administrator

  klub i magazyn przedsiębiorcy@eu partnerami

więcej


www.mrspolandworld.com.pl

 

 

Mrs. Poland? Aby zostać Miss Polonia kandydatka musi być panną i to nie starą panną, bo nie można mieć więcej niż 26 lat i do tego nie może mieć dzieci. Takie warunki dyskryminują większość kobiet w Polsce, z pewnością są sprzeczne z politykami horyzontalnymi Unii i chyba też polską konstytucją, ale interwencję w tej sprawie zostawiam Rzecznikowi Praw Obywatelskich. Organizatorzy konkursu Mrs. Poland World postanowili zaś dać szansę tej dyskryminowanej części. No, prawie. Angielskie (i amerykańskie Mrs. odnosi się do kobiet zamężnych, rozwódek i wdów, ale nie już nie do panien, a więc stare panny dalej szansy nie mają. Tu podpowiem, że zastępujące zarówno Miss, jak i Mrs, lansowane przez feministki Ms. - zaskakująco szybko się przyjmujące – rozwiązałoby te sprawę. Do tego obowiązuje kryterium wieku, w konkursie Mrs. Poland World mogą wziąć udział kobiety w wieku od 35 do 55. Za burtą pozostają więc te w wieku od 27 do 34 lat. Za to nie ma żadnych wymagań odnoszących się wagi i wzrostu. No dość tego wymądrzania się! Formuła konkursu Mrs. Poland nawiązuje do konkursu Mrs. America, którego pierwsza edycja odbyła się w 1977 roku. A od 1984 roku odbywa się konkurs Mrs. World, w przyszłym roku będziemy mieli w nim polską reprezentantkę, Mrs. Poland.

 

Przed nami pierwsza edycja Mrs. Poland, konkurs będzie jednoetapowy, przynajmniej na razie (w USA odbywają się też wybory w poszczególnych stanach). Tuzin uczestniczek na podstawie nadesłanych zgłoszeń wybierze jury. Podczas konkursowej gali jej uczestniczki wystąpią w sukniach wieczorowych oraz strojach casualowych, przygotują je wybitni polscy projektanci, a o całość zadbają styliści (włącznie z dobraniem odpowiedniej bielizny, tak jest w regulaminie). Organizatorzy wychodzą wyraźnie z założenia, że każda kobieta jest piękna, tylko trzeba jej odrobinę pomóc. Nie przewidziano sesji w strojach kąpielowych. Natomiast w porównaniu do wszystkich konkursów, które w nazwie mają Miss, z pewnością ciekawsze będzie to, co uczestniczki będą miały do powiedzenia o sobie.

 

Konkursowa gala odbędzie się w miejscu też na pewno dobranym nieprzypadkowo, w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej, której wiek z pewnością niestraszny, niestety z udziału w konkursie wyklucza ją regulamin (teraz już wiecie, dlaczego się tego regulaminu czepiałem).

 

Czytelniczki, które spełniają warunki regulaminu i mają dość odwagi (bo czy Miss, czy Mrs. to w tym wypadku bez różnicy) mogą wziąć udział i do tego gorąco je zachęcam! Uczestniczki nie zostaną pozostawione same sobie, przed konkursem odbędzie się jedno lub dwudniowe spotkanie mające na celu przygotowanie ich do uczestnictwa w gali. A najpiękniejsza, Mrs. Poland weźmie udział jako reprezentantka naszego kraju w finale Mrs. World, jak już o tym wspominałem. Odbędzie się on na początku grudnia w Las Vegas! Kto przejmie koronę z rąk Jennifer Lê z Wietnamu? Może to będzie właśnie Mrs. Poland?

 

Ms. World 2019 - w koronie najpiękniejszej Jennifer Lê z Wietnamu 

Szczegółowe informacje na temat konkursu odnajdziecie na jego stronie:

 

www.mrspolandworld.com.pl,

 

tam też można dokonać zgłoszenia swojego w nim udziału wypełniając formularz online.

 

Rafał Korzeniewski
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu