administrator
14 i 15 czerwca

Impact’16 – 4.0 Economy
zaproszenie do Krakowa

Kraków jednak pozazdrościł Warszawie i ostro z nią konkurującym na polu organizacji wielkich wydarzeń biznesowych Katowicom. Krakowski kongres, poświęcony nowej gospodarce, to wręcz bezpośredni konkurent zbliżającego się Kongresu Innowacyjnej Gospodarki organizowanego w Warszawie. 4.0 Economy oznacza nawiązanie do czwartej rewolucji przemysłowej.  Chodzi o identyfikację wyzwań i próbę znalezienia na nie odpowiedzi.


zajrzyj też na stronę kongresu

   www.impactcee.com

 


Organizatorzy liczą, że uda im się zgromadzić reprezentatywną grupę przedstawicieli przemysłu i startupów, oraz tych, bez których ta nowa gospodarka nie może się obejść: naukowców, przedstawicieli sektora venture capital, aniołów biznesu, inkubatorów przedsiębiorczości, parków technologicznych i oczywiście przedstawicieli rządu oraz samorządu terytorialnego. Jeśli idzie o przedstawicieli rządu, to już udało się organizatorom osiągnąć sukces, bo mają być wszyscy, o których mogli pomyśleć, na czele z odpowiedzialnym za gospodarkę wicepremierem Mateuszem Morawieckim, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem i ministrem cyfryzacji, Anną Streżyńską. Postarano się o intersujących gości z zagranicy, zza kluczowe nazwisko uznając Davida Plouffe, kierującego Ubera będącym przedmiotem kontrowersji, ale i przykładem sukcesu nowej gospodarki. David Plouffe kierował też obiema zwycięskimi kampaniami Baracka Obamy. Ciekawych nazwisk jest zresztą więcej. Ma być i na pewno będzie inspirująco i pewnie też będzie okazją do nawiązania wielu mogących zaowocować w przyszłości kontaktów. Dla przedstawicieli rządu też okazja, jeśli zechcą z niej skorzystać, by wsłuchać się w głos ludzi, którzy stoją przed szansą nadania nowego oblicza polskiej gospodarki. Jeśli chcemy mieć naprawdę innowacyjną gospodarkę, a nie tylko kopiować osiągnięcia innych, powinniśmy to zrobić. Takie są zresztą deklaracje, chodzi teraz o to, jaka będzie praktyka. Ich realizacja w naszych polskich realiach.

 

Centrum Kongresowe ICE Kraków, © Krakowskie Biuro Festiwalowe, W.Wandzel, wandzelphoto.comDwudniowy kongres, zaplanowany na środę i czwartek, to też okazja, by kosztem wzięcia też wolnego piątku zrobić sobie długi weekend w Krakowie. Wydarzenia kongresowe wypełnią nam bowiem dwa dni w całości, jeśli więc chcemy wyrwać się na miasto z nowoczesnego Centrum Kongresowego ICE Kraków, choćby do położonego po drugiej stronie Wisły Kazimierza, powinniśmy zostać odrobinę dłużej. Naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy nie umieją z takich okazji korzystać.

 

strona kongresu: www.impactcee.com

 

środa 14 i czwartek 15 czerwca (całe dwa dni)

Centrum Kongresowe ICE Kraków

gdzie to jest

 

Udział w kongresie jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja online.

 

© Krakowskie Biuro Festiwalowe, W.Wandzel, wandzelphoto.com

 

 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu
galeria zdjęć