administrator
14 - 16 grudnia

World Memory Championschips, Londyn 2012
nasi podopieczni znów jadą na mistrzostwa

W połowie grudnia odbędą się w Londynie Mistrzostwa Świata Pamięci, czyli w zapamiętywaniu. W poprzednich mistrzostwach, które odbyły się w Kantonie, bardzo dobrze wypali nasi reprezentanci, bracia Bartłomiej i Tobiasz Boralowie. Wybierają się oni również do Londynu, a w międzyczasie potwierdzili swoją absolutną dominację w kraju na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. Wygrali razem aż 8 z 10 dyscyplin, ustanawiając przy tym pięć rekordów kraju.


W łącznej klasyfikacji bracia zajęli w Bydgoszczy pierwsze (Tobiasz) i  drugie miejsce (Bartłomiej). Świetnie wypadli też podczas zdominowanych przez zawodników z Chin mistrzostwach w Kantonie, gdzie wystąpili jako dwuosobowa reprezentacja Polski, byli najlepsi spośród zawodników spoza Chin. Tym razem, choć zawody rozgrywają się w Europie, nie będzie łatwo. W rozgrywanych od 1991 roku mistrzostwach Brytyjczycy triumfowali aż piętnaście razy, w tym legendarny Dominic O’Brien aż osiem razy. Po raz ostatni triumfowali dwa lata temu w Londynie. Na pewno mocni są też Niemcy, którzy triumfowali trzykrotnie. W dyscyplinie, w której żaden nauczyciel nie powie ci, że musisz wybierać, sport albo nauka. Przydaje się nawet w hazardzie, wspomnianemu Dominikowi O’Brienowi zabroniono wstępu do kasyn w wielu krajach, gdyż nie były w stanie wygrać z nim w Black Jacka. Nie jest to bynajmniej zachęta do hazardu, raczej przestroga, że wpuszczają tam tylko kandydatów na jeleni. No i co istotne, bracia nigdy nie mieli trudności z nauką. Raczej nie dziwi, jeśli jedna a konkurencji to zapamiętywanie ciągu zer i jedynek, starszy z braci Bartłomiej ustanowił w Bydgoszczy rekord Polski wynoszący 407 zer i jedynek zapamiętanych we właściwej kolejności przez pięć minut. Możecie sami spróbować. Z takimi zdolnościami nie miał więc trudności z uczeniem się na pamięć wierzy (włącznie ze znakami interpunkcyjnymi). Inne konkurencje są zresztą dla nieuprawiających tego sportu ludzi równie lub jeszcze bardziej przerażające.

Choć o pożytkach z uprawiania tego sportu można dużo napisać, nie doczekał się on u nas żadnego wsparcia ze strony państwa. Rywalizacja na szare komórki, jeśli nie jest związana z użyciem mięśni traktowana jest przez naszych decydentów jako niewarta uwagi. Wyjazd braci do Kantonu był możliwy dzięki wsparciu Europejskiego Forum Przedsiębiorczości. Dzięki temu byliśmy tam reprezentowani, a Klub był oficjalnym opiekunem polskiej reprezentacji. No i promowaliśmy Polskę w Chinach. Same zawody były rozgrywane zresztą w stolicy regionu, który ma kluczowe znaczenie dla chińskiej gospodarki i kontaktów z zagranicą. To wsparcie przydałoby się i w tym roku. W zamian sponsor zyska możliwość wykorzystania swego zaangażowania do promocji swojej firmy. Poniżej do pobrania pakiet sponsorski ustalający na co konkretnie może on liczyć, co nie wyklucza możliwości wynegocjowania go indywidualnie.


pakiet sponsorski – kliknij, aby pobrać

 

World Memory Championschips 2012 

oficjalna strona Mistrzostw Świata Pamięci

 

 

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu