administrator
15 lutego

O CSR za szwajcarskie pieniądze
zaproszenie na konferencję

Temat konferencji to „Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)” i ma być ona podsumowaniem projektu zrealizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Brzmi ciekawie? Prawdę mówiąc niezbyt, ale jak zajrzeć do programu konferencji, to robi się to interesujące.


logo programu

 

Najpierw jednak o pieniądzach i skąd się one wzięły, bo nie wszyscy się pewnie orientują. Szwajcaria do Unii nie weszła, ale jest w Schengen i podpisała z Unią szereg umów. I musiała się Unii za to opłacić. To jest właśnie Swiss Contribution, tak, kontrybucja. Pieniądze te jako środki pomocowe przekazywane są krajom, które razem z Polską przystąpiły do Unii w 2004 roku oraz Rumunii i Bułgarii, które dołączyły do nich potem. Połowę tej sumy zgarnęła Polska. Część tych pieniędzy wydano na wspieranie działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, czyli CSR (od angielskiego Corporate Social Responsibility).

 

I właśnie CSR poświęcona będzie konferencja. W programie przewidziano dwie sesje, pierwszą poświęconą zmianie podejścia do społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, a zmieniło się tu sporo, coraz mniej jest zwykłego marketingu, coraz więcej poważnego podejścia. Ale i nowym trendom w świecie, które jeśli nie już, to lada chwila dotrą do Polski, bo i CSR dotarł do Polski z zagranicznymi firmami, można to nawet napisać wprost, razem z wielkimi korporacjami, które postanowiły robić w Polsce to, co robią u siebie. Akurat w tym wypadku nie mamy co na to narzekać. Znalazły tez już w Polsce naśladowców. A jak tam się pojawią nowinki, to pewnie zaraz także u nas. Druga sesja skoncentruje się na praktycznych skutkach projektów realizowanych w ramach wspieranego szwajcarskimi pieniędzmi projektu. Czyli co CSR zmienił w przedsiębiorstwach, które wzięły w nim udział. Jakie są korzyści? Spytani o to zostaną przedsiębiorcy, beneficjenci tej pomocy. Nie jesteście ciekawi?

 

program konferencji (pobierz)

 

środa 15 lutego, godz. 12.00 – 17.00 (kawa i recepcja od 11.00)

Pałac Prymasowski (dziś Hotel Belotto), ul. Senatorska 13/15

gdzie to jest

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, zgłoszenia przez formularz online.

 

 

Magazyn przedsiębiorcy