administrator
26 czerwca

Wystawa prac Marka Saenderskiego na Letniej Gali
kancelaria PATRIMONIUM mecenasem sztuki

Podczas tegorocznego Letniej Gali Klubu Integracji Europejskiej na podwarszawskim Rancho pod Bocianem będzie okazja obejrzenia niezwykłych prac polskiego artysty Marka Saenderskiego. Sponsorem wystawy jest Kancelaria Prawnicza PATRIMONIUM specjalizująca się w obsłudze prawnej w zakresie prawa autorskiego.


To trzeba zobaczyć na własne oczy – trójwymiarowe kompozycje 3D i fotografie tak realne, że niektórzy z Państwa ulegną iluzji i spróbują dotknąć czegoś co tylko pozornie „wychodzi” z płaszczyzny obrazu w realną przestrzeń.

 

Polski artysta – Marek Saenderski – po 24 latach eksperymentów w zakresie technologii 3D opracował unikalne algorytmy tworzenia obrazów trójwymiarowych na bazie znanej od 150 lat anaglifowej metody prezentacji 3D.

 

W ubiegłym roku w samym centrum Berlina odbyła się wielka wystawa wielkoformatowych obrazów wykonanych nową metodą. W ciągu dwóch i pół miesiąca wystawę „Artystyczna rzeczywistość i nierzeczywistość w trzech wymiarach” obejrzało ponad 60 tysięcy gości – berlińczyków i turystów z wielu krajów. Według wyszukiwarki Google ta wystawa prac polskiego artysty była największą tego typu wystawą na świecie – Polak potrafi!

 

Jaka była tematyka wystawy można zobaczyć na krótkim 9-ciominutowym filmie. Naprawdę warto obejrzeć aż do samego końca:

 

kliknij i obejrzyj film na YouTube

 

W czasie pikniku pokażemy najciekawsze przykłady obrazów 3D autorstwa Marka Saenderskiego. Będzie można zobaczyć największy w Polsce pejzaż morski 3D, spojrzeć w oczy postaci lewitującej pół metra przed płaszczyzną obrazu, a dzieci mogą spróbować pogłaskać żółwia z Zatoki Abu Dabbab.

 

Większość prezentowanych obrazów to unikalne na rynku sztuki obiekty kolekcjonerskie, które można nie tylko zobaczyć, ale także kupić.

 

Dodatkowo podczas pikniku w godz. 14-15 w namiocie Kancelarii Prawniczej PATRIMONIUM będzie można nieodpłatnie skorzystać z porad prawnika w zakresie prawa autorskiego.

 

 

Kancelaria Prawnicza PATRIMONIUM

www.patrimonium.com.pl


Kancelaria Prawnicza PATRIMONIUM

ul. Elektoralna 17/17

00-137 Warszawa

telefon 22 827 76 89, 826 82 59

 

 

 

 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu