administrator
23 października

Podróbki w sieci…
patronat klubu

Czyli o naruszaniu praw wyłącznych w cyberprzestrzeni. Drugi w tym roku w Warszawie i trzeci w ogóle warsztat zorganizowany przez Fundację JWP w ramach cyklu „WYGRYWAJ BEZ PODRÓBEK – Nie kradnij cudzych pomysłów”, nad którym jako klub objęliśmy patronat. Temat tych warsztatów to temat i ważny, i na czasie. I na pewno warto wiedzieć o nim więcej.


Podróbki w sieci

 

Polecimy, bo wiemy, że warto. Tak jak polecaliśmy pierwsze w tym cyklu warsztaty, które odbyły się jeszcze przed wakacjami pod hasłem „Markowe czy podrobione?” i podczas których zajmowano się podróbkami i naruszeniami znaków oraz wzorów towarowych. To, że odbywały się przed Euro zostało wykorzystane, aby zilustrować je praktycznymi przykładami właśnie z tym wydarzeniem związanych. Było po raz kolejny o tym, dlaczego tego, co jest własnością przemysłową (a także intelektualną) – czyli naszą – warto strzec i jak to robić. Jakich (prawnych oczywiście) narzędzi używać, by nikt nie wykorzystał naszych pomysłów albo się pod nas nie podszył. Jak zrobić to z głową? Zawsze z dużą ilością wziętych z ich bogatej praktyki przykładów. Bo tu trzeba wyjaśnić, że nie pierwszy ani drugi raz w ich warsztatach uczestniczymy. Najpierw były to spotkania organizowane pro publico bono przez specjalizującą się w tych zagadnieniach kancelarię JWP. Potem dopiero, gdy przekroczyło to pewną masę krytyczną, pojawiła się Fundacja. Ale z punktu widzenia uczestników zmiana była ledwo zauważalna. Prowadzili je dalej co sami ludzie, dzielący się swoim bogatym doświadczeniem. Ale może jest jedna różnica. Są goście. To trochę dodatek ale jednak ożywia te spotkania i pozwala na pewne sprawy spojrzeć ze strony tych, których perspektywa jest bliższa naszej. Poprzednio byli to na przykład przedsiębiorcy używający oficjalnego logo Euro i poznaliśmy ich doświadczenia. Teraz goście będą dość szczególni. Allegro zaprezentuje Program Współpraca w Ochronie Praw i chodzi o program walki z podróbkami na tym najpopularniejszym w Polsce serwisie aukcyjnym. I dlaczego właściwie to robią? Bo nie wydaje się to być wcale takie oczywiste. Adidas przedstawi praktyczne aspekty naruszeń ich własnych praw, czyli na pewno pogrozi ale i dowiemy się, jak oni walczą z podróbkami. Sytuacja Adidasa jest w ogóle dość szczególna, bo ich marka długo była u na synonimem obuwia sportowego w ogóle, trochę tak, jak to kiedyś stało się z rowerem. To będzie w drugiej części, po przerwie. W przerwie będą smaczne drożdżówki (zawsze były, więc teraz też pewnie będą), a przed wystąpią eksperci fundacji. Będzie oprawie własności w przedsiębiorstwie, o zakresie uprawnień wynikających z praw wyłącznych (wyjaśni się także, co to są prawa wyłączne). No i zajmą się też podróbkami w Internecie, czyli tematem tytułowym. Podczas warsztatów będzie można też skorzystać z konsultacji z rzecznikami patentowymi z kancelarii JWP.


Fundacja JWP 

 

więcej: http://tinyurl.com/9ujhy9x

 

wtorek 23 października, godzina 11.00 – 15.00

budynek IO-1, ul. Puławska 182

gdzie to jest: http://tinyurl.com/8qcngez

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, można jej dokonać on-line, na stronie, do której link podaliśmy powyżej.

 


Magazyn przedsiębiorcy