administrator
13 i 14 października

Świat pod lupą
polecamy

Dokąd zmierza świat? Jak będzie wyglądać nowy globalny porządek? Jaką rolę odgrywają miasta i ich mieszkańcy w zmieniającym się świecie? Takie pytania zadajemy sobie w ostatnich latach coraz częściej. Pytania które cisną się nam na usta, a na które nie zawsze znajdujemy odpowiedź. To dwudniowa podróż przez ważne i ciekawe problemy międzynarodowe naszych czasów w towarzystwie znakomitych intelektualistów, wybitnych ekspertek i praktyków oraz innych interesujących rozmówców z różnych krajów. Dyskusje, filmy i warsztaty poświęcone temu, co dzieje się w otoczeniu Polski i Europy, pozwolą zobaczyć współczesne wyzwania wyraźniej i z wielu perspektyw. Ta zapowiedź organizatorów znajduje odzwierciedlenie w programie wydarzenia, które, jak w zeszłym roku, odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa


 

Świat pod lupą, www.swiatpodlupa.eu

Pierwszy dzień to dwie sesje plenarne, otwierająca z prowokacyjnym pytaniem, czy miasta będą rządzić światem i druga poświęcona zarysowującemu się na naszych oczach nowemu globalnemu porządkowi i pytaniem o rolę w nim Europy. Plus projekcja filmu Łukasza Bluszcza „Punkt Krytyczny. Energia odnowa”. Drugi dzień to sześć debat w dwóch równoległych blokach, każda na ważny temat i zamykająca wydarzenie sesja plenarna mająca dać próbę odpowiedzi na pytanie jaka Polska w jakiej Europie? Wszystkie punkty programu są starannie opisane, zamieszczono też informację o ich uczestnikach. Są wśród nich goście z zagranicy, jednak znajomość języków obcych nie będzie niezbędna, gdyż organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne.

 

Organizatorami wydarzenia są Europejska Rada Spraw Zagranicznych, thinktank próbujący nakreślić cele wspólnej europejskiej polityki zagranicznej i lobbujący za nią oraz związana z niemieckimi Zielonymi Fundacja im. Heinricha Bölla.

 

więcej: www.swiatpodlupa.eu

 

piątek 13 i sobota 14 października

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56, gdzie to jest

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja online.

 

 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu