administrator
11 grudnia

Podróbki są groźne! Naruszenia praw z patentów
warsztaty objęte patronatem klubu

Ostatnie w tym roku warsztaty zorganizowane przez Fundację JWP w ramach cyklu „Podróbki są groźne” dotyczyć będzie ochrony naszych praw do wynalazku. Jak zwykle poprowadzą je fachowcy, zajmujący się tymi sprawami na co dzień i jak zwykle podczas ich szkoleń nie zabraknie praktycznych przykładów.


Dowiedzieć się będzie można czym różni się wynalazek (chroniony przez patent) od wzoru użytkowego. Dokonanie zgłoszenia wzoru użytkowego jest znacznie łatwiejsze niż patentu, krótszy i węższy jest jednak zakres ochrony. Może się jednak okazać, że nie mamy szansy na uzyskanie patentu (dowiemy się, co to jest decydujący często o tym „poziom wynalazczy”) ale może też okazać się zarazem, że możemy chronić nasze prawa dokonując zgłoszenia wzoru użytkowego. Będziemy mogli też dowiedzieć się, jak w pigułce przebiega procedura uzyskania patentu, jakie daje nam to korzyści. I jak walczyć o swoje prawa korzystając z posiadania patentu, na praktycznym przykładzie. Opowie o tym rzecznik patentowy z kancelarii JWP Iwona Płodzich-Hennig. A przedstawiciele poznańskiej firmy Vera Hologramy przedstawia możliwości stosowania zabezpieczenia za pomocą hologramów, aby odróżnić wyrób autentyczny od podróbki. Warsztaty odbędą się tym razem w nowej siedzibie PKPP Lewiatan przy ulicy Zbyszka Cybulskiego.

Podróbki są groźne: naruszenia praw z patentów 

 kliknij, aby pobrać ulotkę z programem

 


wtorek 11 grudnia, godzina 8.30 – 12.30

siedziba PKPP Lewiatan, ul. Z. Cybulskiego 3

gdzie to jest: http://tinyurl.com/d4a2npg

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, wymaga jedynie dokonania zgłoszenia na stronie organizatorów, do której link podajemy poniżej i gdzie znajdzie też szczegółowy ich program.

 

zgłoszenie kliknij, aby przejść do formularza

 

Fundacja JWP

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu