administrator

Prośba o wspacie dla ważnego projektu!
potrzeba tylko 6.500 zł, aby dokończyć kręcenie filmu dla hospicjum

Prośbę przekazała nam Dagmara Michalczyk, nasz klubowy arbiter elegantiarum i twórca wspieranego przez klub projektu Debiutantki, mocno zaangażowana w ten projekt: Wiele miesięcy temu, zwrócono się do nas z prośbą o pomoc w nakręceniu filmu dla krakowskiego hospicjum dla śmiertelnie chorych dzieci Alma Spei. Ma to być film „bajkowy”, który nie epatuje cierpieniem dzieci, bo to u większości rodzi dyskomfort i poczucie winy lub nawet oburzenia, że gra się na emocjach. Dlatego też znaleźliśmy formułę przekazu pozytywnego, bo jedynie taki nie stawia ludzi pod ścianą i nie czują się przymuszeni do pomocy. Rozpoczęliśmy już cały proces (tworzymy kostiumy) i zamierzamy pod koniec września sfinalizować obraz dla tej placówki. Miejscem akcji i jednocześnie partnerem projektu został Zamek Królewski na Wawelu. Krótki zarys scenariusza polega na tym, że dwie podopieczne hospicjum przychodzą na zamek z opiekunką (Debiutantką), by usłyszeć historie o księżniczkach. W głębi duszy każda z nich chce być księżniczką. We wnętrzach Wawelu pojawia się postać królewny Jagiellonki, która tutaj mieszka. Jako duch, nie duch pojawia się całej trójce i przenosi je wstecz - do świata beztroskiej zabawy i przede wszystkim zdrowia. W tej bajce dziewczynkom spełniają się ich marzenia. Przekaz obrazu i hospicjum - pomóżmy dzieciom spełnić ich marzenia, nawet jeśli pozostają z nami tylko krótki, określony przez chorobę czas. 


Jako że partnerem został Zamek Królewski na Wawelu i tam odbywa się cała produkcja, pojawił się pewien problem. Otóż okazało się, że musimy wypożyczyć niezwykle precyzyjny sprzęt do kręcenia scen, który nie naruszy zamkowej przestrzeni, w tym zabytkowych arrasów. Koszt wypożyczenia to 6 500 zł. Dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie tej produkcji i przekazanie darowizny w wysokości 6 500 zł. Tyle musimy dopłacić do projektu, a jesteśmy programem, który finansowany jest tylko ze środków darczyńców. Bardzo nam zależy, by produkcja została sfinalizowana, bowiem zainwestowaliśmy już bardzo duże środki, zarówno finansowe, jak i naszą pracę.

 

W zamian za pomoc oferujemy tytuł Mecenasa filmu, zamieszczenie logotypu na stronie końcowej filmu, a przez to ocieplenie wizerunku firmy i wszelkie materiały z produkcji na Wawelu oraz informacje o partnerstwie na stronach związanych z naszym programem.


Dagmara Michalczyk

 

 

 


 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu