administrator
3 września

Narodowe Czytanie: „Quo vadis”
zaproszenie od pary prezydenckiej

Do dziedzictwa poprzedniego prezydenta Andrzej Duda odnosi się niechętnie, w tym jednak wypadku zdecydował się na kontynuację, a nawet sam przeczyta w Ogrodzie Saskim fragment powieści Sienkiewicza. To oczywiście symboliczny gest, po nich pałeczkę przejmą aktorzy: Małgorzata Kożuchowska, Ewa Dałkowska, Jan Nowicki, Sonia Bohosiewicz, Dawid Ogrodnik, Redbad Klijnstra, Agnieszka Więdłocha, Antoni Królikowski, Izabela Kuna, Tomasz Schuchardt, Paweł Domagała i Olgierd Łukaszewicz. A w przerwach wystąpią muzycy, Włodzimierz Kiniorski, Michalina Furtak i zespół Pustki. 


 

kliknij, by obejrzeć

 

Miejsce jest od początku, czytanie odbywa się nad parkowym stawem, u wylotu ślepo kończącej się ulicy Fredry. Czekają tam na słuchaczy leżaki, krzesła i zwykłe parkowe ławki. A nawet koce, by się nimi okryć, gdy wieczorem zrobi się chłodno.

 

Sama powieść została wybrana w głosowaniu internetowym, pokonując między innymi „Wesele” Wyspiańskiego. Sienkiewicz czytany będzie już po raz drugi, dwa lata temu była to „Trylogia”. Ze względów czasowych, choć czytanie potrwa ponad dziesięć godzin, tekst został skrócony do 1/3. Zarzuty, że pozwoli to leniwym uczniom wymigać się od samodzielnego przeczytania będącej szkolną lekturą powieści, nie są prawdziwe (może to być pułapka!). A jeśli skłoni nas do sięgnięcia po audiobook zamiast po samą książkę, to przecież nic złego.

 

sobota 3 września, godzina 11.00 – 22.00

Ogród Saski, nad parkowym stawem

 

Wstęp oczywiście wolny !

 

 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu