administrator
27 listopada

Gala Konkursu Laur Innowacyjności 2012
konkurs został objęty patronatem klubu

Konkurs Laur Innowacyjności 2012 odbył się po raz drugi, przy czym widać było, jak ten konkurs urósł od pierwszej edycji. Tym razem wręczono 23 nagrody w dwunastu kategoriach. Były to złote, srebrne i brązowe laury. Tak jak w zeszłym roku objęliśmy ten konkurs naszym patronatem.Laur Innowacyjności

W konkursie noszącym imię Stanisława Staszica (stąd nagrody potocznie określane są Staszicami) nagradzana jest innowacyjność. Wdrażanie do praktyki polskiej myśli technicznej. I jak się patrzy na konkretne przykłady, to okazuje się, że nie jest z tym wcale tal źle. Problemem jest skala. Tych wartych nagrodzenia przykładów jest ciągle zbyt mało. Powinno być więcej. I temu, by było ich więcej, służy ten konkurs. Poprzedziła go jeszcze ciekawa konferencja „Od pomysłu poprzez patent do wdrożenia – innowacja to postęp w życiu. Rozwój w małych i średnich przedsiębiorstwach kluczem do przyspieszenia gospodarczego Polski", której temat Dorze mówi sam za siebie i dobrze wyjaśnia cel, jaki postawili sobie jej organizatorzy. Szczególne wrażenie zrobiła na nas prezentacja trójwymiarowej drukarki i proces tworzenia na jej potrzeby trójwymiarowych cyfrowego modelu przedmiotu. Można nawet było wykonać trójwymiarowy skan własnej twarzy i oczywiście skorzystaliśmy z tej możliwości.

 

Organizatorami konkursu są Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz Zakład Usług Technicznych Rady Stołecznej NOT, nasz klubowicz, którym kieruje prezes Ryszard Marcińczak. Firma, która ma prawie czterdzieści lat i jeszcze dłuższą tradycję, do której może nawiązać.

 

Jak już napisaliśmy, wręczono 23 laury, wybrała je kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Eugeniusza Budnego, prezesa Rady Stołecznej NOT, wspierana przez zespół ekspertów pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Żmijewskiego, sekretarza generalnego Społecznej Rady ds. Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Patentowego RP, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz marszałka Województwa Mazowieckiego i prezydenta Miasta St. Warszawy. Uroczystość odbyła się w Warszawskim Domu Technika, historycznej siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej na Czackiego. Uświetniły ją występy artystów w przerwach pomiędzy kolejnymi ceremoniami wręczenia laurów. Występowała Warszawska Orkiestry Symfoniczna "SONATA". Świetne soprany, Aleksandra Okrasa i Julia Karlova. A jako ostatni, w roli gwiazdy, wystąpił tenor Iwo Orłowski. Mecenas naszej klubowej akademii muzyki, który dopiero co hucznie obchodził jubileusz dwudziestolecia występów na scenie. Cała galę poprowadziła znana aktorka, Laura Łącz, mecenas naszej klubowej akademii teatralnej.

 

Wśród gości uroczystości nie zabrakło klubowiczów. Obecna też była prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości Barbara Jończyk i dyrektor klubu, Rafał Korzeniewski.

 

Poniżej zamieszczamy do pobrania pełną listę laureatów. A na zdjęciach odnajdziecie wszystkich, którzy odbierali tego dnia nagrodę.


Lista Laureatów konkursu Laur Innowacyjności – pobierz


 

 

Gala Stasziców

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu
galeria zdjęć