administrator
6 listopada

Polskie organizacje biznesowe na świecie
zaproszenie na konferencję

Jak piszą w zapowiedzi wydarzenia organizatorzy, z inicjatywy polskich izb handlowych i organizacji biznesowych działających poza Polską powstaje Stowarzyszenie Polskich Izb Handlowych za Granicą. Jego celem jest stworzenie sieci networkingu Polonii gospodarczej na świecie oraz platformy do współpracy międzynarodowej, wymiany doświadczeń, wiedzy i kontaktów, a także wspólne i konsekwentne budowanie pozytywnego wizerunku Polski i polskiego biznesu. 


Polskie organizacje biznesowe na świecie


Przykłady z innych krajów, np. z Niemiec czy Wielkiej Brytanii pokazują, że z tego typu wsparcie jest bardzo efektywne a firmy chętnie z niego korzystają.  Choć modele współpracy między tymi organizacjami biznesowymi a poszczególnymi rządami są bardzo różne, to w każdym przypadku cel jest jeden: utworzenie silnego partnerstwa i zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorców z danego kraju na arenie międzynarodowej.

 

I zadają pytanie: Czy Stowarzyszenie Polskich Izb Handlowych za Granicą otworzy nowy rozdział w działalności polskich firm na arenie międzynarodowej?

 

To powstające stowarzyszenie, razem z Polską Organizacją Inwestycji i Handlu, dla której takie działania to element jego statutowych obowiązków, są organizatorami tego wydarzenia. W konferencji wezmą udział przedstawiciele 18 izb handlowych z całego świata, potencjalnych, a być może już zadeklarowanych jego przyszłych członków. Koordynatorami tej nowej inicjatywy zostali Javier Sosnowski, prezes Hiszpańsko-Polskiej Izby Handlowej oraz Joanna Schuhholz, dyrektor i członek zarządu Polskiej Izby Handlowej w Holandii. W programie konferencji prezentacja tej inicjatywy (wbrew pozorom krótka), o nowym ekosystemie wsparcia dla polskich przedsiębiorców za granicą, głos oddany zostanie także samym przedsiębiorcom, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach. W programie także lunch, stanowiący wspólny punkt z networkingiem, o którym oczywiście nie zapomniano. I na sam koniec, czas na spotkania w formule B2B…


więcej

 

poniedziałek 6 listopada, godzina 10.00 – 16.30

Polska Organizacja Inwestycji i Handlu, ul. Bagatela 12

gdzie to jest

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, zgłoszenia przez formularz online

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu