administrator
14 października

Już w niedzielę recital Izabeli Kopeć w teatrze Syrena !
w programie tanga i pieśni Astora Piazzolli, twórcy tango nuevo

Już w tę niedzielę Izabela Kopeć wystąpi w teatrze Syrena z recitalem pieśni Astora Piazzolli. Artyści, którzy będą jej towarzyszyć to znakomici muzycy doskonale czujący styl tango nuevo. Miłośnicy muzyki klasycznej docenią między innymi transkrypcje na głos utworów takich jak np. „Oblivion”, który oryginalnie skomponowany został jako utwór instrumentalny. „Piazzolla. Show Me Your Tango” to estetyczne tango do słuchania i snucia refleksji w dobrym towarzystwie przy wybornym winie. To podróż przez południowe krajobrazy pełne namiętnej miłości, wielkiej pasji, radości i beztroski, ale też samotności i egzystencjalnego przeżycia. To także maestria wokalna Izabeli Kopeć...


„W słodyczy anielskiego śpiewu pobłyskuje srebrna nić splatająca gwiazdy i słońca, i księżyce wszechświata razem z najdrobniejszymi zakończeniami nerwowymi naszych mięśni i ścięgien – które zapragną kołysania, drżenia i posuwistych piruetów argentyńskiej poezji tańca”, podkreśla dr Ewa Woydyłło, która zdradziła swoją odwieczną miłość do tanga.

 

Gościem specjalnym zaproszonym przez Izabelę Kopeć będzie genialny bandoneonista, Argentyńczyk Gilberto Pereyra, założyciel i członek wielu zespołów grających tango, który towarzyszył w trasach koncertowych legendarnej Milvie.

 

Wyjątkowego, prawdziwie argentyńskiego smaku dodadzą wirtuozi skrzypiec Christian Danowicz i gitary klasycznej Robert Horna, na fortepianie zagra znakomity pianista i aranżer Tomasz Filipczak, a całość dopełni ekspresyjną grą kontrabasista Wojciech Gumiński.

 

Podczas koncertu, który odbędzie się już w te niedzielę w Teatrze Syrena w Warszawie przy Litewskiej (początek koncertu o godzinie 19.00) wysłuchać będzie można kilkunastu argentyńskiego tang, a wśród nich Vuelvo al sur, Los Pajaros perdidos, Milonga en ay Menor, a także pięknej pieśni pt. „Oblivion”, do której został zrealizowany teledysk.

 

„Nie sposób w tej muzyce się nie zatopić. Nie sposób słuchać tylko dźwięków, trzeba całym sobą w tej muzyce się pogrążyć, poddawać się jej aż do całkowitego zniewolenia”, pisze psycholożka E. Woydyłło w książeczce do płyty Izabeli Kopeć „Piazzolla. Show Me Your Tango”.

 

obejrzyj teledysk z nagraniem pieśni "Oblivion" w wykonaniu Izabeli Kopeć

 

kliknij, by powiększyć

 

 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu