administrator
czerwiec (uzupełnione 22 czerwca)

bezpłatne konferencje i seminaria w Warszawie

I znów raz jeszcze uzupełniona garść propozycji dotyczących seminariów i konferencji. Zrobiliśmy tu ich pełne zestawienie na czerwiec, znajdziecie tu więc propozycje wcześniejsze i te najnowsze. Te najnowsze, których we wcześniejszych zestawieniach zabrakło, wyróżniliśmy. Trochę tego się jak widać zebrało. A jest tu już pewna selekcja, wybraliśmy te ciekawsze. Oczywiście nie wszystkie tematy wszystkich zainteresują ale liczymy, że każdy wśród tych propozycji będzie mógł wybrać coś dla siebie. Tematy są jak widać bardzo różne.


W zestawieniu uwzględniono tylko seminaria i konferencje, w których udział jest bezpłatny (takie bowiem przyjęliśmy tu kryterium). Jeśli wymaga on też potwierdzenia, zostało to każdorazowo zaznaczone.

 

 

A teraz już po kolei:

 

środa 1 czerwca. Młodzi Innowacyjni. Forum Młodych Przedsiębiorców: NIE PRZESZKADZAĆ! Już do nas samych należy ocena, czy powinniśmy zaliczyć się do tych młodych innowacyjnych (i poczuć się zaproszonymi), czy raczej do tych, którzy mają nie przeszkadzać. Organizatorzy, Krajowa Izba Gospodarcza, sami tu żadnych kryteriów nie stawiają. Forum otworzą Aleksander Kwaśniewski i Leszek Balcerowicz. Potem głos będzie należał do tych, którzy powinni młodym innowacyjnym przedsiębiorcom pomagać, obecność potwierdzili prezesi PARP Bożena Lublińska-Kasprzak i Urzędu Patentowego Alicja Adamczak. I oczywiście samych zainteresowanych. Będzie też można skorzystać z porad ekspertów. Wszystko odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik, w którym odbywa się coraz więcej tego typu wydarzeń. Zbieżność dat z Dniem Dziecka zapewne nieprzypadkowa ale nie umiemy jakoś jej wyjaśnić. Choć powód może być też banalny – tydzień później (6 i 7 czerwca) odbędzie się tu bowiem dwudniowy Kongres Innowacyjnej Gospodarki, którego to forum jest zapowiedzią. Wymagana wcześniejsza rejestracja, można jej dokonać na podanej niżej stronie poświęconej forum. Tam też zamieszczono jego szczegółowy program.

 

więcej: http://www.minnowacyjni.pl

 

środa 1 czerwca, godzina 9.45 – 18.00

Centrum Nauki Kopernik nad Wisłą

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6jkwaqp  

 

środa 1 czerwca. Mobilne bezpieczeństwo czy mobilna niepewność? Polska jest krajem z którego wielu ludzi wyjeżdża za pracą, z drugiej strony pojawili się ludzie, którzy tu właśnie dostrzegli swoją szansę i przyjeżdżają pracować do Polski. Czy migracje zarobkowe to szansa czy pułapka? Dla tych, którzy do Polski przyjeżdżają za pracą, dla Polski ale i dla krajów, z których przybywają? Zapewne nie ma tu prostej odpowiedzi ale warto rozważyć plusy i minusy. Będzie też o naszym stosunku do przybywających do naszego kraju imigrantów, zjawisku w tej skali dla nas nowym i z którym chyba nie bardzo sobie radzimy. Z tymi pytaniami zmierzą się podczas dyskusji eksperci z Instytutu Spraw Publicznych Instytutu oraz Uniwersytetu Warszawskiego, a także publicyści z Gazety Wyborczej i lewicowej Krytyki Politycznej. Zgłoszenia udziału w dyskusji będą przyjmowane do 31 maja:

 

więcej: http://www.isp.org.pl/aktualnosci,1,697.html

 

środa 1 czerwca, godzina 10.00 – 12.00

Instytut Spraw Publicznych, ul. Szpitalna 5/22

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3fthsoq

 

środa 1 czerwca. Przyszłość Europy: kryzys jako szansa. Debata zorganizowana przez Fundację Batorego z udziałem ludzi dobrze w europejskich sprawach zorientowanych, wśród nich jest Mikołaj Dowgielewicz, wiceminister spraw zagranicznych odpowiedzialny tam właśnie za sprawy europejskie, Paweł Świeboda, prezes thinktanku demosEUROPA, Marek Cichocki z Centrum Europejskiego Natolin, dwóch eurodeputowanych: prof. Lena Kolarska-Bobińska i Konrad Szymański oraz jeden były (a także były minister spraw zagranicznych), prof. Dariusz Rosati. Poprowadzi ją osobiście prezes fundacji, Aleksander Smolar. To właśnie skład uczestników debaty czyni ją interesującą. Zwraca uwagę brak znaku zapytania, chodzi więc o wykorzystanie tej szansy, gdyż (i coraz więcej takich głosów się pojawia), droga do przezwyciężenia kryzysu wiedzie przez pogłębienie integracji. I tak dzieje się zresztą w przypadku strefy euro, stąd zresztą coraz powszechniejsza obawa o powstanie dwóch Europ o różnym stopniu integracji. Tej z euro i tej bez.

 

więcej: http://www.batory.org.pl/debaty/20110601.htm

 

środa 1 czerwca, godzina 11.00 – 13.00

Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3g35t9l

 

czwartek 2 czerwca. Inwestycje amerykańskie – szanse, sukcesy i wyzwania. Po wizycie prezydenta Baracka Obamy kusi zadanie pytania, a jak nasze stosunki z Ameryką wyglądają w rzeczywistości? Choćby te gospodarcze? Przynajmniej jeśli idzie o inwestycje nie wygląda to źle, pod względem ich liczby (choć już nie wartości) te amerykańskie były w zeszłym roku na pierwszym miejscu. O nich właśnie, na konferencję zaprasza nas do swojej siedziby na Bagateli Polska Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Wymagane wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa: malgorzata.gelo@paiz.gov.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/3b9yazq

 

czwartek 2 czerwca, godzina 10.00

siedziba PAIiIZ, ul. Bagatela 12

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3p35egc

 

poniedziałek 6 czerwca. Spotkanie z firmami z Azerbejdżanu. Polskę odwiedzi azerska misja gospodarcza, której towarzyszyć będzie wiceminister przemysłu i energetyki tego kraju. Program spotkania, które odbędzie się w siedzibie naszego ministerstwa gospodarki przy placu Trzech Krzyży zawiera oczywiście część oficjalną ale sensem takiej misji jest oczywiście nawiązywanie bezpośrednich kontaktów biznesowych i bezpośrednie, indywidualne rozmowy będą tu najważniejsze. Na podanej niżej stronie oprócz ramowego programu spotkania znajdziecie listę ponad dwudziestu firm biorących udział w misji oraz informacje o tym, czym są jeśli idzie o współpracę zainteresowane. Zgłoszenia udziału w spotkaniu będą przyjmowane do 2 czerwca: malgorzata.golebiewska@mg.gov.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/3c44nu2

 

poniedziałek 6 czerwca, godzina 10.00 – 14.00

Ministerstwo Gospodarki (parter), plac Trzech Krzyży 3/5

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3q2o9xe

 

poniedziałek 6 i wtorek 7 czerwca. II Kongres Innowacyjnej Gospodarki. Odbędzie się pod hasłem „innowacyjni ludzie – innowacyjna gospodarka”. I ma być miejscem spotkania ludzi biznesu, ludzi nauki oraz przedstawicieli administracji rządowej i samorządu (obecnych będzie kilku prezydentów wielkich miast). Organizator, Krajowa Izba Gospodarcza, zaplanował go z rozmachem. Świadczy o tym nie tylko program ale i lista zaproszonych gości z „najwyższej półki”, z których zdecydowana większość już potwierdziła swoją obecność. W ramach otwierającej kongres sesji Michał Boni przedstawi przebieg prac nad strategią Polska 2030, którymi kieruje, przedstawiony i omówiony też zostanie raport o innowacyjności polskiej gospodarki. Będzie o roli wielkich firm („okrętów flagowych”) ale i o innowacjach w małych firmach. I o roli wielkich metropolii (stąd nieprzypadkowo owi prezydenci). Oraz o patentach. I padnie zasadnicze pytanie: dokąd zmierza świat? To tematy niektórych składających się na kongres sesji. Będzie też, w ramach sesji podsumowującej kongres, próba odpowiedzi na pytanie o polską road map czyli mapę drogową do innowacyjnej gospodarki. Bo o to, że chcemy by nasza gospodarka była innowacyjna sporu nie ma. Pytanie brzmi, jak do tego doprowadzić? Na zakończenie pierwszego dnia zaplanowano bankiet dla uczestników kongresu. Miejsce kongresu dobrano na pewno nieprzypadkowo: Centrum Nauki Kopernik. Jakby wstępem do kongresu jest zaś odbywające się w tym samym miejscu tydzień wcześniej Forum Młodych Przedsiębiorców: Młodzi Innowacyjni (piszemy o nim wyżej) . Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, można jej dokonać na podanej niżej stronie, gdzie odnajdziecie też między innymi szczegółowy program kongresu.  

 

więcej: http://www.kongresig.pl

 

poniedziałek 6 czerwca, godzina 11.00 – 20.00

wtorek 7 czerwca, 9.30 – 20.00

Centrum Nauki Kopernik nad Wisłą

gdzie to jest: http://www.kongresig.pl/lokalizacja.html   

 

poniedziałek 6 czerwca. Czy kobiety mają gorzej? Debata na temat społecznej sytuacji kobiet z udziałem pisarki i publicystki Agnieszki Graff oraz dziennikarzy, Anny Laszuk z radia Tok FM oraz Piotra Pacewicza z Gazety Wyborczej. Jeden tylko z kilku punktów ciekawie się zapowiadającego programu Tygodnia Równości na Ursynowie zorganizowanego przez władze tej dzielnicy. Pod podanym niżej linkiem odnajdziecie pełny jego program.

 

Tydzień Równości na Ursynowie: http://tinyurl.com/63jjbb9  

 

poniedziałek 6 czerwca, godzina 18.00

Urząd Dzielnicy Ursynów, Aleja KEN 61 (sala 136)

gdzie to jest: http://tinyurl.com/4xwm7hs

 

wtorek 7 czerwca. Wizja Zrównoważonego Rozwoju dla Polskiego Biznesu. Zaproszenie na debatę poświęconą roli, jaką ma do odegrania polski biznes w kształtowaniu warunków stabilnego rozwoju gospodarczego w najbliższych dekadach. Wnioski z debaty mają być przedstawione podczas konferencji w Gdańsku we wrześniu, poświęconej społecznej odpowiedzialności biznesu i zorganizowanej w ramach polskiej prezydencji. Element projektu realizowanego przez Pracodawców RP wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę doradczą PwC (d. PricewaterhouseCoopers), pod patronatem Ministerstwa Gospodarki. Nawiązującego, dodajmy jeszcze, do inicjatywy podjętej przez zrzeszającą prezesów ponad dwustu firm z całego świata Światową Radę Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i opracowanego przez nich dokumentu: „Vision 2050. The New Agenda for business”. Bo te sprawy (także u nas jak się okazuje) traktowane są coraz poważniej. Potwierdzenie chęci uczestnictwa: k.kostrzewska@pracodawcyrp.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/3dymq94

 

wtorek 7 czerwca, godzina 9.30

biuro Pracodawców RP, ul. Rejtana 17

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3pf5uvy

 

wtorek 7 czerwca. Co zrobić, aby edukacja była motorem polskiej edukacji? Pytanie to stanowi temat konferencji zorganizowanej wspólnie przez PKPP Lewiatan i wydawcę liberalnego magazynu „LIBERTÉ!” .W Polsce jako wielki sukces przedstawia się wzrost liczby osób z wykształceniem wyższym, jaki dokonał się przez ostatnie dwadzieścia lat. A także kilkakrotny wzrost odsetka studiującej młodzieży. Ale czy na pewno ilość przeszła tu w jakość? Wcale nie mniejszym problemem (a pewnie nawet większym) od jakości tego wykształcenia jest jego niedopasowanie do potrzeb rynku.  Co więc należy zrobić? Jakie umiejętności powinien zdobywać w toku edukacji młody człowiek, by były one dla niego przepustką na rynki pracy? Albo inaczej, bo można to sformułować zupełnie inaczej, co zrobić, by edukacja stała się narzędziem modernizacji kraju. Źródłem niezbędnych do tego, odpowiednio przygotowanych kadr?  Dotyczy to zresztą nie tylko szkolnictwa wyższego. Możemy tu zdradzić, że jeśli idzie o szkolnictwo zawodowe,  przygotowany jest już projekt radykalnych, wręcz rewolucyjnych zmian w jego systemie. Idących chyba w pożądanym kierunku. Ciekawy dobór paneli stów, wśród których znaleźna się szefowa Lewiatana Henryka Bochniarz, przedstawiciele Microsoftu i Intela, zabrakło jednak reprezentantów ministerstwa edukacji i szkolnictwa wyższego. Zgłoszenia udziału:  fundacja@findustrial.pl lub agorecka@pkpplewiatan.pl.

 

więcej: http://tinyurl.com/3odo6e2

 

wtorek 7 czerwca, godzina 11.00 – 13.00

siedziba PKPP Lewiatan, ul. Flory 1

gdzie to jest: http://tinyurl.com/4ybvme3

 

wtorek 7 czerwca. Ocena projektu ustawy o przedsiębiorczości społecznej i przedsiębiorstwie społecznym w świetle wyników konsultacji społecznych. Konsultacje społeczne projektu odbyły się w kwietniu. Podczas seminarium zorganizowanego przez Instytut Spraw Publicznych będzie mowa o tym, co biorąc pod uwagę wyniki tych konsultacji oraz opinie ekspertów można i należałoby jeszcze zmienić w projekcie. Wezmą w nim udział też autorzy projektu. Wyjaśnić by jeszcze należało co to jest przedsiębiorstwo społeczne, bo to pojęcie u nas wciąż nowe i nie wszystkim pewnie znane. To przedsiębiorstwo, które działa w warunkach gospodarki rynkowej ale jego celem nie jest zysk. Jego celem jest danie zatrudnienia osobom niepełnosprawnym lub z różnych innych względów mających trudności w znalezieniu zatrudnienia albo świadczenie usług o charakterze socjalnym. Trochę to różne cele (choć mogą się też łączyć), do tego w rozpatrywanym projekcie dopisano jeszcze usługi w sferze kultury, co jest zupełnym novum. Na podanej niżej stronie są do pobrania projekt ustawy oraz jego uzasadnienie. Zamieszczono też program seminarium i znajdziecie link do formularza on-line, za pomocą którego można dokonać zgłoszenia udziału w nim (termin upływa 3 czerwca).

 

więcej: http://www.isp.org.pl/aktualnosci,1,712.html

 

wtorek 7 czerwca, godzina 11.00 – 14.00

Instytut Spraw Publicznych, ul. Szpitalna 5/22

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3fthsoq

 

wtorek 7 czerwca. Więcej demokracji via Internet? Podczas warsztatów zorganizowanych przez Fundację Eberta w Nowym Wspaniałym Świecie mowa będzie o e-demokracji czyli głosowaniu przez Internet, o e-goverment czyli urzędzie dostępnym przez sieć i ją wykorzystującym. A także o tym, czy sieć może się stać narzędziem umożliwiającym społeczną partycypacje? Można by to sformułować nieco inaczej (organizatorzy akurat tego nie czynią), w postaci pytania, czy dzięki sieci nie pojawia się możliwość powrotu do form demokracji bezpośredniej? Ale Internet to też zagrożenia. My możemy wiedzieć więcej o władzy ale i władza o nas. Pełny program warsztatów do pobrania na stronie, do której link podajemy poniżej. A już dziś organizatorzy warsztatów zapraszają nas do debaty na facebooku. Zgłoszenia udziału w warsztatach: biuro@feswar.org.pl

 

więcej: http://www.feswar.org.pl/fes2009/01fes/index_fes.php

 

wtorek 7 czerwca, godzina 17.00 – 20.00

Nowy Wspaniały Świat, Nowy Świat 63 róg Świętokrzyskiej

gdzie to jest: http://tinyurl.com/yjbezxm

 

wtorek 7 czerwca. Czy oni robią nas w konia? czyli kulisy kreowania tzw. opinii publicznej. W debacie wezmą udział ci, którzy powinni coś o tym wiedzieć: Jarosław Gugała, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Grzegorz Miecugow i Rafał Ziemkiewicz oraz dwóch profesorów, Janusz Adamowski i Janusz Czapiński. Chyba, że ich też ktoś robi w konia. Pytanie (jeśli mamy) możemy zadać już teraz, wystarczy je wpisać do okienka na podanej niżej stronie. Debatę organizuje warszawski Uniwersytet Otwarty, a frekwencja tak, jak podczas obu poprzednich wydaje się z góry zapewniona. I jeśli myślimy o miejscu siedzącym, lepiej do auli w dawnej bibliotece uniwersyteckiej przyjść nieco wcześniej. Dla niezorientowanych (by nie błądzili), poniżej link do planu uniwersyteckiego kampusu przy  Krakowskim Przedmieściu, dawna biblioteka usytuowana jest dokładnie na wprost głównej bramy uniwersytetu (budynek nr 10).

 

więcej: http://www.uo.uw.edu.pl/debata

 

wtorek 7 czerwca, godzina 18.00

stara biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

plan kampusu: http://www.uw.edu.pl/strony/map1/zoom1.html 

 

środa 8 czerwca. Dwa lata Partnerstwa Wschodniego – rezultaty i perspektywy. Projekt, będący jednym z priorytetów naszej prezydencji, nasz wkład w politykę europejską. Podczas konferencji zorganizowanej na niecały miesiąc przed jej inauguracją przez Instytut Spraw Publicznych wsparty przez związaną z niemieckimi zielonymi Fundację Heinricha Bölla mowa będzie o propozycjach Komisji Europejskiej, o perspektywach złagodzenia reżimu wizowego (narzuconego nam właśnie przez Unię) i o czymś, co niekoniecznie podobać się będzie wszystkim członkom Partnerstwa, o Partnerstwie jako instrumencie do wpływania na proces demokratyzacji u jego członków. Uwaga, konferencja odbywać się będzie z użyciem współczesnej lingua franca czyli angielskiego (bez tłumaczenia). Zgłoszenia udziału w konferencji można dokonać korzystając z formularz on-line na podanej niżej stronie (gdzie zamieszczono też jej szczegółowy program) lub mailem: recepcja@isp.org.pl.

 

więcej: http://isp.org.pl/konferencje,27,231.html

 

środa 8 czerwca, godzina 10.00 – 16.30

Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3g35t9l

 

środa 8 czerwca. Przetargi w projektach Banku Światowego oraz inne możliwości biznesowe dla przedsiębiorstw. O Banku Światowym wszyscy słyszeli, o tym, że możemy wziąć udział w przetargach związanych z realizacją jego projektów i to na całym świecie – pewnie już nie wszyscy. Dodajmy jeszcze, że zasadą jest, że mogą w nich brać udział tylko firmy prywatne. Na poświęcone temu tematowi seminarium zaprasza nas Oficer Łącznikowy Sektora Prywatnego dla Grupy Banku Światowego czyli człowiek do kontaktu w tych sprawach. W Polsce umocowany jest on przy Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych i to w jej siedzibie na Bagateli seminarium się odbędzie. Podczas seminarium dowiemy się, jak zdobyć informacje o rozpisanych przetargach i jakie musimy spełnić warunki oraz o obowiązujących podczas nich procedurach. Przetargi mogą dotyczyć robót budowlanych, dostaw czy różnych usług, a także doradztwa. Potwierdzenie uczestnictwa w seminarium należy wysłać bezpośrednio do prowadzącego je oficera łącznikowego, Michała Gorzelaka: michal.gorzelak@paiz.gov.pl

 

więcej: http://www.paiz.gov.pl/pslo

 

środa 8 czerwca, godzina 11.00

siedziba PAIiIZ, ul. Bagatela 12

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3p35egc

 

środa 8 czerwca. Wojna i pokój. Dekada polskich przemian: studium władzy i opozycji. W spotkaniu Bibliotece w m. st. Warszawy na Koszykowej wezmą udział profesorowie Aleksander Łuczak, Jerzy Wiatr i Stefan Niesiołowski, wszyscy trzej znani bynajmniej nie tylko ze swojej działalności naukowej ale też politycznej (może nawet bardziej). Punktem wyjścia będzie tak zatytułowana książka pierwszego z nich, a punktem odniesienia sytuacja w krajach arabskich. I naturalne pytanie, na ile nasze doświadczenia można zastosować tam? Ale skłaniać to może też do pewnej refleksji nad naszą własną historią. Bo przecież mogą się potoczyć inaczej. Wymagane wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa, Można go dokonać za pomocą formularza on-line na stronie organizatora, Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.

 

więcej: http://tinyurl.com/5wv9bsq

 

środa 8 czerwca, godzina 17.30 – 19.00

Biblioteka m. st. Warszawy, ul. Koszykowa 26

(biały, starszy z dwóch budynków, wejście z bramy)

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3lsx8f3

 

czwartek 9 czerwca. XI Forum Edukacyjne Małych i Średnich Przedsiębiorstw: jak zostać i pozostać przedsiębiorcą. Tym zorganizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości forum odbywa się więc pod hasłem wsparcia dla młodych przedsiębiorców i nowopowstających firm (tzw. „start-upów”). Do nich więc przede wszystkim skierowano w tym roku zaproszenie. Możecie zatem uważać, że tematyka tegorocznego forum nie za bardzo was dotyczy ale przecież młodzi przedsiębiorcy i młode firmy to Wasi potencjalni partnerzy i warto wiedzieć, na jaką pomoc mogą liczyć. To też oczywiście okazja do nawiązania kontaktów z nimi. Pojawi się także temat innowacyjności, dotyczy wszystkich, a tu mechanizmy wsparcia nie są ograniczone tylko do tzw. start-upów. Mimo wszystko organizatorzy nie liczą, by wszystkie tematy interesowały nas w jednakowym. Sesje tematyczne podzielono na dwa bloki, w ramach każdego zaś są po cztery tematy. I tego wyboru po prostu nie da się uniknąć.  Poprzedzająca je wspólna część plenarna z udziałem przedstawicieli polskich władz (w szczególności tych związanych z gospodarką), a także Komisji Europejskiej (bo mowa będzie także o funduszach europejskich) będzie okazją do przedstawienia ich zamierzeń na przyszłość i złożenia pewnych deklaracji. W sytuacji, gdy kończą się fundusze europejskie rozdzielane w ramach obecnego wieloletniego budżetu, warto wiedzieć, co nas w tej nieodległej już przyszłości czeka. A zmiany szykują się spore.  Miejsce wybrano na pewno nieprzypadkowo, Centrum Nauki Kopernik.  Do podobnej symboliki sięgnęli też organizatorzy odbywających się tam wcześniej Forum Młodych Przedsiębiorców i Kongresu Innowacyjnej Gospodarki. I zbieżność tematyczna też nie wydaje się przypadkowa. To właśnie dziś uznawane jest za piętę achillesową polskiej gospodarki. Na podanej niżej stronie odnajdziecie szczegółowy program i link do formularza rejestracyjnego on-line.

 

więcej: http://www.parp.gov.pl/index/index/1785

 

czwartek 9 czerwca, godzina 10.00 -16.30

Centrum Nauki Kopernik nad Wisłą

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6jkwaqp  

 

poniedziałek 13 czerwca. Spotkanie informacyjne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości poświęcone działaniu 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Paszport do eksportu”. W jego ramach otrzymać możemy dofinansowanie naszego udział w targach i misjach gospodarczych ale najpierw musimy przygotować plan rozwoju eksportu. Na to też otrzymamy dofinansowanie ale musimy to zrobić po kolei. Najpierw przygotować plan (musi on być też pozytywnie zweryfikowany) i dopiero potem starać się o pieniądze na resztę. Najbliższa tura naboru wniosków na oba etapy rozpocznie się 20 czerwca i potrwa w przypadku pierwszego etapu do 8 lipca, a drugiego do końca roku. Podczas spotkania będzie się można dowiedzieć, kto może się starać o dofinansowanie, na co możemy je konkretnie otrzymać, jak przygotować wniosek i jak będą one oceniane. Wymagane wcześniejsze potwierdzenie udziału w spotkaniu (do 9 czerwca). Formularz zgłoszeniowy i szczegółowy program do pobrania na podanej niżej stronie. Spotkanie będzie też transmitowane na żywo w Internecie.

 

więcej: http://poig.parp.gov.pl/index/more/21600

o działaniu: http://poig.parp.gov.pl/index/index/596

 

poniedziałek 13 czerwca, godzina 10.00 – 13.30

hotel Kyriad Prestige, ul. Towarowa 2 (sala Rapsodia na 1 piętrze)

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6ydpkb2

 

wtorek 14 czerwca. Europa w działaniu. Na drodze do nowej europejskiej architektury bezpieczeństwa? Konferencja zorganizowana wspólnie przez polski thintank demosEUROPA i związaną z niemiecką socjaldemokracją Fundację im. Friedricha Eberta. Trzy panele dyskusyjne, trzy tematy. Pierwszy, ten najaktualniejszy, czyli o wyzwaniu jakim są arabskie rewolucje dla wspólnej polityki europejskiej. Drugi poświęcony rozbrojeniu, na ile są na to realne szanse i jeśli są realne – jak do niego doprowadzić? Oraz trzeci, poświęcony przyszłości współpracy pomiędzy Unią, NATO i Rosją. Bardzo ciekawy skład panelistów, uczestników poszczególnych sesji (nie wszyscy jeszcze potwierdzili swoją obecność, mogą więc zajść tu pewne zmiany). Ciekawa debata o wspólnej europejskiej polityce bezpieczeństwa i polityce zagranicznej w przeddzień objęcia przez Polskę prezydencji w Europie. Na podanej niżej stronie szczegółowy program konferencji. Dostępny tam jest też formularz on-line dla potwierdzenia naszego w niej udziału.

 

więcej: http://tinyurl.com/3ohe3rm

 

wtorek 14 czerwca, godzina 10.00 – 16.45

hotel Sheraton, ul. Prusa 2

dojazd: http://www.sheraton.pl/pl/dojazd

 

wtorek 14 czerwca. Dotacje czy pożyczki dla przedsiębiorców po 2013 roku? Wszystko wskazuje na to, że będą to jednak pożyczki. Takie wnioski znalazły się między innymi w ostatnim raporcie Komisji Europejskiej oceniającym dotychczasowe rezultaty polityki spójności. Podczas konferencji zorganizowanej wspólnie przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz Bank PEKAO SA będzie mowa o propozycjach Komisji Europejskiej, o związanych z tym zmianach w systemie udzielania wsparcia ze środków europejskich (jeśli zostaną przyjęte) oraz o nowej, większej roli banków. W programie przewidziano też panel dyskusyjny, podczas którego jego uczestnicy zmierzą się z pytaniem, komu dotacje, a komu kredyty? Bo być może system dotacji zostanie utrzymany przynajmniej w części. System oparty o pożyczki jest zdecydowanie mniej korzystny dla otrzymujących wsparcie niż obecny, z drugiej strony znacznie większe grono przedsiębiorców (lub zgłoszonych przez nich projektów) będzie mogło skorzystać z tego wsparcia. Wymagane jest wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa w konferencji. Na podanej niżej stronie znajdziecie szczegółowy jej program i formularz zgłoszeniowy on-line.

 

więcej: http://tinyurl.com/5umy9xb

 

wtorek 14 czerwca, godzina 11.00 – 14.30

wieżowiec Dago Centrum, Rondo ONZ 1

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6bybrbb

 

wtorek 14 czerwca. Czy Polska jest już światową marką? Pozytywny wizerunek kraju za granicą jest ważny dla jego gospodarki, wiemy to, przecież sami się tym kryterium posługujemy w stosunku do innych. I bywa, że wpływa to na nasze decyzje nie tylko jako konsumentów ale także te biznesowe. Jak więc ten dobry wizerunek zbudować w przypadku Polski? Propozycję przedstawi podczas konferencji na Giełdzie Grzegorz Kiszluk, twórca Pierwszej Polskiej Platformy Marketingu Miejsc Brief for Poland. Przedstawione zostanie również badanie marek państw przygotowane przez CEO Bloom Consulting z Hiszpanii pokazujące w tym rankingu miejsce Polski. Prezentacji dokona autor badania José Filipe Torres. Wymagane wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa: kamila.gruszewicz@brief.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/6a6kxnd

Bloom Consulting: http://www.bloom-consulting.com

 

wtorek 14 czerwca, godzina 16.00

Giełda Papierów Wartościowych, ul. Książęca 4

sala New Connect, poziom zero od strony ulicy

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6hg98yh

 

środa 15 czerwca. Globalny kryzys finansowo-gospodarczy. Podczas konferencji w Warszawskim Domu Technika NOT przedstawiony zostanie raport „Przyczyny i konsekwencje globalnego kryzysu finansowo-gospodarczego i jego przejawy w Polsce”, przygotowany przez Konwersatorium „O lepszą Polskę” powołane przez Polskie Lobby Przemysłowe im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Raport jest już dostępny na ich stronie internetowej, do której link podajemy poniżej (uczestnikom konferencji będzie on rozdany w formie drukowanej). We wstępie do raportu przedstawiono okoliczności w jakich powstał. Konferencja będzie miała charakter dyskusji z udziałem autorów raportu.

 

raport: http://tinyurl.com/6lg5t2v

 

środa 15 czerwca, godzina 11.00

Warszawski Dom Technika NOT, ul. Czackiego 3/5

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3rft5zd

 

czwartek 16 czerwca. VII Międzynarodowa Konferencja NEUF 2011 – New Energy User Friendly. Głównym tematem tegorocznej konferencji będzie Narodowy Program Redukcji Emisji. Polska przechodzi na „zielona stronę energetyki”, cokolwiek pod przymusem. Taka jest bowiem polityka Unii Europejskiej (tzw. polityka klimatyczna). Jak to zrobić z głową, by nie zaszkodziło to naszej gospodarce, a przeciwnie, by stanowiło to impuls dla jej rozwoju? O tym mówi Biała Księga, przygotowana przez Społeczną Radę Narodowego Program Redukcji Emisji na czele której stoi prof. Jerzy Buzek, a której prawdziwym spirutus movens jest prof. Krzysztof Żmijewski. Konferencja będzie okazją do jej publicznego zaprezentowania i rozpoczęcia debaty nad jej treścią. I choć sprawa dotyczy praktycznie wszystkich, mowa jest o najpoważniejszym wyzwaniu dla polskiej gospodarki w najbliższych latach, to toczy się ona przy zadziwiającym braku szerszego zainteresowania nią zarówno opinii publicznej, jak i (co zaskakujące nawet bardziej) także przedsiębiorców. Na podanej niżej stronie obszerna agenda (brak jeszcze szczegółowego programu) i do pobrania formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 czerwca.

 

więcej: http://tinyurl.com/5rwgmjy

strona Rady: http://www.rada-npre.pl

 

czwartek 16 czerwca, początek godzina 9.00

teatr Kamienica, Aleja Solidarności 93

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3vmp3bf

 

czwartek 16 czerwca. Strategia ochrony własności Intelektualnej dla małych i średnich przedsiębiorców w Chinach. Coraz częściej nie tylko duże ale i mniejsze firmy lokują swoją produkcję w Chinach, tej fabryce świata (wyprzedziła ona już jeśli idzie o produkcję przemysłową USA). Jak mają sobie radzić jeśli idzie o ochronę tzw. własności intelektualnej, swojego know-how? Czy w ogóle jest to wykonalne? Właśnie o tym będzie mowa podczas seminarium zorganizowanego wspólnie przez  China IPR SME Helpdesk i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w jej siedzibie na Pańskiej.  W programie nie tylko przewidziano czas na pytania i odpowiedzi ale będzie to też okazja do indywidualnych konsultacji ze specjalistami z China IPR SME Helpdesk, powołanej właśnie po to, aby udzielać bezpłatnej pomocy przedstawicielom tego sektora w zakresie ochrony i egzekwowania ich praw do własności intelektualnej w Chinach. Warto zwrócić uwagę, że zaproszenie do udziału w seminarium jest skierowane wyłącznie do europejskich przedstawicieli tego sektora. O pewnych sprawach wolimy rozmawiać w swoim własnym gronie? Chyba tak. Seminarium odbędzie się we współczesnej lingua franca czyli angielskim (tłumaczenia nie przewidziano). Zgłoszenia udziału w seminarium będą przyjmowane do 3 czerwca: olga_kuzior@parp.gov.pl. Jeśli chcemy skorzystać z indywidualnych konsultacji (odbędą się one po seminarium), powinniśmy zaznaczyć to w naszym zgłoszeniu. Również i tu w użyciu będzie angielski.

 

więcej: http://tinyurl.com/423lkbp

China IPR SME Helpdesk: http://www.china-iprhelpdesk.eu

 

czwartek 16 czerwca, godzina 9.30 – 12.00

(konsultacje indywidualne 13.30 – 15.30)

siedziba PARP, ul. Pańska 77/79

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3gjg3sy

 

czwartek 16 czerwca. Legislacja w zakresie działalności prosumenckiej w energetyce. Kto to jest ten prosument? To ktoś, kto produkuje energię na własne potrzeby, sprzedaje jej nadwyżki, a także uzupełnia jej niedobory z sieci. Czegoś takiego nie przewidywało dotąd polskie prawo, zresztą nie pozwalały na to praktycznie warunki techniczne, wymaga to tzw. inteligentnych sieci. Na dyskusję zaprasza nas Społeczna Rada Narodowego Program Redukcji Emisji. Po debacie będzie też możliwość porozmawiania na ten temat z ekspertami. Dość obszerna agenda debaty i formularz zgłoszeniowy są do pobrania na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/5rwgmjy

strona Rady: http://www.rada-npre.pl

 

czwartek 16 czerwca, początek godzina 16.30

teatr Kamienica, Aleja Solidarności 93

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3vmp3bf

 

piątek 17 czerwca. Budżet UE – czy jest miejsce dla starej i nowej solidarności? Na kilka dni przed zaplanowanym przedstawieniem przez Komisją Europejską założeń nowej perspektywy budżetowej na lata 2014 – 2020 w pałacu Staszica wystąpi Janusz Lewandowski, unijny komisarz odpowiedzialny za te sprawy. Dotąd europejska solidarność wyrażała się przede wszystkim w tzw. polityce spójności, środkach przeznaczanych na wsparcie słabiej rozwiniętych regionów Europy (ostatnio większość z tych środków otrzymywały kraje niedawno przyjęte do Unii). Dziś bogate kraje strefy euro (a to one więcej wkładają niż biorą z budżetu Unii) koncentrują swoją uwagę na walce z zagrożeniem dla euro, gotowe są wspierać zagrożone bankructwem kraje tej strefy kosztem środków dotąd przeznaczonych na pomoc rozwojową. Przewidziano czas na zadawanie pytań. Organizatorem jest polski thintank demosEUROPA. Potwierdzenia uczestnictwa można dokonać pomocą formularza on-line na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/6xj76go

 

piątek 17 czerwca, godzina 11.00 – 12.15

pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72

gdzie to jest: http://tinyurl.com/692y5rs

 

piątek 17 czerwca. Natłok informacji – kiedy szansa, kiedy zagrożenie? Pierwsze z cyklu biznesowych spotkań odbywających się pod hasłem Akademia ERP, które poprowadzi jeden z najbardziej znanych (i dzieli występom w telewizji, rozpoznawalnych) publicystów ekonomicznych, Tadeusz Mosz. Poświęcone będą one zarządzaniu średnimi i dużymi przedsiębiorstwami i są skierowane do ich kadry menadżerskiej. Systemy ERP (od angielskiego Enterprise Resource Planning czyli Planowanie bądź raczej Zarządzania Zasobami Przedsiębiorstwa) będą tu tylko jednym z tematów, w końcu to tylko narzędzie. Nie znamy jeszcze szczegółowego programu tego pierwszego spotkania, tylko zakres tematyczny. Na podanej niżej stronie znajdziecie także formularz rejestracyjny on-line dla chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu.

 

więcej: http://www.kig.pl/index.php/akademia-erp

 

piątek 17 czerwca

pałac Sobańskich, Aleje Ujazdowskie 13

gdzie to jest: http://tinyurl.com/5u4stlp

 

piątek 17 czerwca. Czy USA wycofają się z Europy? To, że USA coraz mniej angażują się w sprawy Europy, to jest można powiedzieć widoczne gołym okiem i jest właściwie poza sporem. Czy jednak możliwe jest, że USA w ogóle wycofają się z Europy? I jakie byłyby tego konsekwencje? Zastanowią się nad tym podczas dyskusji w siedzibie Gazety Wyborczej przy Czerskiej ludzie nieźle w spawach polityki amerykańskiej zorientowani: Paweł Świeboda, szef thinktanku demosEUROPA, Jerzy M. Nowak, były nasz ambasador przy NATO, Andrew Michta, dyrektor German Marshall Fund w Warszawie oraz Bartosz Węglarczyk, wieloletni korespondent gazety Wyborczej w Waszyngtonie. Moderować ją będzie prezes Fundacji Pułaskiego (organizatora spotkania, dodajmy), Zbigniew Pisarski. Przyczynkiem do dyskusji będzie niedawno wydana książka Andrew Bacevicha Granice potęgi. Kres amerykańskiej wyjątkowości. Potwierdzenia udziału w dyskusji można dokonać za pomocą formularza on-line na podanej niżej stronie organizatora.

 

więcej: http://tinyurl.com/6b9jhfy

 

piątek 17 czerwca, godzina 17.00 – 19.00

siedziba Gazety Wyborczej, ul. Czerska 8/10 (wejście od Czerniakowskiej)

gdzie to jest: http://tinyurl.com/5ss3w59  

 

wtorek 21 czerwca. Rozwój i nowe możliwości inwestycyjne na rynku opcji, warrantów i produktów strukturyzowanych na Giełdzie. Raczej dla giełdowych wyjadaczy niż dla żółtodziobów w tych sprawach ale i oni nie o wszystkim wiedza, bo pojawiają się tu rzeczy na naszej Giełdzie całkiem nowe. Zagadnienia do tego trudne. Nieumiejętne obchodzenie się z nimi przyczyniło się do światowego kryzysu, który ominął nas także dlatego, że nie zdążyliśmy ich wdrożyć. Okazja do spotkania emitentów warrantów i tzw. produktów ustrukturyzowanych, tzw. animatorów rynku, a także czuwających, by nic się tu złego nie wydarzyło urzędników Komisji Nadzoru Finansowego oraz oczywiście pracowników Giełdy. Udział w konferencji wymaga wcześniejszej rejestracji.

 

więcej: http://tinyurl.com/6cfd2q4

 

wtorek 21 czerwca., godzina 9.00 – 15.30

Giełda Papierów Wartościowych, ul. Książęca 4

sala New Connect, poziom zero od strony ulicy

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6hg98yh

 

środa 22 czerwca. Obecność firm chińskich na europejskim rynku wykonawców i producentów. Czy stanowi ona zagrożenie czy szansę dla polskich przedsiębiorstw? Jeśli szansę, to czy polski rząd polski rząd powinien wspierać chińskie inwestycje? I czy chiński model biznesowy można zaadoptować do europejskich warunków? To pytania, które stawiają organizatorzy tej debaty. Trzeba zwrócić uwagę, że zorganizowana została jeszcze przed zerwaniem kontraktu z chińską firma CEVAC, która miała zbudować część naszej autostrady A2. Może uda się w niej uniknąć tematu wzajemnych oskarżeń związanych z tą inwestycją ale już nie tematu konsekwencji tego sporu. Klimat stał się bowiem lodowaty i to po obu stronach. Zgłoszenia udziału w debacie: iwona.siekierka@rk-konferencje.pl

 

więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/chiny.pdf

 

środa 22 czerwca, godzina 11.00

Centrum Olimpijskie (VI piętro), Wybrzeże Gdyńskie 4

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3z6ts6s

 

nowe! środa 22 czerwca. Jaka kultura w Warszawie po ESK2016? Wiemy już, że Warszawa walkę o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury przegrała (wygrał Wrocław). Organizatorzy debaty tego nie mogli wiedzieć (ale może się domyślali?), na pewno nieprzypadkowa była jednak data, dzień po rozstrzygnięciu konkursu. Na pewno będzie mowa o decyzji komisji konkursowej ale też o zmianach jakie wiązały się ze staraniami o tytuł (były istotne czy bez znaczenia?), o warszawski programie rozwoju kultury do 2020 i może tym co najistotniejsze, o tym, jak warszawiacy uczestniczą w kulturze? Na debatę do siedziby redakcji na Gałczyńskiego zaprasza liberalna Res Publica Nova.

 

więcej: http://tinyurl.com/6l693xk

 

środa 22 czerwca, godzina 19.00

redakcja Res Publiki Nowej, ul. Gałczyńskiego 5

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6l8f447 

 

nowe! piątek 24 czerwca. Zielony Nowy Ład w Polsce. Zielony Nowy Ład to propozycja Europejskiej Partii Zielonych. Jak mogłaby wyglądać jego realizacja w Polsce? O tym mówi przygotowana przez Zielony Instytut publikacja pod tym tytułem i zawartym tam pomysłom będzie poświęcona debata na którą nas zaprasza. Pierwsza z całego cyklu, wezmą w niej też udział autorzy publikacji. Nazwa Zielony Nowy Ład nawiązuje do rooseveltowskiego Nowego Ładu, dzięki któremu Ameryka wyszła z Wielkiego Kryzysu. Nawiązanie może akurat w polskim języku nie całkiem czytelne, bo zwykle w odniesieniu do tamtej używamy angielskiego określenia New Deal ale warto o tym wspomnieć, bo podkreśla ambicje zielonego projektu. Z publikacją możemy się już teraz zapoznać, bo została zamieszczona również w Internecie i można ją pobrać ze strony instytutu (odpowiedni link podajemy poniżej). Również na niej, do 22 czerwca, możemy dokonać zgłoszenia udziału w debacie za pomocą formularza on-line. Jedyną tego dnia konkurencją dla tej propozycji jest długi weekend.

 

więcej: http://zielonyinstytut.pl/viewpage.php?page_id=2

Zielony Nowy Ład w Polsce: http://tinyurl.com/3ejsk58

 

piątek 24 czerwca, godzina 18.00 – 20.00

siedziba OPZZ, ul. Kopernika 36/40, sala 220 na II piętrze

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6xy67uf

 

nowe! poniedziałek 27 i wtorek 28 czerwca. Jak pozyskać inwestora w praktyce? Dwudniowe warsztaty dla przedsiębiorców zorganizowane w ramach finansowanego ze środków europejskich projektu Trinity Capital Business. Podczas pierwszego dnia dowiedzieć się będzie można o zaletach i wadach pozyskiwania środków od funduszy typu private equity i inwestorów branżowych oraz jak to wygląda w praktyce (będą konkretne przykłady). Poruszone zostaną też kwestie podatkowe. Drugiego dnia zaś kwestie, jak to określono, techniczne. Niezbędna dokumentacja, wycena przedsiębiorstwa, umowa inwestycyjna i na koniec due dilligence, czyli coś, co na pewno nas nie minie, jeśli chcemy skorzystać z tej drogi pozyskania kapitału. Ten, kto będzie angażował swój kapitał będzie chciał o naszym przedsiębiorstwie wiedzieć jak najwięcej, by ograniczyć swoje ryzyko. Zgłoszenia udział w warsztatach można dokonać za pomocą formularza on-line zamieszczonego na podanej niżej stronie, gdzie odnajdziemy też szczegółowy ich program.

 

więcej: http://tinyurl.com/6lg3y69

 

poniedziałek 27 czerwca, godzina 10.00 – 15.00

oraz wtorek 28 czerwca, godzina 10.00 – 14.30

hotel Radisson Blue, ul. Grzybowska 24

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6hptw89

 

nowe! poniedziałek 27 czerwca. Migracje – Granica – Rozwój. Europa i kraje poza nią. Duża konferencja złożona z dwóch sesji. Pierwszej, poświęconej migracjom i ich skutkom (w tym także z punktu widzenia doświadczeń polskich), i drugiej, poświęconej wschodnim granicom Europy, a dokładniej temu, jak zapobiegać niekontrolowanej imigracji. Z tego względu być może należałoby doprecyzować nieco temat całej konferencji. Organizatorami konferencji są Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, kancelaria premiera i polski thinktank demosEUROPA. A także UNDP, agenda ONZ mająca za cel wspieranie krajów rozwijających się w rozwiązywaniu ich problemów, w tym zwłaszcza ograniczenia biedy i ubóstwa. Podsumowania konferencji dokona minister Michał Boni, szef zespołu doradców strategicznych premiera (i twórca strategii Polska 2030). Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne. Zgłoszenia udziału w konferencji: gabriela.cichowicz@undp.org

 

więcej: http://tinyurl.com/6xcoohb

UNDP: http://www.beta.undp.org

 

poniedziałek 27 czerwca, godzina 10.30 – 15.30 (recepcja od 10.00)

Uniwersytet Warszawski, sala Senatu w pałacu Kazimierzowskim

plan kampusu: http://www.uw.edu.pl/strony/map1/zoom1.html

(budynek z numerem 1, u góry na środku, I piętro)

 

poniedziałek 27 czerwca. Pracowniczy program emerytalny. Czy to się opłaca? Seminarium zorganizowane przez Komisję Nadzoru Finansowego w ramach edukacyjnego projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku (w skrócie CEDUR). Seminarium skierowane jest do pracodawców, a jego organizatorzy nie kryją, że chcą przekonać uczestników seminarium, że odpowiedź na to pytanie brzmi tak. Bo na razie takimi programami objętych jest znikomy odsetek pracowników. Dlaczego skierowane jest do pracodawców? Bo do nich należy ostateczna decyzja. Będzie zatem o zaletach ale też i o obowiązkach jakie będzie miał pracodawca, który taki program wdroży. I będzie też czas na nasze pytania. Na podanej niżej stronie dostępny jest elektroniczny formularz zgłoszeniowy dla chętnych do wzięcia w nim udziału i można pobrać szczegółowy program seminarium.

 

więcej: http://tinyurl.com/63c3q69

 

poniedziałek 27 czerwca, godzina 11.00 – 15.30

hotel Kyriad Prestige, ul. Towarowa 2

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6ydpkb2

 

nowe! poniedziałek 27 czerwca. Kto się boi wielokulturowej Europy? Druga z cyklu debat zorganizowanych przez Centrum im. Bronisława Geremka oraz Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową w Polsce i uniwersytecki Ośrodek Kultury Francuskiej. Spierać się o to będzie trójka naukowców, dwoje z zagranicy ale znanych już u nas dzięki swoim tłumaczonym na polski pracom i prof. Monika Płatek z Uniwersytetu Warszawskiego. Debata odbędzie się w bibliotece uniwersyteckiej przy Dobrej, a jej organizatorzy proszą o wcześniejszej potwierdzenie obecności: fundacja@geremek.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/6yq9bre

 

poniedziałek 27 czerwca, godzina 18.00 – 19.45

Biblioteka Uniwersytecka, ul. Dobra 56/66 sala 316

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6jqo6tg

 

wtorek 28 czerwca. Układ z Schengen wobec nowych wyzwań międzynarodowych – zadanie dla Polskiej Prezydencji w Radzie UE? Temat zrobił się bardzo gorący ze względu na zagrożenie masową falą imigracji z północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, i choć to zagrożenie chyba mocno rozdmuchano, to problem jest. Do tego na decyzję czekają Bułgaria i Rumunia, dziś nie objęte układem ale które chciałyby doń przystąpić. Do jakiego układu jednak przystąpią, o ile oczywiście przystąpią? Sporo się bowiem mówi o ograniczeniach, zawężeniu zakresu obowiązywania układu? Takim zmianom Polska była dotąd przeciwna. Może warto tu uczynić jedną dodatkową uwagę. Sytuacja, w której każdy kraj prowadzi własną politykę wobec imigrantów, jest w praktyce nie do utrzymania. O tym jednak dotąd niechętnie rozmawiano i sprowadzało to całą dyskusję na manowce. Ostatnio coś się tu jednak zmienia, zaczynamy o tym rozmawiać i część propozycji zmian układu schengeńskiego zmierza w tym właśnie kierunku. Na seminarium, podczas którego padnie też pytanie, czy zmierzenie się z tym problemem powinno być zadaniem dla polskiej prezydencji, zaprasza nas do swojej siedziby na Sapieżyńską Fundacją Batorego.

 

więcej: http://tinyurl.com/3rhedkg  

 

wtorek 28 czerwca, godzina 9.30 – 13.00

Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3g35t9l

 

nowe! wtorek 28 czerwca. CSR: Czy dialog na pewno się opłaca? Konferencja zorganizowana w ramach finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego projektu o nieco przydługiej nazwie:  promocja zaangażowania przedsiębiorstw w budowę kapitału społecznego w Polsce poprzez wykorzystanie narzędzi CSR, będąca zarazem jego inauguracją. Próba oceny stanu tego dialogu. Zaproszeni są jego potencjalni uczestnicy, w tym chyba w szczególności przedsiębiorcy. Bez nich, bez ich zaangażowania to bowiem niemożliwe. Organizatorami są realizujące projekt Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan wraz z międzynarodowa firma doradczą Deloitte. Konferencja odbędzie w pofabrycznych wnętrzach SOHO Faktory na Kamionku. Zgłoszenia udziału w konferencji można dokonać za pomocą formularza on-line zamieszczonego na podanej niżej tronie, gdzie zamieszczono także roboczy póki co jej program.

 

więcej: http://tinyurl.com/6bbk8as

 

wtorek 28 czerwca, godzina 10.00 – 15.00 (recepcja od 9.30)

SOHO Factory, ul. Mińska 25

gdzie to jest: http://www.sohofactory.pl/kontakt  

 

nowe! wtorek 28 czerwca. Polska w Rowerowej Europie. Optymalizacja udziału społecznego w polityce rozwoju ruchu rowerowego. Na konferencję do sejmu zaprasza Parlamentarna Grupa do spraw Rozwoju Komunikacji i Turystyki Rowerowej (bo jest taka i bardzo dobrze, że jest, być powinna) oraz Ogólnopolska Sieć „Miasta dla Rowerów” (o swojej misji, bo modne jest teraz formułowanie różnych misji, mogliby napisać „wprost w temacie”). Kogo? Rowerowych aktywistów i wszystkich, którzy mogliby im pomóc. Jak wygląda Polska na tle Europy? Na pewno nie wypada to najlepiej ale ważniejsze jak to zmienić. I tu potrzebna jest współpraca pomiędzy tymi aktywistami, czynnikiem społecznym, a władzami różnego szczebla. Będzie o tym, jak to wygląda we Francji i Niemczech ale i o tym, jak to wygląda u nas. Na konkretnych przykładach. I próba wyciagnięcia wniosków. Zgłoszenia udziału w konferencji będą przyjmowane do 26 czerwca, formularz zgłoszeniowy jest do pobrania na podanej niżej stronie, gdzie zamieszczono także szczegółowy program konferencji.

 

więcej: http://tinyurl.com/6bljx62

 

wtorek 28 czerwca, godzina 10.00 – 15.00

Sejm, Nowy Dom Poselski ul. Senacka 1

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6cjxrbm

 

nowe! wtorek 28 czerwca. Odpowiedzialna turystyka. Tak, jak istnieje coś takiego jak odpowiedzialny biznes, tak istnieje też odpowiedzialna turystyka. Chodzi właściwie o to samo (a wśród organizatorów konferencji jest zresztą Forum Odpowiedzialnego Biznesu), tyle, że odpowiedzialność dotyczy tu akurat zarówno tych, którzy na tym zarabiają (czyli tych, dla których jest to biznes), jak i samych turystów. Zasady odpowiedzialnej turystyki zostały sformułowane deklaracji z Cape Town w 2002 roku. O tych zasadach, ich rozumieniu i o praktycznym ich przestrzeganiu. Gościem specjalnym konferencji będzie znany podróżnik Jacek Palkiewicz, założyciel jednej z najbardziej znanych szkół survivalowych i… odkrywca źródeł Amazonki (a odkryć coś pod koniec XX wieku czego jeszcze nie odkryto to osiągnięcie już naprawdę wyjątkowe). Wymagane wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa: biuro@fob.org.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/3jbzbkc

deklaracja z Cape Town: http://tinyurl.com/63lo8u2 

 

wtorek 28 czerwca, godzina 10.00 – 15.00

Traffic Club, ul. Bracka 25 III piętro

gdzie to jest: http://tinyurl.com/68ys4hu

 

nowe! wtorek 28 czerwca. Pół roku „arabskiej wiosny” – demokratyzacja czy powrót do przeszłości? Dobrze postawione pytanie jest tematem seminarium Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, na które zaprasza on nas do swoje siedziby na Warecką. Z pytaniem zmierzą się Justyna Porazińska z MSZ (przedstawi sytuację w Tunezji), Grzegorz Dziemidowicz, nasz były ambasador w Egipcie (opowie o sytuacji w tym kraju) oraz, to jeszcze niepotwierdzone, Stanisław Guliński, nasz konsul w Libii (on zajmie się oczywiście Libią).

 

więcej: http://tinyurl.com/6a8yo5b

 

wtorek 28 czerwca, godzina 10.00 – 11.30

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, ul. Warecka 1a

gdzie to jest: http://tinyurl.com/675px8e  

 

nowe! wtorek 28 czerwca. Użytkownik płaci – polityka transportowa przyjazna ludziom i środowisku. Seminarium zorganizował Instytut Obywatelskich z Łodzi w ramach kampanii „Tiry na tory” na kilka dni przed wprowadzeniem zastępującego dotychczasowe winiety elektronicznego systemu pobierania opłat drogowych viaTOLL. Czy może on być ekonomicznym impulsem dla rozpowszechnienia tego typu transportu? Podczas seminarium zostanie przedstawiony przegląd technicznych możliwości funkcjonowania tego typu transportu w Polsce, badania opinii społecznej w tej sprawie (czyli czy Polacy są za?) oraz wreszcie doświadczenia szwajcarskie. Tam zasadę tiry na tory wprowadzono w stosunku do przewozów przez Alpy do konstytucji w wyniku referendum. Przedstawi je Toni Aschwanden z Alpen Initiative, która do tego doprowadziła. Prezentacje będą wstępem do dyskusji, mającej za temat próbę odpowiedzi na zasadnicze tu (i praktyczne) pytanie, kiedy, jak i na czyj koszt? Wymagane wcześniejsze potwierdzenie udziału, formularz on-line dostępny jest na podanej niżej stronie, na której można też pobrać szczegółowy program seminarium.

 

więcej: http://www.tirynatory.evenea.pl/index/index

system viaTOLL: http://www.viatoll.pl/pl

 

wtorek 28 czerwca, godzina 11.00 – 15.00 (recepcja od 10.00)

Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37

gdzie to jest: http://www.centrumzielna.pl/lokalizacja

 

nowe! wtorek 28 czerwca. Naruszenia praw własności intelektualnej i przemysłowej. Warsztaty organizowane dla małych i średnich firm przez Fundację JWP założoną przez specjalizująca się w tego typu sprawach kancelarię prawniczą. Będzie nie tylko o patentach (może akurat w praktyce mamy do czynienia z nimi najrzadziej) ale i znakach towarowych oraz wzorach przemysłowych, z którymi mamy do czynienia zdecydowanie częściej. Jak chronić tu swoje prawa ale i jak o nie walczyć, gdyby ktoś próbował je naruszyć? Poprowadzą je rzecznicy patentowi, Dorota Rzążewska i Monika Chimiak. Uczestniczyliśmy w tych szkoleniach w zeszłym roku, prowadzone były wtedy jeszcze nie przez fundację ale bezpośrednio kancelarię, podobny był jednak zakres tematyczny i prowadziły je te same osoby. Możemy zatem z przekonaniem je polecić. Będą, dodajmy, praktyczne przykłady. Wymagane wcześniejsze zgłoszenie, można go dokonać na podanej niżej stronie organizatora, gdzie bardziej szczegółowo omówiono też program warsztatów.

 

więcej: http://tinyurl.com/6ympyv8

 

wtorek 28 czerwca, godzina 11.00 – 15.00

ul. Żurawia 47/49, sala konferencyjna na II piętrze

gdzie to jest: http://tinyurl.com/64wtodz 

 

nowe! środa 29 czerwca. Jak skutecznie dotrzeć do zagranicznych partnerów biznesowych? Seminarium a raczej warsztaty ze względu na ich praktyczny charakter, na które Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do swojej siedziby na Pańską. Coraz częściej nawiązywanie kontaktów biznesowych odbywa się przez Internet i dlatego należy wziąć ze sobą laptop umożliwiający dostęp do bezprzewodowego Internetu. Wi-Fi wystarczy. Jak korzystać z dostępnych w sieci giełd kooperacyjnych, jak stworzyć profil przedsiębiorstwa (czyli się w sieci przedstawić) i nie tylko… Zgłoszenia udziału w warsztatach będą przyjmowane do 24 czerwca: magdalena_zwolinska@parp.gov.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/63qy4nv

 

środa 29 czerwca, godzina 10.00 – 13.30

siedziba PARP, ul. Pańska 81/83, sala 1.11

gdzie to jest: http://tinyurl.com/5tlm962

 

nowe! środa 29 czerwca. Jak inwestować na rynku New Connect i Catalyst? Warsztaty zorganizowane w ramach finansowanego ze środków europejskich projektu Trinity Capital Business. New Connect to rynek akcji równoległy do głównego rynku giełdowego, gdzie notowane są głównie spółki o mniejszej kapitalizacji lub na rynek akcji dopiero wchodzące. Catalyst zaś to rynek obligacji, gdzie notowane są zarówno obligacje wypuszczane przez przedsiębiorstwa, jak i te emitowane przez gminy. Możemy traktować oba te parkiety jako miejsce pozyskiwania środków na rozwój naszej firmy ale możemy też wystąpić w roli inwestora. To będzie spojrzenie z tej drugiej strony. Organizatorzy aby zachęcić piszą o wysokich stopach zwrotu kapitału, w praktyce mogą być to jednak też straty, ponadto oba rynki odznaczają się bardzo niską płynnością. Zgłoszenia udziału w warsztatach można dokonać za pomocą formularza on-line zamieszczonego na podanej niżej stronie, gdzie odnajdziemy też szczegółowy ich program.

 

więcej: http://tinyurl.com/6a4v98q

 

środa 29 czerwca, godzina 10.00 – 15.00

hotel Radisson Blue, ul. Grzybowska 24

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6hptw89

 

środa 29 czerwca. Dobre praktyki doskonalenia zarządzania – przeciwdziałanie zagrożeniom korupcyjnym. Konferencja zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą wspólnie z Ministerstwem Gospodarki, Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz Polskim Centrum Badań i Certyfikacji. Poświęcona będzie systemowi przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym i jego certyfikacji. O swoich doświadczeniach opowiedzą też ci, którzy go wdrożyli. Są to, co dość naturalne, różne urzędy i instytucje ale też spółdzielnia mieszkaniowa. Na podanej niżej stronie do pobrania także formularz zgłoszeniowy (zgłoszenia przyjmowane będą do 15 czerwca).

 

więcej: http://www.mg.gov.pl/node/13624  

 

środa 29 czerwca, godzina 10.30 – 15.30

Warszawski Dom Technika NOT, ul. Czackiego 3/5

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3rft5zd

 

nowe! środa 29 czerwca. Polityka zagraniczna Francji wobec Rosji. W zorganizowanej przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych konferencji weźmie udział Thierry de Montbrial, założyciel jednego z najważniejszych francuskich thinktanków (i liczącego się też w świecie): Institut français des relations internationales (Ifri), na czele którego stoi do dziś. Potwierdzenie udziału w konferencji: winiarska@pism.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/4xh59hd 

Ifri http://www.ifri.org/?a=b&lang=uk

 

środa 29 czerwca, godzina 10.30 – 12.00

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, ul. Warecka 1a

gdzie to jest: http://tinyurl.com/675px8e  

 

nowe! środa 29 czerwca. Systemowe uwarunkowania partycypacji. Zabrzmiało uczenie ale to seminarium. Zaprasza nas na nie Centrum Deliberacji Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i będzie (to akurat logiczne) miało ono formę dyskusji, z całkiem ciekawym składem panelistów (patrz więcej). A debatować oni będą o udziale obywateli w podejmowaniu decyzji publicznych ale w inny sposób, niż za pomocą kartki wyborczej. Na ile istniejące tu prawne mechanizmy są skuteczne? Jakie są ich mocne, a słabe strony? I na ile w ogóle celowe (bo nad tym tez można się zastanowić)?  

 

więcej: http://tinyurl.com/6cr5bs8  

 

środa 29 czerwca, godzina 16.30 – 18.30

pałac Tyszkiewiczów, Krakowskie Przedmieście 32

(obok kościoła wizytek, sala balowa na I piętrze)

gdzie to jest: http://tinyurl.com/62pslsj  

 

czwartek 30 czerwca. Jak wprowadzić spółkę na New Connect i Catalyst? Warsztaty zorganizowane w ramach finansowanego ze środków europejskich projektu Trinity Capital Business. Te skierowane są do przedsiębiorców, pragnących pozyskać środki na rozwój swojej firmy za pośrednictwem New Connect czyli rynku równoległego do głównego rynku giełdowego. Jeśli nasza firma nie jest bardzo dużą firmą to szans na wejście na główny parkiet praktycznie nie mamy ale może to być pierwszy krok, aby się tam znaleźć. Nie będzie o tym, dlaczego warto ale jak to zrobić? A także o konsekwencjach, bo wchodząc na rynek giełdowy, nie tylko na główny parkiet ale także na rynek New Connect, musimy się podzielić wiedzą o naszej firmie (odtąd już zresztą nie tylko naszej) z akcjonariuszami, także tymi potencjalnymi. Musimy się wiec nauczyć działać inaczej, bo dotychczasowe słowo szefa zastąpią ścisłe procedury. Zgłoszenia udział w warsztatach można dokonać za pomocą formularza on-line zamieszczonego na podanej niżej stronie, gdzie odnajdziemy też szczegółowy ich program.

 

więcej: http://tinyurl.com/3kykkuw

 

czwartek 30 czerwca, godzina 10.00 – 15.30

hotel Radisson Blue, ul. Grzybowska 24

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6hptw89

 

Polecamy, Basia Jończyk i Rafał Korzeniewski

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu