administrator
12 września

Niepojęty umysł – Poznaj, Zrozum, Zbliż się…
integracyjny piknik rodzinny

Integracyjny piknik odbył się w niedzielę 12 września na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w warszawskim Wawrze przy ulicy Zalipie 17. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii i Psychiatrii Środowiskowej „Azaliowa”, a partnerem obok dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej był Klub Integracji Europejskiej. Warto tu napisać parę słów o samym stowarzyszeniu.


 

 

Jego działalność koncentruje się na problemie szczególnie trudnym, na przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu osób dotkniętych chorobą psychiczną. Stowarzyszenie skupia specjalistów z zakresu psychoterapii oraz ochrony zdrowia psychicznego, którzy głęboko wierzą w to, iż właśnie aktywność zawodowa osób po głębokich kryzysach psychicznych jest najbardziej pożądanym sposobem ich leczenia i rehabilitacji. Pozwala ograniczyć nasilenie objawów chorobowych oraz liczbę i czas hospitalizacji psychiatrycznych. I pozwala im lepiej funkcjonować w społeczeństwie.
 
strona stowarzyszenia: http://www.st-azaliowa.org.pl 

 


Piknik był przedsięwzięciem promującym nie tylko działalność i twórczość podopiecznych stowarzyszenia ale przede wszystkim okazją do miłego spędzenia czasu w rodzinnym gronie.
 
Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z wielu atrakcji, takich jak:
 
– kiermasz wyrobów rękodzielniczych i artystycznych, wśród nich mogliśmy podziwiać biżuterię, ceramikę, obrazy i ręcznie wykonane ramy do obrazów wykonane przez pacjentów
 
– występy artystyczne
 
– poczęstunek, degustacje
 
– loterię fantową
 
– pokazy sztuk walki i samoobrony
 
– bezpłatne badania medyczne (m.in. pomiar ciśnienia tętniczego krwi)
 
– pokaz nowoczesnych technik i urządzeń treningu umysłu i emocji metodą biofeedbacku
 
– stoiska reklamowe sponsorów
 

Piknik był doskonałą okazją do poznania, jak działalność stowarzyszenia wygląda w praktyce i poznania jej efektów. I zrozumienia jej istoty.
 
 
Ponadto każda firma, która przyłączyła się do współorganizowania tego wydarzenia, otrzymała tytuł... partnera projektu
 
„NIEPOJĘTY UMYSŁ – POZNAJ, ZROZUM, ZBLIŻ SIĘ”

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu
galeria zdjęć