administrator
wernisaż 11 września, performance 23 września

„Ucieleśnienie”, nowa wystawa w Ney Gallery & Prints
patronat magazynu przedsiębiorcy@eu 

Pod tą nazwą kryje się projekt fotograficzno-malarsko-filmowy Pawła Koraba Kowalskiego, na który składa się 26 prac, z których każda przedstawia inną modelkę, proces powstawania większości z nich artysta udokumentował także w postaci filmu wykonanego w technice poklatkowej, zobaczymy go więc w jakby przyspieszonym tempie. 


Chyba nawet ciekawiej niż wystawa, której wernisaż odbędzie się 11 września, zapowiada się towarzyszący jej performance, który odbędzie się 23 września, też w galerii. Będzie to malowanie ciałem, a nawet coś więcej, odwołam się tu do przesłanego nam opisu:

 

Na ciele modelki powstanie obraz, ale i sam malarz stanie się ciałem, które maluje. A w tym wyzwalającym geście ucieleśni pierwotną jedność tego, co materialne z tym, co duchowe, utraconą wspólnotę świata i obrazu. Artysta odsłoni przed widzami kulisy, pokaże swój warsztat i swoje narzędzia, dekonstruując świat, które powoła do życia. Będzie to autotematyczne „malowanie o malowaniu”, a jednak – myśl to tyleż oryginalna, co paradoksalna – uwikłane nie w język, lecz w cielesność.

 

Jest tu pewna zagadka, bo malowanie ciałem to nie obraz tworzony na ciele, to różne pojęcia, choć nie wyklucza to tego, że malowany obraz powstanie na ciele. Malowany będzie więc ciałem na ciele. Tym samym ciałem, czy innym ciałem? Chyba jednak innym, ciałem artysty, jak trafnie bądź nie się domyślam. I to drugie ciało niejako automatycznie, też stanie się obrazem. To są oczywiście domysły, sprawdzić to trzeba będzie naocznie. Z całego wiec opisu jak widać, ważne jest tylko pierwsze zdanie, reszta jest zbędna albo i niezbędna, gdyż inaczej zbyt łatwo rozwiązalibyśmy zagadkę.

 

wernisaż wystawy: poniedziałek 11 września, godzina 19.00

performance: sobota 23września, godzina 19.30

Ney Gallery & Prints, ul. Spokojna 5 (gdzie to jest)

 

Wystawa potrwa do 25 września. Wstęp na wystawę, jak i performance wolny. 

 

 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu