administrator
14 kwietnia

To jak w końcu z tymi oklaskami?
savoir vivre dla muzyków i nie muzyków

Chciałbyś nabrać trochę szlifów? Albo przeciwnie – chętnie zmieciesz kilka piedestałów z powierzchni ziemi? Okazją będzie debata podczas drugiego z czwartkowych wieczorów w Łazienkach poświęconych muzyce w ramach projektu „Łazienki for Music”, nad którym jako klub objęliśmy patronat. Tym razem pod nóż idą koncertowe obyczaje!


 

Problem „kiedy klaskać?” urósł do rangi symbolu. Pojawia się niczym mantra, nieśmiertelny, zawsze, gdy w grę wchodzi „klasyka”. Będzie zatem o zwyczajach panujących na sali koncertowej. Pod lupę będą wzięte zachowania publiczności i muzyków. Organizatorzy zapraszają do dyskusji o tym, z czego wynikają elementy muzycznego savoir vivre’u. I do wspólnego obalenia paru przynajmniej mitów. Jeśli nie odróżniasz recytatywu od arii, allegra sonatowego od wariacji, a rondellus przywodzi Ci na myśl kuchenne skojarzenia – to jak zaznaczają wcale Cię z tej dyskusji nie wyklucza. Taki był zresztą jeden z wniosków z poprzedniej. Z udziałem ludzi, dla których te określenia nie były czarna magią.


I uwaga, nastąpiła zmiana miejsca. Miała się ta debata odbyć jak poprzednia w Starej Pomarańczarni ale odbędzie się w innym miejscu. Też jednak w Łazienkach, w Podchorążówce. To zaznaczamy wyraźnie, bo zmiana nastąpiła dość nagle i być może nie do wszystkich ta informacja dotarła.


czwartek 14 kwietnia, godzina 18.00

Podchorążówka (Wielka Oficyna) w Łazienkach

plan parku: http://tinyurl.com/y94u4uv

 

Wstęp wolny !

 

A potem, jak już wszystko co trzeba przegadamy, przyjdzie czas na muzykę. A może nawet wcześniej. Też w Łazienkach.

 

Strona projektu wciąż w budowie (na razie zapraszamy więc na naszą) ale podejrzeć, jakie są kolejne plany i włączyć się w dyskusję można na Facebooku: www.facebook.com/pages/ForMusic


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu