administrator
15 grudnia

10th Warsaw Economic Hub
polecamy międzynarodową konferencję

To będzie jubileuszowa, dziesiąta już edycja tej konferencji. Nazwa wskazuje na rolę, jaką powinna pełnić Warszawa w regionie.  Obok centrum giełdowego, co się udało już wtedy, gdy konferencja startowała, także centrum gospodarczego regionu. Pierwsze edycje odbywały się zresztą w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Przenosiny do hotelu Novotel, którego zresztą nikt nie nazwie w Warszawie inaczej niż Forum, nieco może odebrały wydarzeniu prestiżu, ale nie uczyniły go ani trochę mniej ciekawym. Warto choćby zwrócić uwagę na organizowany po raz trzeci panel z udziałem byłych ministrów finansów, będący okazją nie tylko oceny aktualnej polityki rządu i kondycji polskiej gospodarki, ale i prognoz na przyszłość.


10th Warsaw Economic Hub

www.warsaweconomichub.pl

 

 

Ciekawych punktów programu będzie więcej tej nie tylko z nazwy międzynarodowej konferencji będzie więcej. Tegoroczne forum odbywać się będzie pod hasłami pytań o objęcie przez Polskę roli lidera innowacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (czy może się to udać?) oraz przyszłości Unii Europejskiej i pozycji w niej Polski. W programie znalazły się panele poświęcone temu pierwszemu i drugiemu pytaniu, one konferencję rozpoczną. Potem będziemy część, w której panele odbywać się będą równolegle i trzeba będzie wybrać sobie te bardziej nas interesujące. Mowa ma być o innowacyjnych miastach, sektorze finansowym i innowacjach w nim, Polsce jako kraju turystyki biznesowej (od paru lat stały temat forum) oraz temat, który jest aktualny i ważny także dla Polski, o Brexicie. A jako ostatni punkt programu znalazł się wspomniany już na wstępie panel z udziałem byłych ministrów finansów, którzy zostaną zapytani o stojące przed nami (czyli nie tylko Polską) wyzwania w dziedzinie gospodarki i finansów. Szkic na razie programu (ulega on pewnym jak zauważyłem zmianom) zamieszczono już na stronie konferencji. Choć strona ma dwie wersje językowe, jest także polska, to agenda dostępna jest tylko po angielsku. Aby uspokoić tych, którzy angielskiego nie znają, organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na polski. Z tego powodu zdecydowałem się też ten program streścić. Pominąłem nazwiska panelistów, a są interesujące i warto zajrzeć na stronę konferencji, by je poznać. Będzie ciekawie!

 

więcej: www.warsaweconomichub.pl

 

piątek 15 grudnia, godzina 9.30 – 17.30

Hotel Novotel Warszawa Centrum (czyli d. Forum)

ul. Marszałkowska 84/98 (przy Rondzie)

gdzie to jest

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja online (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

 

 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu