administrator
1 - 3 października

XIX Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii
zaproszenie

Spotkanie polonijnych przedsiębiorców z Polską i co ważne, z polskimi przedsiębiorcami, stąd skierowane także do nas zaproszenie. Jest też zawsze okazją do prezentacji wybranego regionu kraju, w tym roku będzie to województwo warmińsko-mazurskie. Konferencję otworzy wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.


XIX Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii

   www.skgp.pl 

 

 

Ma to swój wymiar, wicepremier Mateusz Morawiecki jest autorem gospodarczej koncepcji polityki rządu, obecnie trwają konsultacje społeczne przygotowanej przez jego resort Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Do niego ma też należeć, zgodnie z ogłoszonymi już zapowiedziami, kierowanie jej realizacją. Konferencja będzie okazją, aby przedstawić jak widzi rolę polonijnych przedsiębiorców w realizacji tych planów. Na ile mogą się oni przyczynić do ich powodzenia. I oczywiście, na ile sami mogą na tym skorzystać. Bo to powinno działać w obie strony.

 

Każda konferencja, zgodnie z wypróbowaną już od lat praktyką, składa się z dwóch części. Pierwszej, która już od paru lat organizowana jest w Warszawie, w Bibliotece Narodowej i ma charakter debaty środowiska polonijnych przedsiębiorców, w której czynny udział biorą też przedstawiciele rządu, a także instytucji wspierających przedsiębiorczość. I części wyjazdowej, podczas której uczestnicy konferencji odwiedzają wybrany region kraju na zaproszenie jego władz, liczących na inwestycje, a także na nawiązanie kontaktów biznesowych pomiędzy tamtejszymi przedsiębiorcami a uczestnikami konferencji. W tym roku będzie to województwo warmińsko-mazurskie. Proporcja pomiędzy obiema częściami też jest charakterystyczna. Jeden dzień w Warszawie i dwa dni części wyjazdowej. Polska to nie tylko Warszawa i nie tylko tu robi się udane interesy. Organizatorzy konferencji to wiedzą i wyciągają z tego praktyczne wnioski, znajdując też partnerów we władzach samorządowych.

 

Organizatorzy konferencji wiedzą też, że udany biznes zaczyna się zwykle od międzyludzkich kontaktów. Konferencja ma też swój wymiar integracyjny dla biorących w niej udział polonijnych przedsiębiorców, z których wielu uczestniczy w niej regularnie. I co zupełnie naturalne, liczą oni, że te kontakty to będą też kontakty z przedsiębiorcami stąd. Integracyjna część programu konferencji to jeden z jej najmocniejszych punktów, a niektórzy uważają, ze nawet najważniejszy. O to można się oczywiście spierać, ale to, że uczestnicy się nie wykruszają, a do starych przyłączają się nowi, świadczy, że coś może jest na rzeczy. Może warto do tego grona dołączyć, bo polonijni przedsiębiorcy często mają także propozycje dla nas i nam, też mogą ułatwić rozwijanie naszych przedsięwzięć. Tu w Polsce i w kraju, w którym mieszkają i prowadza swój biznes na co dzień.

 

pobierz program

 

 

Do wzięcia udziału w konferencji zaprasza nas Ludger Zbigniew Olszewski, prezes zarządu Fundacji Polonia będącej jej organizatorem, spirytus movens tego całego skomplikowanego przedsięwzięcia i osoba, bez osobistego udziału której to wydarzenie trudno sobie też wyobrazić.

kliknij, by powiększyć 

Więcej na stronie Fundacji Polonia: www.skgp.pl.

 

 

1 października, Biblioteka Narodowa w Warszawie

 

2 i 3 października, województwo warmińsko-mazurskie

 

 

Zgłoszenia udziału w konferencji można dokonać przez formularz online na stronie fundacji, gdzie znajdziecie także wszelkie informacje dotyczące warunków uczestnictwa i te o charakterze organizacyjnym. 

 

Uwaga: Dla członków klubu opłata za udział w warszawskiej części konferencji została obniżona z 550 do 300 zł. Opłata będzie pobierana na miejscu, a zniżka przysługiwać nam będzie za okazaniem karty klubowej. Prosimy jednak o przesłanie nam wcześniej informacji mailem: biuro@kie.biz.pl, w celu umieszczenia na liście uczestników. 

 


Magazyn przedsiębiorcy