administrator
28 maja

Poznaj swojego sąsiada !
piknik i zwiedzenie na osiedla Constans

Na piknik zostaliśmy zaproszeni przez developera niedawno wzniesionego ekskluzywnego osiedla Constans w Konstancinie-Jeziornej. Konstancin-Jeziorna to bez wątpienia najlepszy podwarszawski adres. Do tego fantastyczne otoczenie, które stanowi Chojnowski Park Krajobrazowy, jedno z „zielonych płuc” Warszawy. Część z 43 domów jest już zasiedlona i stąd owi sąsiedzi, o to czy warto tam zamieszkać mogliśmy bowiem spytać tych, którzy już to zrobili.


Modernistyczne domki bliźniaki w niczym nie przypominają modnych przez pewien czas tzw. gargameli czy dawnych polskich dworków. To architektura elegancka, celowa acz nie ośmielilibyśmy się powiedzieć skromna. Każdy domek różni się czymś od sąsiada, każdy ma rys indywidualności zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i układzie wnętrz. Zarazem zespół tworzy jednorodna całość. Widać, że architekci włożyli w projekt sporo pracy, a inwestor nie zmarnował ich wysiłku. Co jeszcze jest rzeczą charakterystyczną to to, że całe osiedle tonie w zieleni i to nie na komputerowych wizualizacjach ale naprawdę. Byliśmy tam i możemy to potwierdzić. Układ wnętrz domów jest podobny acz jak już zaznaczyliśmy, nieidentyczny. Różnią się też, acz już nieznacznie, wielkością (powierzchnia od 260 do 290 m2). Parter to zawsze salon połączony w jedno wnętrze z kuchnią, zawsze jest tu też gabinet czy też dodatkowa sypialnia (o przeznaczeniu tego pokoju możemy zadecydować sami) plus pomieszczenia gospodarcze z kotłownią. Garaż zlokalizowany jest na tym samym poziomie, zrezygnowano (na szczęście) z jego tak długo u nas modnego zagłębiania. To rozwiązanie zdecydowanie wygodniejsze i eleganckie. Nie ma też zbędnych dziś piwnic. Reszta pomieszczeń jest na piętrze. Zwraca uwagę duża sypialnia małżeńska z własną łazienką i obszerną garderobą. To element stały wszystkich projektów i wręcz ich cecha charakterystyczna. Do tego trzy sypialnie dla dzieci i jeszcze jedna, wspólna już łazienka. Zadbano i o taki szczegół, jak okno oświetlające przedpokój na piętrze. Każdy dom posiada też sporą własną i ogrodzoną działkę (od ponad 600 do aż 1600 m2), na trawnik możemy zaś wyjść wprost z salonu. Ale prócz zieleni, która każdy ma na „własność”, jest też część wspólna. Już zaaranżowana, ze sporym stawem. To właśnie tam zorganizowano piknik. Był bardzo dobry grill (nie tylko kiełbaski i karkówka ale i pyszna pieczona w miodzie szynka), świetne miejscowe niepasteryzowane piwo, no i grał kwartet smyczkowy. Nastrój błogi i rozleniwiający ale dla lubiących poczuć smak adrenaliny też coś było. Przejechać się można było autami takich marek jak Ferrari czy Lamborghini. To z kolei oferta Supercar Club, którego członkowie wypożyczają samochody ze stadem koni mechanicznych pod maską na tyle licznym, że w niektórych modelach wstawia się nad silnikiem szybę, aby laicy mogli go podziwiać. Oferta dla tych, którzy lubią bardzo szybkie samochody i może nie tyle nie byłoby ich na nie stać, co jednym zbyt szybko by się znudzili. Na szybkie obroty podczas próbnych jazd amatorzy przejażdżek wrzucali już oczywiście poza terenem osiedla. Atrakcji towarzyszących zwiedzaniu osiedla (tych dodatkowych) więc też nie zabrakło. Szkoda tylko, że pogoda nie w pełni dopisała ale deszcz był na szczęście tylko przelotny i nie zdołał nam całkiem zepsuć zwiedzania i pikniku.

 

Domki już stoją. Jeden z nich jako pokazowy wykończony pod klucz ale zwiedziliśmy aby porównać też kilka innych, które nabywa się w stanie tzw. developerskim czyli bez położonych podłóg oraz wyposażenia łazienek i kuchni, byśmy mogli zadecydować o tym sami. Ten pokazowy jest zresztą także do kupienia (jeśli wolimy dom w pełni wykończony). Całość ogrodzona i strzeżona ale to już w przypadku takich inwestycji standard.

Do grona tych, którzy tam zamieszkają można oczywiście dalej dołączyć. I chyba jest to kusząca propozycja. Do tego od poważnego developera, bo Ronson Development działa na tym rynku nie bez sukcesów od kilkunastu lat, a od czterech jest też spółką notowaną na giełdzie.

 

I aż do końca czerwca trwa kusząca promocja, dokładnie kusząca dla tych, którzy namówią kogoś do nabycia domu na osiedlu (szczegóły na plakacie). Następne zwiedzanie, w sobotę 11 czerwca.

 


więcej o osiedlu: http://www.osiedleconstans.pl

 

strona devolopera: http://www.ronson.pl

 

 

 

ponadto

 

Supercar Club: http://www.supercarclub.pl

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu
galeria zdjęć