administrator
14 listopada

Jak zdobyć środki z 8.1 PO IG ?
zaproszenie na spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 8.1 PO IG „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Chodzi o absolutny przebój wśród programów unijnych, w ramach których można otrzymać środki na rozwój małej firmy i to tej o bardzo krótkim stażu (na Mazowszu nie może być on dłuższy niż maksymalnie dwa lata). Zaprasza nas na nie współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.


Zresztą warunek, iż o pieniądze mogą się starć tylko firmy dopiero rozpoczynające działalność, można łatwo obejść zakładając po prostu nową firmę. Było sporo takich przypadków, bo wyjątkowo duże dofinansowanie kusi. To maksymalnie do 70% i nawet do 80% w przypadku młodych wiekiem przedsiębiorców, ale zależy to też od miejsca, gdzie projekt będzie realizowany. W Warszawie to wsparcie będzie najmniejsze.

 

Fundacja Małych i Średnich PrzedsiębiorstwNabór wniosków w trzeciej i ostatniej w tym roku turze rozpocznie się już 19 listopada i potrwa do 14 grudnia. Do podziału jest, tak, jak podczas obu poprzednich, ponad  140 milionów złotych, a wsparcie jakie można uzyskać wynosi od 20 tysięcy do 700 tysięcy złotych (dla małej firmy to duża kwota). Podczas spotkania dowiemy się jakie obowiązują tu wymogi, jak przygotować wniosek i jakie będą kryteria jego oceny. Spotkanie poprowadzą eksperci z Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która na Mazowszu pełni rolę  Regionalnej Instytucji Finansującej. I to chyba w tym wypadku wystarczy jako rekomendacja. Więcej:

 

http://www.rif.fund.org.pl/818,dzialanie-8-1-po-ig.html  

 


środa 14 listopada, godzina 10.00 – 14.30

Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37, róg Bagno

gdzie to jest:  http://www.centrumzielna.pl/lokalizacja

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Warunkiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go pod podany na nim adres do 12 listopada. Najlepiej zrobić to jak najszybciej, zainteresowanie będzie na pewno spore. Poniżej do pobrania również szczegółowy program spotkania.

 

formularz zgłoszeniowy  (kliknij, aby pobrać)

 

program spotkania         (kliknij, aby pobrać)

 

Jeśli nie mamy czasu, aby wybrać się na spotkanie osobiście, możemy skorzystać z transmisji on-line, ale wtedy nie będziemy mieli możliwości zadawania pytań prowadzącym spotkanie ekspertom, ani nie poznamy ich dopowiedzi na pytania z sali (ta część nie będzie bowiem transmitowana).

 

transmisja: http://www.web.gov.pl/transmisja

 

 

 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu