administrator
styczeń

bezpłatne konferencje i seminaria w Warszawie
polecamy

Konferencje i seminaria (w tym zestawieniu znalazły się też wykłady). To, co polecamy. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny, nie jest to więc reklama ani oferta handlowa. Garść jedynie propozycji na styczeń (i jedna na luty) ale rok się przecież dopiero rozpoczął.


A teraz po już po kolei:

 

wtorek 10 stycznia. Duńska prezydencja w UE: priorytety i wyzwania w czasie kryzysu.  To właśnie Dania objęła po Polsce prezydencję w Unii. Na ile te priorytety będą się pokrywać? Co pojawi się wśród nich nowego? Na pewno nie zabraknie oceny polskiej  prezydencji. Zainteresowanie tymi sprawami (ważnymi przecież samymi w sobie) właśnie ze względu na polską prezydencję jeszcze się nasiliło i wystąpienie duńskiego ministra do spraw europejskich Nicolaia Wammena trzeba było z tego względu przenieść z ambasady duńskiej, mieszczącej się skromnie w biurowcu na rogu Marszałkowskiej i Królewskiej, do Centrum Prasowego w Domu Dziennikarza na Foksal. Uwaga: duński minister wygłosi je we współczesnej lingua franca czyli po angielsku i nie przewidziano tłumaczenia. Zgłoszenia za pomocą formularza on-line na stronie, do której link podajemy poniżej.

 

więcej: http://tinyurl.com/7s8ga7c

 

wtorek 10 stycznia, godzina 13.15 – 14.25 (kawa od 12.45)

Centrum Prasowe Foksal w Domu Dziennikarza, ul. Foksal 3/5

gdzie to jest: http://www.cpf.pl/kontakt.html

 

wtorek 10 stycznia. Wobec kryzysu i Europy.  Wystąpienie polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego, jeśli idzie o temat nie pozostawia wątpliwości. To nie koniec trudnych czasów, może nawet są one bardziej przed niż za nami. Dotyczy to też Europy ale kraj który niedawno przecież przystąpił do Unii Europejskiej (mimowolnie stawiany tu już znak równości, Unia = Europa) uważa, że ma prawo w jej sprawach się wypowiadać. I zgłaszać swoje propozycje. Jest bowiem także jednym z największych, co pociąga za sobą również i obowiązki. Jakie są te polskie propozycje, co ewentualnie pojawi się jeszcze w nich nowego? Na pewno pojawi się też ocena właśnie zakończonej polskiej prezydencji (to czas na to) i odpowiedź na zarzuty o wyrzekanie się suwerenności. Zarzuty nieuzasadnione, bo przecież wyrzekając się jej części zyskujemy zarazem prawo do współdecydowania w tych sprawach w imieniu całej Europy. No i najświeższe doświadczenia uczą, że jednak tędy droga. Budynek audytorium to ten oznaczony numer 8 na planie campusu. Zgłoszenia za pomocą formularza on-line na stronie, do której link podajemy poniżej.

 

więcej: http://tinyurl.com/86uuv2d

 

wtorek 10 stycznia, godzina 16.30 – 17.50 (recepcja od 16.10)

Auditorium Maximum na Uniwersytecie, główny campus

plan campusu: http://tinyurl.com/yyh6uv9

 

środa 11 stycznia. POLIGRAFINANSE. Konferencja poświęcona branży poligraficznej, a w szczególności możliwościom jakie daje jej współpraca z sektorem finansowym. Wciąż, mimo rozwoju Internetu, potrzebujących usług drukarni. To dalej jeden z najlepszych klientów. Banki też mają swoją ofertę dla tego sektora. Mowa będzie także o środkach z funduszy europejskich. Według pierwszego wydanego w tym roku raportu poświęconemu branży poligraficznej (jego wyniki zostaną omówione podczas konferencji), wbrew przyjętemu w Polsce narzekaniu na wszystko, perspektywy rozwoju tej akurat branży w Polsce nie są wcale na tle Europy (a także USA) złe i ma ona wciąż szansę na zajęcie znaczącej pozycji także na rynku europejskim. Organizatorami konferencji są Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga oraz Związek Banków Polskich. Na stronie Bractwa, do której link podajemy poniżej, odnajdziecie szczegółowy program konferencji. Zgłoszenia mailem na adres: imalanowska@bractwogutenberga.pl (do 5 stycznia).

 

więcej: http://tinyurl.com/8x6q367

 

środa 11 stycznia, godzina 11.00 – 14.45 lunch (recepcja od 10.30)

Klub Bankowca, ul. Smolna 6

gdzie to jest: http://tinyurl.com/89qt3uf

 

czwartek 12 stycznia. Jaki będzie rok 2012 w inwestycjach? Zeszły był bardzo dobry i Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, do której zadań należy zachęcanie zagranicznych inwestorów do lokowania ich w Polsce nie omieszkała się tym pochwalić. Ale jaki będzie ten? W trakcie konferencji przedstawione zostaną prognozy rozwoju polskiej gospodarki i podjęta próba oceny perspektyw napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski w tym roku. Do udziału w panelu dyskusyjnym zaproszono przedstawicieli instytucji rządowych, ekonomistów i ekspertów. Organizatorzy zapewniają symultaniczne tłumaczenie na polski i angielski. Zgłoszenia udziału w konferencji: monika.horodecka@paiz.gov.pl (do 11 stycznia).

 

więcej: http://www.paiz.gov.pl/20120104/rok_2012_w_inwestycjach

 

czwartek 12 stycznia, godzina 11.00 – 14.30

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, ul. Bagatela 12

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6u5cbpb

 

czwartek 12 stycznia. Przedsiębiorcy w roku 2012. Kryzys, stabilizacja, czy rozwój? Perspektywy dla gospodarki światowej nie rysują się najlepiej, co budzi niepokój także w Polsce, bo ma ona wpływ także na naszą sytuację. Jakie są jej faktyczne perspektywy? Na spotkanie z przedsiębiorcami zaproszono do siedziby Krajowej Izby Gospodarczej przedstawicieli polskiej finansjery, wśród których znaleźli się między innymi prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz i prezes Narodowego Banku Polskiego  Marek Belka. W programie jest też przewidziana dyskusja panelowa poświęcona możliwościom finansowania działalności firm. Zgłoszenia udziału w konferencji: ksierakowska@kig.pl (do 5 stycznia).

 

więcej: http://www.kig.pl/zaproszeniam/2705.html

 

czwartek 12 stycznia, godzina 11.00 – 14.30

Krajowa Izba Gospodarcza, ul. Trębacka 4

gdzie to jest: http://tinyurl.com/63wh3zo

 

środa 18 stycznia. Kongres Zarządów Spółek: „Strategie budowania wartości firmy 2012”. O faktoringu, om pozyskiwaniu inwestora, emisji akcji, o audycie finansowym i podatkowym i o due diligence. A także opcjach menadżerskich. O wszystkim, co może wpłynąć na budowanie wartości firmy. Sporo tematów. Występować będą fachowcy z różnych firm, zapewne starając się też przedstawić ich ofertę z tym z związaną (wśród nich będzie też nasz klubowicz, PKF Audyt). Przewidziano także czas na dyskusję i możliwość konsultacji z ekspertami. Dla kogo? Kto może być zainteresowany (i kogo zapraszają organizatorzy)? Tu krąg potencjalnych zainteresowanych pokrywa się chyba z odbiorcami tego mailingu. Organizatorem kongresu jest firma consultingowa IPO SA. Zgłoszenia za pomocą formularza on-line na podanej niżej stronie, gdzie odnajdziecie także szczegółowy program kongresu.

 

więcej: http://budowaniewartosci.ipo.pl

 

środa 18 stycznia, godzina 8.45 – 17.05

Hotel Polonia, ul. Marszałkowska 45

gdzie to jest: http://tinyurl.com/7t7k2ad  

 

czwartek 26 i piątek 27 stycznia. Strategiczne wykorzystanie Systemu Madryckiego w rozwoju biznesu, szkolenie w Urzędzie Patentowym. W zglobalizowanym świecie, w którym granice coraz bardziej stają się jedynie kreskami na mapie, ochrona znaków towarowych tylko na terenie własnego kraju coraz bardziej mija się z celem. Rozwiązaniem mogą tu być możliwości jakie daje system madrycki. Za pomocą jednego zgłoszenia zapewniamy sobie ochronę swojego znaku towarowego na terenie ponad siedemdziesięciu krajów będących sygnatariuszami Porozumienia Madryckiego, przy czym sami wybieramy listę krajów, w których ochrona będzie obowiązywać. O tym wszystkim będzie mowa podczas szkolenia, bardziej zresztą swym charakterem przypominającego seminarium, bo przewidziano i czas na dyskusję, i na wymianę doświadczeń. W szkoleniu wezmą udział przedstawiciele Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) w Genewie, która administruje tym systemem (organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne). Zaproszenie skierowane jest do przedsiębiorców i pod kątem ich potrzeb ułożono program szkolenia. Jeśli nie wszystkie tematy nas interesują lub dysponujemy ograniczonym czasem, możemy zaznaczyć w zgłoszeniu tylko te sesje, w których zdecydujemy się wziąć udział. Na stronie Urzędu Patentowego, do której link podajemy poniżej, do pobrania karta zgłoszenia oraz szczegółowy program szkolenia. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Urzędu Patentowego w Alejach Niepodległości. 

więcej: http://tinyurl.com/6s7sjq6

o systemie madryckim: http://www.wipo.int/madrid/en

 

czwartek 26 stycznia, godzina 9.30 – 17.00

piątek 27 stycznia, godzina 9.30 – 12.00

Urząd Patentowy RP, Aleje Niepodległości 188/192

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6uofusj

 

i w lutym:

 

piątek 10 lutego. Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Już teraz redakcja miesięcznika Nowy Przemysł, organizator wielu konferencji branżowych, zaprasza nas na swoje flagowe warszawskie wydarzenie. Mimo, że znana jest dopiero wstępna agenda Forum, wiadomo już, że tradycyjnie jego tematyka będzie bardzo rozległa, od polskich finansów publicznych, przez budżet Unii Europejskiej po tą zawsze obecną, związaną z energetyką (i konsekwencjami unijnego pakietu energetyczno-klimatycznego). I nie pozostaje nam nic innego, jak do tej agendy odesłać. Konferencji towarzyszyć będzie wieczorna gala, podczas której wręczone zostaną przyznawane co roku przez redakcję tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”. Zgłoszenia udziału w Forum można dokonać już teraz (dlatego znalazło się ono w tym zestawieniu), jeśli nie korzystaliśmy dotąd z ich zaproszeń, to wiąże się to z założeniem konta w ich serwisie ale przyda nam się ono potem przy dokonywaniu zgłoszenia na inne organizowane przez nich wydarzenia. Dokonuje się tego on-line, odpowiednią zakładkę znajdziemy w menu po lewej, na stronie, do której link podajemy poniżej, gdzie odnajdziecie także wstępną agendę konferencji.

 

więcej: http://www.wnp.pl/konferencje/1884.html

 

piątek 10 lutego, godziny jeszcze nieustalone

Hotel Sheraton, ul. Prusa 2 (niedaleko pl. Trzech Krzyży)

gdzie to jest: http://tinyurl.com/26e5kr7

 

Polecamy, Basia Jończyk i Rafał Korzeniewski

Magazyn przedsiębiorcy