administrator
26 i 27 października

VII Forum Partnerstwa Lokalnego na Rzecz Przedsiębiorczości
zaproszenie

Już siódme, czyli idea ta powoli się u nas rozpowszechnia. Partnerstwo to bowiem idea u nas dopiero raczkująca, choć tu i ówdzie zapuściło już korzenie. Zwykle jednak jesteśmy dopiero na początku drogi. My też w takie inicjatywy jako klub się włączamy, jesteśmy sygnatariuszami Partnerstwa na rzecz adaptacyjności na Mazowszu o którym wkrótce napiszemy więcej. Takie inicjatywy kojarzą się nam zwykle z pytaniem, co świat biznesu może zrobić dla? To też, ale nie tylko. I tak (czyli w ramach tego nie tylko) będzie w tym przypadku.


Konferencja zorganizowana została w ramach Mazowieckiego Paktu na Rzecz Przedsiębiorczości i to chyba rzecz wyjaśnia. Pierwszego dnia konferencji, na którą w imieniu organizatorów zapraszamy, mowa będzie o włączaniu na rynek pracy osób opuszczających wojsko. Mowa będzie o udzielanym im wsparciu czyli czymś, na czym skorzystać mogą i przedsiębiorcy. Pojawi się też temat nowy, z którym dopiero się oswajamy: Narodowe Siły Rezerwy. Nazwa nieszczęśliwa, bo zgodnie z polską tradycją historyczną powinno się tu użyć nazwy Gwardii Narodowej ale zabrakło kogoś, kto by podpowiedział. Dla przedsiębiorców ważne jest to, że członkowie Narodowych Sił Rezerwy na co dzień funkcjonować mają jako cywile. Czyli także jako pracownicy. Oznacza to problemy dla tych, którzy ich zatrudniają ale wojsko przygotowało też pewne propozycje aby się im to jednak opłacało. Drugiego dnia mowa będzie o różnych formach wsparcia przedsiębiorców w ramach tzw. pakietu antykryzysowego oraz pakietu pomocy dla dotkniętych skutkami tegorocznych powodzi, bo pomoc ta obejmuje też przedsiębiorców. Czyli tym razem będzie przede wszystkim o tym, co partner publiczny oferuje partnerowi biznesowemu. Czyli nie ma się co partnerstwa bać. Nic jeszcze (co nieładnie) nie wspomnieliśmy o organizatorach ale, jak to w przypadku partnerstwa bywa, trochę tu się trzeba rozpisać. Mazowiecki Pakt na Rzecz Przedsiębiorczości zawarli jako partnerzy Wojewódzki Urząd Pracy, Krajowe Biuro Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy i Główny Inspektorat Pracy Państwowej Inspekcji Pracy. Ta konferencja zaś została zorganizowana w ramach dodatkowego porozumienia o współpracy pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy a Wojewódzkim Sztabem Wojskowym i stąd szczególna tematyka pierwszego dnia konferencji. 

 

wtorek 26 – środa 27 października, patrz program

Centrum Konferencyjno - Szkoleniowe ul. Edisona 2

gdzie to jest: http://tinyurl.com/38ukryw


 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja jest dwudniowa, jej uczestnicy, którzy wezmą udział w obu dniach mogą też liczyć na bezpłatny nocleg. Można też wziąć udział tylko w jednym wybranym dniu. Zorganizowany też będzie dojazd z centrum Warszawy (z placu Bankowego) do położonego bliżej jej obrzeży Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym w przy ulicy Edisona, gdzie konferencja się odbędzie. Zaproszenie zawierające także szczegółowy program konferencji do pobrania poniżej. Zgłoszenia i ewentualne pytania dotyczące spraw organizacyjnych prosimy kierować pod adres: k.kulakowska@wup.mazowsze.pl Uwaga, decyduje kolejność zgłoszeń!    

 

zaproszenie na konferencję (kliknij, aby pobrać)

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu