administrator
30 listopada

Być dzieckiem legendy
zaproszenie do Galerii Czajka

Oficjalne otwarcie Galerii Czajka Dorum Art nastąpi w przyszłym tygodniu w Barbórkę (zaproszenia zostały wysłane) ale już w piątek wydarzy się coś bardzo ciekawego, co przyciągnie tam media. My też jesteśmy zaproszeni. To także okazja by zobaczyć, jak urządziła się tu Galeria Czajka, która na Lubelską dopiero co przeniosła się z Konesera na Ząbkowskiej.


A miejsce jest szczególne. Opanowana przez artystów wielka stara kamienica dorobiła się już miana artystycznej Skaryszewskiej (od drugiej ulicy, do której przylega). Galeria Czajka to zaś miejsce, jak się już o tym przekonaliśmy na Ząbkowskiej, samo w sobie magiczne. Można też będzie znów zobaczyć sławne szklane rzeźby Katarzyny Czajki, a także fotografie Michała Czajki, które są ważnym tej magii składnikiem.

 

Co jednak zwabiło tu media? „Być dzieckiem legendy” to tytuł książki Małgorzaty Puczyłowskiej. książki, jakiej u nas jeszcze nikt nie napisał. Trzynaście opowieści o polskich gwiazdach znanych z małego i dużego ekranu, a także sceny i estrady, opartych na wywiadach z ich dziećmi. Spojrzenie więc na nie z zupełnie innej strony, całkiem nieznanej, albo jeśli znanej, to w formie tylko plotki bądź sensacji. Często w rzeczywistości dalekiej od prawdy. Trudno więc, by mediów temat nie zainteresował. Tym bardziej, że pojawią się i ci, którzy tych wywiadów udzielali – i pewnie nie zabraknie pytań. Dostać będzie można też samą książkę i to z dedykacją autorki.

 

A co o tej książce mówi sama autorka?

 

Nie jestem pisarką i nie mam ambicji nią być. Przez całe życie opisuję ciekawe ludzkie historie i lubię się nimi dzielić. Kilka z nich, zebranych w tę książkę, dziś przekazuję Czytelnikom, którzy podobnie jak ja kochają świat teatru i kina, lubią ludzi, którzy te światy tworzą. Spotkania z dziećmi znanych artystów to był dla mnie piękny czas, choć także często bardzo trudny - wielu wzruszeń i łez. Spotkań, których nigdy nie zapomnę, a na które nieraz bardzo długo czekałam. Dzieci przecież rozsiały się po świecie, pozmieniały nazwiska... Córki Krzysztofa Klenczona mieszkają w Ameryce, tam też studiuje Weronika Ciechowska. Rafała Wilhelmiego znalazłam w Wiedniu. Ze Szczęsnym, synem Aleksandry Śląskiej – zdążyłam zaprzyjaźnić się, rozmawiając miesiącami przez telefon, ale już wątpiła, że kiedykolwiek się spotkamy... Igor Chmielnik jest aktorem, jak jego ojciec. Tak samo ambitny i ma to samo co Jacek, lekko ironiczne, poczucie humoru. Dusia Trafanowska i Ewa Sałacka były mi szczególnie drogie, dlatego dziękuję dzieciom – Witowi Dzikiemu i Matyldzie Kirstein – za spotkanie ze mną. Nigdy nie zapomnę rozmowy o Kasi Sobczyk z jej synem Sergiuszem Fabianem. Tyle było niedomówień, przekłamań, więc ten jeden raz zdecydował się opowiedzieć swoją prawdziwą historię, bolesną i trudną. Moi rozmówcy stali mi się bardzo bliscy, a opowiedziane przez nich historie ważne. Dziękuję Wam wszystkim. Pozwoliliście mi zajrzeć do swoich serc...

 

Nie zabraknie również lampki wina i czegoś na ząb.

 

 

piątek 30 listopada, początek godzina 20.00

Galeria Czajka Dorum Art, ulica Lubelska 30/32

wejście i wjazd od Skaryszewskiej, patrz mapka

 

Wstęp dla klubowiczów wolny. Zapraszamy z partnerami!

 

dojazd do galerii Czajka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dojazd do Galerii Czajka Dorum Art

 

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu
galeria zdjęć