administrator
17 października

Polsko-Tureckie Forum Gospodarcze
polecamy

kazją do jego organizacji jest wizyta w Warszawie prezydenta Turcji, Recepa Tayyipa Erdogana. Towarzyszyć mu będzie kilkudziesięcioosobowa delegacja tureckich przedsiębiorców. Informacje o programie spotkania, które odbędzie się w hotelu Westin na Grzybowskiej są dość skąpe. Wiadomo, że rozpocznie je część plenarna, w której wezmą udział prezydenci Polski i Turcji (zapewne też je otworzą), których udział ma podkreślić wagę wydarzenia. Podczas części plenarnej będzie też mowa o możliwościach współpracy biznesu z obu państw. Być może jednak najważniejszym przesłaniem będzie usunięcie obaw związanych z tzw. ryzykiem politycznym, bo Turcja stanowczo za często pojawia się w czołówkach wiadomości i na pierwszych stronach gazet, a wiadomo, że biznes tego nie lubi. A potem nastąpi część zasadnicza z punktu widzenia uczestniczących w forum przedsiębiorców, czyli rozmowy w formule B2B. 


Turcja to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gospodarek świata, bywało, że rozwijała się szybciej od chińskiej. Dziś pod względem PKB Turcja jest w drugiej dziesiątce, ambitne plany mówią o tym, że ma stać się w ciągu kilku lat dziesiątą gospodarką świata, ale to oczywiście zweryfikuje życie. Rzeczywistość, jeśli idzie o wymianę gospodarczą pomiędzy Polską a Turcją – bo to nas naprawdę interesuje – jest taka, że to tylko 1,5% naszego eksportu. Optymistyczne jest jednak to, że cały czas ta wymiana rośnie. Ciekawe jest także to, że po obu stronach za wymianę odpowiadają głownie małe i średnie firmy. Forum zorganizowała Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Polsko-Turecką Izbą Gospodarczą oraz Polską – Turecką Radą Biznesu, przy wsparciu ze strony Turcji przez jej ambasadę w Warszawie i odpowiednik naszego PAIiH, czyli DEiK (Foreign Economic Relations Board).

 

więcej

 

wtorek 17 października, godz. 13.30 (recepcja od 12.30)

Hotel Westin, Aleja Jana Pawła II 21, róg Grzybowskiej

gdzie to jest

 

Udział w forum jest bezpłatny, warunkiem jest jednak wypełnienie formularza rejestracyjnego online, na co czas mamy tylko do południa 13 października.

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu