Bezpłatne szkolenia, seminaria i konferencje...
polecamy
Mimo, iż to grudzień i zbliżają się święta – a może właśnie dlatego – nazbierało się trochę zaproszeń. Różnych. Będących okazją, by poszerzyć swoją praktyczną wiedzę ale też tą mniej (z pozoru przynajmniej) praktyczną, a często także aby zawrzeć nowe znajomości. W przypadku tych tematów, które wydają się mniej praktyczne okazja, by przekonać się, że obraz świata kreowany przez media w telewizji, radiu czy na pierwszych stronach gazet i problemów tam przedstawianych jako kluczowe jest mocno niepełny…
Jeśli idzie zaś o opis wydarzeń, to zdecydowaliśmy się na formę mocno skróconą. Aby dowiedzieć się więcej, trzeba skorzystać każdorazowo z podanego linku do strony, gdzie taka obszerniejsza informacja się znajduje. Tam też odnajdziemy informacje dotyczące sposobu zgłoszenia naszego uczestnictwa w wydarzeniu, o ile jest ono wymagane.
Uczestnictwo w przypadku wszystkich wydarzeń, które znalazły się w poniższym zestawieniu, jak to zaznaczyliśmy już na wstępie, jest bezpłatne.
Uwagi: godzina w nawiasie podana obok godziny rozpoczęcia oznacza początek rejestracji uczestników (niekiedy podawana jest też kawa lub śniadanie). Dopisek lunch przy godzinie zakończenia oznacza tyle, że jest on ostatnim punktem programu i nie znamy dokładnej godziny zakończenia. Brak w ogóle godziny zakończenia oznacza, że nie została ona przez organizatora podana.
A teraz już po kolei, dzień po dniu:
poniedziałek 6 grudnia. Prezentacja dokumentu „Jak walczyć z korupcją” przygotowanego przez Zespół Programu Przeciw Korupcji Fundacji Batorego.
więcej: http://www.batory.org.pl/korupcja/aktual.htm
poniedziałek 6 grudnia, godzina 11.00
siedziba Fundacji Batorego, ul. Sapieżyńska 10a
wtorek 7 grudnia. „Europa - Kontynent pojednania? 40 lat po wizycie Willy Brandta w Warszawie". Konferencja zorganizowana wspólnie przez Fundację im. Friedricha Eberta i Centrum Stosunków Międzynarodowych. Konferencja odbędzie się na Zamku Królewskim, a po jej zakończeniu organizatorzy zapraszają jeszcze do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zostanie otwarta wystawa „Willy Brandt a Polska” i odbędzie się uroczyste przyjęcie.
więcej: http://tinyurl.com/32cvjtj
wtorek 7 grudnia, konferencja 10.00 (9.30) – 18.00
Zamek Królewski, plac Zamkowy
otwarcie wystawy „Willy Brandt a Polska” o 19.00
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79
wtorek 7 grudnia. „Odpowiedzialne dziennikarstwo”. Seminarium Instytutu Spraw Publicznych na którym zostaną zaprezentowane wyniki badań Millward Brown SMG/KRC na ten temat oparte na wywiadach z czołowymi polskimi dziennikarzami.
więcej: http://www.isp.org.pl/aktualnosci,1,556.html
wtorek 7 grudnia, godzina 10.00
Centrum Zielna, ul. Zielna 37 budynek C, VI piętro
wtorek 7 grudnia. „EURO 2012 a ochrona własności intelektualnej i przemysłowej”. Warsztaty edukacyjne dla przedsiębiorców zorganizowane przez kancelarię JWP w ramach programu edukacyjnego „Masz pomysł? Masz patent. Masz zysk!”.
więcej: http://www.jwp.pl/program/download.php5
wtorek 7 grudnia, godzina 11.00 – 15.00
ul. Żurawia 47/49, sala konferencyjna na II piętrze
wtorek 7 grudnia. Międzynarodowa Konferencja „Liderzy technologii dla środowiska. Czy innowacyjne technologie umożliwią nam spełnienie zobowiązań środowiskowych". Organizator: Procesy Inwestycyjne. Podany na stronie termin zgłoszeń został przedłużony.
więcej: http://tinyurl.com/32pbp2f
wtorek 7 grudnia, godzina 11.00 (10.30) – 15.00 lunch
siedziba „Polityki”, ul. Słupecka 6
wtorek 7 grudnia. „Nowy Atlantycki Kapitalizm: Konieczność czy Iluzja?” Konferencja zorganizowana przez Centrum Strategii Europejskiej demosEUROPA razem z kilkoma partnerami, będąca również inauguracją ich wspólnego projektu. W języku angielskim.
więcej: http://tinyurl.com/3ao6ryc
wtorek 7 grudnia, godzina 16.00 (15.30) – 17.30
hotel Victoria, ul. Królewska 11
środa 8 grudnia. „Innowacje bliżej nas”. Seminarium będzie towarzyszyło ogłoszenie wyników regionalnej edycji konkursu Krajowi Liderzy Innowacji zorganizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju.
więcej: http://tinyurl.com/2u3vhvy
środa 8 grudnia, godzina 9.45
Urząd Marszałkowski, ul. Jagiellońska 26
środa 8 grudnia. „What makes a Jew?” (Co czyni Żydem?), debata rabinów, tradycyjnego i liberalnego w warszawskiej synagodze im. Nożyków. Po angielsku z tłumaczeniem na polski. Dla ciekawych.
więcej: http://tinyurl.com/3xo6fbo
środa 8 grudnia, godzina 19.00
synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6
czwartek 9 grudnia. „Odpowiedzialny biznes. Odpowiedzialna edukacja. Dobre praktyki programów szkoleniowych i współpracy firm z edukacją”. Konferencja zorganizowana przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan w ramach projektu „Kwalifikacje dla potrzeb pracodawców”.
więcej: http://tinyurl.com/2uudgqu
czwartek 9 grudnia, godzina 11.00 (10.30) – 14.40 lunch
hotel Belweder, ul. Flory 2
czwartek 9 grudnia. „Wizerunek Polski i Polaków w Wielkiej Brytanii”. Seminarium Instytutu Spraw Publicznych, podczas którego zostaną przedstawione wyniku najnowszych badań instytutu na ten temat.
więcej: http://www.isp.org.pl/aktualnosci,1,560.html
czwartek 9 grudnia, godzina 10.30 (10.15) – 13.00
Instytut Spraw Publicznych, ul. Szpitalna 5 lok. 22
czwartek 9 grudnia. Seminarium informacyjne poświęcone możliwościom biznesowym dla sektora prywatnego związanym z działalnością instytucji z Grupy Banku Światowego zorganizowane przez wspólnie przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Grupę Banku Światowego oraz Puls Biznesu. Częściowo po angielsku.
więcej: http://tinyurl.com/3aj4jbh
czwartek 9 grudnia, godzina 11.00 (10.30) – 14.45 lunch
Centrum Informacyjne PAIiIZ, ul. Bagatela 12
czwartek 9 grudnia. „Urząd regulacyjny – bezstronny arbiter czy nadurzędnik?" na debatę w ramach „Czwartków na Brukselskiej” zapraszają Pracodawcy RP. Uwaga, w ramach tego cyklu odbędzie się tego samego dnia (i nawet w tym samym czasie) jeszcze druga debata.
więcej: http://tinyurl.com/3957kta
czwartek 9 grudnia, godzina 11.00 (10.45) – 13.30 poczęstunek
siedziba Pracodawców RP, ul. Brukselska 7
czwartek 9 grudnia. „Niezależność związkowa a zasady finansowania działalności związkowej przez pracodawców". Na debatę w ramach „Czwartków na Brukselskiej” zapraszają Pracodawcy RP na… Rejtana. I tu uwaga, w ramach tego cyklu odbędą się tego dnia (i nawet w tym samym czasie) dwie debaty.
więcej: http://www.pracodawcyrp.pl/kalendarz/art,33.html
czwartek 9 grudnia, godzina 11.00 (10.45) – 13.30 poczęstunek
ul. Rejtana 17 (II piętro)
czwartek 9 grudnia. „Ekozarządzanie w Przedsiębiorstwie”. Konferencja podsumowująca ogólnopolską kampanię informacyjną promującą wspólnotowy system ekozarządzania i audytu (EMAS) zorganizowana przez Centrum Informacji o Środowisku.
więcej: http://emas.ekoportal.pl/?page=aktualnosci
czwartek 9 grudnia, godzina 11.00 (10.30) – 14.00 lunch
Ministerstwo Środowiska, sala 324, ul. Wawelska 52/54
czwartek 9 grudnia. „Po światowym kryzysie gospodarczym. Współpraca w dziedzinie polityki finansowej w Unii Europejskiej”. Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Forum Niemcy, którego organizatorem jest Fundacja Konrada Adenauera.
więcej: http://www.kas.de/polen/pl/events/43511
czwartek 9 grudnia, godzina 18.30 – 20.15 lampka wina
hotel Bristol, Krakowskie Przedmieście 42/44
(nowe) piątek 10 grudnia. „Znaczenie procesu G20 dla Polski”. Seminarium Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
więcej: http://www.pism.pl/wydarzenia_content/id/474
piątek 10 grudnia, godzina 10.00 – 11.30
siedziba PISM, ul. Warecka 1a (I piętro)
(nowe) piątek 10 grudnia. „Piętnaście lat po Pekinie: czy mamy równość, o jaką nam chodziło?” Chodzi, wyjaśnijmy, o IV Światową Konferencję w sprawach Kobiet w Pekinie w 1995 roku. Na debatę zaprasza Fundacja im. Heinricha Bölla.
więcej: http://www.boell.pl/web/219-833.html
piątek 10 grudnia, godzina 11.00 – 13.30
siedziba Fundacji Batorego, ul. Sapieżyńska 10a
piątek 10 grudnia. „Rola kompetencji i kwalifikacji zawodowych pracowników w zarządzaniu informacją oraz wiedzą w MSP”. Seminarium eksperckie PSDB w trakcie którego zaprezentowane zostaną wyniki badań w zrealizowanych w ramach projektu „Znaczenie wiedzy i informacji w zarządzaniu MSP”.
więcej: http://tinyurl.com/2497lau
piątek 10 grudnia, godzina 11.45 (11.15) – 15.30
hotel Kyriad Prestige, ul. Towarowa 2
piątek 10 grudnia. „Skuteczny konserwatyzm bez populizmu?” XX Debata Tischnerowska zorganizowana wspólnie przez Uniwersytet Warszawski i Instytut Nauk o Człowieku z Wiednia.
więcej: http://erazm.uw.edu.pl/?p=344
piątek 10 grudnia, godzina 18.00
Auditorium Maximum, Uniwersytet Warszawski
sobota 11 i niedziela 12 grudnia. „Zarządzanie projektami”. Szkolenie zakresu związanego z pozyskiwaniem i wykorzystaniem funduszy europejskich prowadzone przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
więcej: http://www.pokl811.fund.org.pl
sobota 11 i niedziela 12 grudnia
siedziba FMiŚP, ul. Smocza 27
sobota 11 grudnia. Pakt dla kultury! Konferencja podczas której zostanie publicznie przedstawiona propozycja paktu, który ma być uchwalony na planowanym na wiosnę Kongresie Obywateli Kultury. Mowa też będzie o samym kongresie, bo to wciąż na razie wymagający doprecyzowania zamysł.
więcej: http://obywatelekultury.pl
sobota 11 grudnia, godzina 12.00 – 17.00
kino Kultura, Krakowskie Przedmieście 21/23
(nowe) poniedziałek 13 grudnia. „Znajdź swojego Anioła (biznesu)”. Dopisek w nawiasie nasz, tak na wszelki wypadek. Spotkanie dla przedsiębiorców i pomysłodawców, którego organizatorem jest sieć Lewiatan Business Angels.
więcej: http://tinyurl.com/36ob5l5
poniedziałek 13 grudnia, godzina 9.30 – 17.00
siedziba Lewiatana, ul. Klonowa 6
poniedziałek 13 grudnia. „Sejm i Senat w Unii Europejskiej: udział w procesie decyzyjnym i polskiej Prezydencji”. Konferencja Instytutu Spraw Publicznych zorganizowana we współpracy z Fundacją im Heinricha Bölla.
więcej: http://www.isp.org.pl/konferencje,180,150.html
poniedziałek 13 grudnia, godzina 13.30 – 17.00
Centrum Jasna, ul. Jasna 14/16a
wtorek 14 grudnia. „Rozszerzenie UE - jak odnaleźć rytm?”. Prezentacja raportu „Polska i Republika Czeska: Zwolennicy rozszerzenia UE?” przygotowanego wspólnie przez Centrum Strategii Europejskiej demosEUROPA i jego czeskiego partnera oraz debata na zawarty w tytule temat w języku angielskim.
więcej: http://tinyurl.com/3ay2kno
wtorek 14 grudnia, godzina 15.00 (14.30) – 17.20
hotel Bristol, Krakowskie Przedmieście 42/44
wtorek 14 grudnia. „Wrogość w polityce a wrogość między Polakami”. Wykład prof. Ireneusza Krzemińskiego na Uniwersytecie Warszawskim, w cyklu 8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie.
więcej: http://www.uw.edu.pl/aktualnosci/w_101214.html
wtorek 14 grudnia, godzina 17.00
Auditorium Maximum, Uniwersytet Warszawski
(nowe) środa 15 grudnia. „Stop Ubóstwu! Czyli marketing Robin Hooda rozwiązuje problemy społeczne”. Konferencja zorganizowana przez Instytut Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, poświęcona społecznej odpowiedzialności biznesu.
więcej: http://tinyurl.com/383dc7t
środa 15 grudnia, godzina 9.00 – 15.00
kampus UKSW, ul. Wójcickiego 3
(nowe) środa 15 grudnia. „Ekonomia Społeczna i wyzwania Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR)”. Na spotkanie zaprasza platforma Global Compact Network Polska oraz agenda ONZ ds. Rozwoju (UNDP).
więcej: http://tinyurl.com/29enm9s
środa 15 grudnia, godzina 10.00 – 12.30
księgarnio-kawiarnia TARABUK, ul. Browarna 6
środa 15 grudnia. „Europejski Fundusz Społeczny w służbie zatrudnienia”. Organizatorem konferencji jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a poświęcona jest ona realizacji priorytetu I Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki czyli zatrudnieniu i integracji społecznej.
więcej: http://www.kapitalludzki-grudzien2010.pl
środa 15 grudnia, godzina 10.30 (9.30) – 15.00 lunch
hotel Lord, Aleja Krakowska 218
(nowe) środa 15 grudnia. „Szerszy dostęp do pomocy prawnej – wyzwania na przyszłość”. Konferencja zorganizowana przez Instytut Spraw Publicznych wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Kolejna z cyklu mu poświęconemu.
więcej: http://www.isp.org.pl/konferencje,27,153.html
środa 15 grudnia, godzina 10.30 (10.00) – 16.00
Centrum Zielna, ul. Zielna 37 (V piętro)
odwołana środa 15 grudnia. „Klimat inwestycyjny w Polsce w 2010 roku”. Konferencja zorganizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, poświęcona prezentacji raportu na ten temat przygotowanego przez TNS OBOP.
więcej: http://tinyurl.com/2b58c4h
czwartek 15 grudnia, godzina 11.00 (10.30) – 12.10 poczęstunek
Centrum Informacyjne PAIiIZ, ul. Bagatela 12
gdzie to jest: http://tinyurl.com/24lab38
(nowe) środa 15 grudnia. „Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski 2010”. Konferencja poświęcona prezentacja szóstej już edycji tego badania. Dostępny będzie także (nieodpłatnie) raport z badania. Konferencję zorganizowały wspólnie Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundacja Konrada Adenauera.
więcej: http://www.kas.de/polen/pl/events/44282
środa 15 grudnia, godzina 11.00 – 14.00 lunch
Hotel Marriott Warszawa, Al. Jerozolimskie 65/79
(nowe) środa 15 grudnia. „Referendum w Sudanie Południowym - możliwe scenariusze”. Seminarium Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych zorganizowane razem z Instytutem Lecha Wałęsy.
więcej: http://www.pism.pl/wydarzenia_content/id/475
środa 15 grudnia, godzina 12.00
siedziba PISM, ul. Warecka 1a (I piętro)
środa 15 grudnia. „Niebezpieczne związki: Izrael-Iran-USA”, spotkanie z ambasadorem Izraela w Polsce, Zvi Rav-Ner.
więcej: http://tinyurl.com/2vnqovz
środa 15 grudnia, godzina 17.00 – 18.30
Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy, ul. Koszykowa 26
czwartek 16 grudnia. „Innowacje bliżej nas”. Seminarium będzie towarzyszyło ogłoszenie wyników ogólnopolskiej edycji konkursu Krajowi Liderzy Innowacji zorganizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju.
więcej: http://tinyurl.com/2u3vhvy
czwartek 16 grudnia, godzina 9.45
hotel Marriott, Aleje Jerozolimskie 65/79
(nowe) czwartek 16 grudnia. „Strategia niszy rynkowej jako specyficzny element potencjału rozwojowego mikroprzedsiębiorstw”. Na konferencję, podczas której zostaną przedstawione wyniki badań w ramach tego projektu, zaprasza Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
więcej: http://www.parp.gov.pl/index/more/18552
czwartek 16 grudnia, godzina 10.30 (10.00) – 15.30
hotel MDM, plac Konstytucji 1
czwartek 16 grudnia. Czwartek z obligacją. Kolejna konferencja z tego cyklu, skierowana tym razem do inwestorów giełdowych. Obligacjami handluje się na naszej giełdzie na rynku Catalyst i tym rynku będzie mowa.
więcej: http://tinyurl.com/24cm6dx
czwartek 16 grudnia, godzina 15.00 – 18.30
Giełda Papierów Wartościowych (sala Catalyst), ul. Książęca 4
(nowe) piątek 17 grudnia. „W stronę gospodarki niskowęglowej w Polsce”. Międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Koalicję Klimatyczną oraz Fundację im. Heinricha Bölla.
więcej: http://tinyurl.com/2gxabs8
piątek 17 grudnia, godzina 8.30 – 16.30
Hotel Radisson Blue, ul. Grzybowska 24
czwartek 16 grudnia. Czy rozwój się skończył? Debata zorganizowana przez Polską Akcję Humanitarną poświęcona politykom rozwojowym i kryzysowi neoliberalnego modelu gospodarki.
więcej: http://tinyurl.com/27bonow
czwartek 16 grudnia, godzina 19.00
Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63 (I piętro)
piątek 17 grudnia. „Czy i jaki podatek od banków?” Seminarium zorganizowane wspólnie przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową i Fundację Konrada Adenauera.
więcej: http://tinyurl.com/2au3uhn
piątek 17 grudnia, godzina 10.00 (9.30) – 15.45
Hotel Hyatt Regency (sala Koral), ul. Belwederska 23
odwołane piątek 17 grudnia. Szanse nowej prawicy. Dyskusja, której organizatorem jest Fundacja Batorego, dotyczyć będzie nowego ugrupowania po tej stronie sceny politycznej: Polska jest Najważniejsza.
więcej: http://www.batory.org.pl/debaty/20101217.htm
piątek 17 grudnia, godzina 11.00 – 13.30
Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a
(nowe) piątek 17 grudnia. „Czas na kobiety aktywne i przedsiębiorcze”. Konferencja i warsztaty, których organizatorem jest PKPP Lewiatan. W części warsztatowej do wyboru dwa tematy: „działaj lokalnie” bądź „sztuka autoprezentacji”. Uwaga: nastąpiła zmiana miejsca i czasu konferencji.
więcej: http://tinyurl.com/3yfzhot
piątek 17 grudnia, godzina 12.00 – 18.00 (recepcja od 11.30)
Ministerstwo Gospodarki, sala Pod Kopułą – wejście od Wspólnej 2/4
piątek 17 grudnia. „Akademicki Mistrz Innowacyjności”, gala wręczenia nagród laureatom I edycji konkursu zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
więcej: http://www.pi.gov.pl/Firma/chapter_95308.asp
piątek 17 grudnia, godzina 14.00 (13.45) – 16.00 poczęstunek
Pałac Staszica, Nowy Świat 72/74, sala Lustrzana na I piętrze
piątek 17 grudnia. Czy ekonomia społeczna ma sens? Debata zorganizowana przez Krytykę Polityczną i Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.
więcej: http://tinyurl.com/33wxm8n
strona FISE: http://www.fise.org.pl
piątek 17 grudnia, godzina 18.00
Nowy Wspaniały Świat (I piętro), ul. Nowy Świat 63
sobota 18 i niedziela 19 grudnia. „Zarządzanie czasem i ryzykiem w projekcie”. Szkolenie z zakresu związanego z pozyskiwaniem i wykorzystaniem funduszy europejskich, prowadzone przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
więcej: http://www.pokl811.fund.org.pl
sobota 18 i niedziela 19 grudnia
siedziba FMiŚP, ul. Smocza 27
poniedziałek 20 grudnia. Konferencja „POWER RING 2010: Regionalny rynek energii Europy Środkowo-Wschodniej”. Organizatorem jest Społeczna Rada Narodowego Programu Redukcji Emisji, której posiedzenie będzie towarzyszyło konferencji. Tu uwaga, pierwotny (wcześniejszy) termin konferencji został zmieniony – ten jest aktualny.
więcej: http://tinyurl.com/2wq9y49
poniedziałek 20 grudnia, godzina 8.30 (8.00) – 14.45 opłatek wigilijny
Ministerstwo Gospodarki, sala pod kopułą, pl. Trzech Krzyży 3/5
poniedziałek 20 grudnia. „Wizerunek Polski i Polaków na Ukrainie”. Prezentacja raportu na ten temat przygotowanego przez Instytut Spraw Publicznych.
więcej: http://www.isp.org.pl/konferencje,27,154.html
poniedziałek 20 grudnia, godzina 10.00 – 12.00
Instytut Spraw Publicznych, ul. Szpitalna 5/22
wtorek 21 grudnia. Finał Konkursu Raporty Społeczne 2010. Chodzi o raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (określanej popularnie angielskim skrótem CSR). Organizatorami konkursu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z CSR Consulting i PricewaterhouseCoopers.
więcej: http://www.raportyspoleczne.pl
wtorek 21 grudnia, godzina 9.30 – 13.00
Centrum Zielna, ul. Zielna 37
Pozdrawiamy, Basia Jończyk i Rafał Korzeniewski