administrator
zgłoszenia będą przyjmowane do 22 października

Trwa nabór do programu „Debiutantki”!
klub jest partnerem programu

Jako klub jesteśmy partnerem tego programu od pierwszej edycji, a założyciel naszego klubu, prezes Barbara Jończyk od początku zasiada w jego kapitule. Program nawiązuje do tradycji balów debiutantek, pierwszego balu, w którym uczestniczyły wchodzące w dorosłe życie młode damy z wyższych sfer i będącego dla nich niezapomnianym przeżyciem. Bal to też punkt kulminacyjny programy stworzonego przez Agnieszkę Michalczyk - mecenasa działającej w ramach naszego klubu Akademii Dobrego Stylu. Poprzedzają go jednak trwające cały rok przygotowania. Wśród uczestniczek zawsze są też córki i młode damy polecone przez klubowiczów. Kto może zatem zostać debiutantką?


Aby zostać uczestniczką VI edycji programu „Debiutantki” należy mieć ukończone 18 i nie więcej niż 24 lata. 

 

www.debiutantki.edu.pl „Debiutantki” to program edukacyjno-charytatywny, jedyny o takim charakterze w Europie.  Propaguje kulturę i sztukę, w tym również kulturę bycia oraz obycia.  Kształtuje młodych ludzi w poszanowaniu do uniwersalnych wartości, polskiej tradycji i najlepszych wzorców. Poprzez organizowanie akcji charytatywnych tworzy również młode, empatyczne pokolenie, które ma szacunek do siebie i innych, udziela się społecznie, stając się wyczulonym na potrzeby swojego otoczenia. 

 

Debiutantki spotykają się co miesiąc w Muzeum Pałacu Króla Jana III na tzw. „Pensjach Debiutantek”. Pod okiem mentorów uczą się gracji, elegancji, poszerzając jednocześnie swoją wiedzę z zakresu historii, sztuki, psychologii, obyczajowości, wystąpień publicznych, savoir vivre oraz innych umiejętności niezbędnych w życiu młodej, kulturalnej kobiety. W Noc Muzeów, Debiutantki każdej edycji przygotowują na dziedzińcu pałacowym pokazy mody z określonych epok historycznych.  Ogólnopolskie działania charytatywne Debiutantek – między innymi „Kochaj zwierzaka”, „Młodość dla doświadczenia”, czy „Debiutantki Dzieciom” oprócz wymiernych skutków, uświadamiają, jak ważna jest pomoc i uwaga poświęcona drugiemu człowiekowi.

 

A punktem kulminacyjnym jest oczywiście bal debiutantek, przez pierwsze cztery edycje organizowany w Pałacu w Wilanowie, podczas ostatniej w Auli Politechniki Warszawskiej. Młode damy w długich galowych sukniach, ich partnerzy we frakach…

 

Uroczyste otwarcie VI edycji odbędzie się już 28 października w reprezentacyjnej Sali Białej przekształconego w muzeum Pałacu w Wilanowie, dawnej siedzibie Jana III Sobieskiego, a potem między innymi Potockich.

 

Więcej o programie, a także jak wyglądały poprzednie edycje przeczytacie na jego stronie:

 

www.debiutantki.edu.pl

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie prosimy o bezpośredni kontakt z Agnieszką Michalczyk: agnieszka.dagmara@fundacjakrolowej.edu.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 października.

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu