomiczne, społeczne oraz podatkowe aspekty restrukturyzacji i upadłości

 

12.15 - 12.30 - przerwa kawowa

 

12.30 - 13.00 – Przedstawiciel Ministerstwa Skarbu  

Pomoc publiczna w postępowaniu restrukturyzacyjnym,

 

13.00 - 13.20 - przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości 

Centralny Rejestr Restrukturyzacji i Upadłości, czyli kiedy ziści się nadzieja na komunikacyjne informatyczne narzędzie do pozyskiwania informacji i obsługi procesów restrukturyzacyjnych oraz upadłościowych.

 

13.20 - 13.40 – Mecenas Mariola Dąbrowska

Pozycja restrukturyzowanego przedsiębiorstwa w przetargu publicznym

 

13.40 - 14.40 – Adwokat Wojciech Piłat

Uprawnienia wierzycieli w postępowaniu restrukturyzacyjnym

 

14.40 - 15.10 - LUNCH

 

15.10 - 15.25 – Sędzia SR Cezary Zalewski  

 Nowa definicja „niewypłacalności” i „zagrożenia niewypłacalnością”

 

15.25 - 15.55 – Sędzia SR Cezary Zalewski  

Rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych oraz ochrona przed egzekucją, zmiany w zakresie postępowań zabezpieczających, stan trwających postępowań sądowych

 

15.55 - 16.40 – prof. Elżbieta Mączyńska, mec. Anna Pukszto, Anna Garwolińska, mec. Wojciech Piłat, Witold Missala, sędzia Cezary Zalewski. 

Panel dyskusyjny : „ Restrukturyzacja; szansa, nadzieja czy mit?” podczas którego będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie co będzie determinowało skuteczność i efektywność nowych rozwiązań, co należy zrobić aby Prawo restrukturyzacyjne nie było zestawem martwych unormowań i stało się narzędziem stosowanym .

 

16.40 - 17.00 – Dyskusja i podsumowanie Konferencji

 

 

Dla kogo?


Konferencja przeznaczona jest dla przedsiębiorców, wierzycieli, banków, doradców restrukturyzacyjnych, adwokatów, radców prawnych, firm windykacyjnych i doradczych.

 

 

Prelegenci i eksperci


Współtwórcy nowego Prawa Restrukturyzacyjnego i zmian do Prawa upadłościowego, wybitni, znani prawnicy, ekonomiści , sędziowie, eksperci oraz praktycy. Autorzy wielu wydawnictw, komentarzy, artykułów o tematyce dotyczącej Konferencji .

 

Profesor Elżbieta Mączyńska – profesor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, członek Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN oraz Prezydium Komitetu Prognoz "Polska 2000 Plus", Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przewodnicząca Rady Programowej IX Kongresu Ekonomistów Polskich, przewodnicząca Komitetu Gospodarczego Myśli Strategicznej przy ministrze gospodarki.

 

Mecenas Piotr Zimmerman – ceniony specjalista z zakresu prawa upadłościowego, czerpiący zarówno z wieloletniej praktyki orzeczniczej w sądach upadłościowych, jak i z doświadczeń pełnomocnika procesowego w tej dziedzinie. W rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika Rzeczpospolita , od wielu lat, mecenas Piotr Zimmerman jest indywidualnym liderem w dziedzinie Prawa upadłościowego i naprawczego.

 

Ewa Jakubczyk-Cały – Prezes Zarządu, PKF Consul. Biegły rewident posiadający dodatkowe kwalifikacje z zakresu prywatyzacji przedsiębiorstw uzyskane w Centrum Prywatyzacji. Autorka szeregu publikacji z zakresu rachunkowości. Sprawuje nadzór i koordynuje prace objęte doradztwem prywatyzacyjnym dla Ministerstwa Skarbu Państwa oraz innych inwestorów. Ponadto jest współtwórcą szeregu koncepcji restrukturyzacji oraz analiz, wycen i części finansowych due diligence. Jest członkiem Sądu Giełdowego przy GPW w Warszawie oraz Komisja Nadzoru Audytowego. Wykładowca z zakresu rachunkowości, instrumentów finansowych i sprawozdawczości finansowej grup kapitałowych na wyższych uczelniach (SGH) oraz w wielu instytucjach szkoleniowych.

 

Cezary Zalewski, Sędzia SSR w Warszawie, przewodniczący X Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych

 

Adwokat Wojciech Piłat – członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Partner w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych „Piłat i Partnerzy” w Warszawie oraz Międzynarodowej Kancelarii Prawniczej Piłat, Borsuk i Partnerzy we Lwowie. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Problematyką prawa upadłościowego i naprawczego zajmuje się od 2004 roku. Jest autorem publikacji naukowych z tej dziedziny. Obecnie jest w trakcie przygotowywania pracy doktorskiej z prawa upadłościowego i naprawczego.

 

Mariola Dąbrowska – radca prawny (wpis WA 2490) z ponad 30 letnią praktyką. Specjalista w dziedzinach: prywatyzacji, nadzoru właścicielskiego spółkach, likwidacji podmiotów, windykacji należności, obsługi procesów restrukturyzacyjnych, negocjacji z kontrahentami, zamówień publicznych.

 

Mecenas Anna Maria Pukszto  – prezes Stowarzyszenie Praktyków Restrukturyzacji, szef Praktyki Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacji w kancelarii Dentons.

 

Anna Garwolińska – Wiceprezes Stowarzyszenia Praktyków Restrukturyzacji , uczestniczyła w licznych procesach m.in. proces restrukturyzacji sieci drogerii Natura, Zakłady mięsne Viola, włączenia Prosper w struktury Torfarm następnie NEUCA. Współuczestniczyła w negocjacjach między bankami w procedurze stand still, wspierała przedsiębiorców w tworzeniu układów z wierzycielami.

 

Witold Missala – doradca podatkowy, specjalizuje się w doradztwie podatkowym i księgowości. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu likwidacji i postępowań upadłościowych. Jest autorem wielu publikacji.

 


Magazyn przedsiębiorcy