administrator
8 grudnia

XIII Międzynarodowa Konferencja Power Ring
polecamy

Choć cele polityki klimatycznej, a zwłaszcza jej narzędzia, są często w Polsce krytykowane, także przez przedstawicieli władz, to nie oznacza, że nas ona nie dotyczy. Mamy tu zobowiązania i musimy stawić czoła temu wyzwaniu. W tym kolejnym regulacjom składającym się na tzw. Pakiet Zimowy, który ma być kolejnym krokiem zwiększającym efektywność tej polityki. Wyzwania bardzo dla Polski trudnego, bo jak żadna inna gospodarka w Unii uzależniona jest ona od węgla. Na co warto zwrócić uwagę, konferencja objęta została patronatem ministra energii i pełnomocnika rządu ds. polityki klimatycznej, a nawet przewodniczącego sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność. Pierwszy z nich, minister Krzysztof Tchórzewski, otworzy nawet konferencję razem z byłym premierem i obecnie przewodniczącym ważnej komisji Parlamentu Europejskiego ds. przemysłu, badań Naukowych i energii, Jerzym Buzkiem. XIII Międzynarodowa Konferencja Power Ring

Będzie to też zatem zapewne okazja do przedstawienia planów rządu w tym zakresie. Może niekoniecznie tych szczegółów, ale na pewno kierunków tej polityki. A wśród zaproszonych do udziału w roli panelistów nie zabrakło prezesów energetycznych koncernów, które tę politykę będą wdrażać w życie. Wszystko można powiedzieć w pigułce, bo przewidziano tylko dwa panele. Pierwszy poświęcony wspomnianemu już Pakietowi Zimowemu oraz ETS, czyli systemowi handlu uprawnienia do emisji dwutlenku węgla, gdzie również zajdą zmiany. A dokładniej, polskiej energetyce po ich wprowadzeniu. Drugi panel poświęcony będzie – można to nawet zgadnąć, jest to zbyt oczywiste – innowacyjności i efektywności energetycznej w polskiej gospodarce. Z jednym i drugim mamy wciąż kłopot, ale oznacza to też, że mamy spore rezerwy, jeśli idzie o możliwości dokonania postępu.

 

Jeśli ktoś zdążył się przyzwyczaić, że te konferencje odbywają się w sali pod Kopułą ministerstwa gospodarki (a dziś rozwoju), choć nie zawsze tak było również w przeszłości, to uwaga. Tym razem konferencja odbędzie się na Politechnice Warszawskiej, w gmachu wydziału Inżynierii Lądowej przy Alei Armii Ludowej właśnie przemianowanej na ulicę Lecha Kaczyńskiego (organizatorzy jeszcze nie poprawili nazwy w zaproszeniu).

 

więcej

 

piątek 8 grudnia, godzina 11.00 – 15.30

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

ul. Lecha Kaczyńskiego 16, gdzie to jest

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji online.

 

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu