administrator
zgłoszenia do 29 maja (18 października)

Konkurs Laur Innowacyjności 2013
klub partnerem konkursu

Celem zorganizowanego przez Naczelną Organizację Techniczną konkursu, którego patronem jest Stanisław Staszic, jest promowanie innowacyjnych produktów, technologii i usług. Nagrody te będą przyznawane w aż 12 kategoriach, a sam konkurs organizowany jest już po raz trzeci i po raz trzeci Europejskie Forum Przedsiębiorczości oraz nasz klub jest partnerem jego organizatorów.


Laur Innowacyjności 2013

Wśród licznych patronów znalazło się aż pięć ministerstw, dwie sejmowe komisje, a także między innymi Urząd Patentowy RP i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Są też patroni międzynarodowi, jak Światowa Federacja Organizacji Inżynierskich WFEO.  A wśród partnerów znalazł się także nasz klub oraz Europejskie Forum Przedsiębiorczości. Pełne wyliczenie wszystkich robi spore wrażenie. Nie jest oczywiście przypadkowe, już druga edycja konkursu pokazała jego rozmach. A o wadze jaką do innowacyjności przywiązują nasze władze, tak zresztą jak i cała Europa, nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Tym bardziej, że w różnych rankingach wypadamy tu po prostu źle, na tle tak Europy, jak i świata. Rankingi można co prawda kwestionować (co zresztą się ostatnio robi) ale nawet bez nich zdajemy sobie sprawę, że wiele tu trzeba poprawić, jeśli nasza gospodarka ma konkurować na świecie czymś więcej niż jeszcze względnie niskimi kosztami pracy. Ten konkurs pokazuje jednak, że nie jest z naszą innowacyjnością tak do końca źle. Że mamy się jednak czym pochwalić, a jego rola polega i na tym, żeby uświadomić to właśnie, że można.

 

NOT

Liczy się innowacyjność projektu, w skali branży, kraju i globalnej. Ocena efektów jego wdrożenia, bo sam pomysł nie wystarczy. Znów tu pojawia się skala wymieniona powyżej ale jeszcze wyżej punktowany jest będący efektem wdrożenia wzrost eksportu i znaczenie dla postępu technicznego. Punktowany jest też wpływ na środowisko(ten pozytywny).

 

Oceny zgłoszonych wniosków dokona kapituła pod przewodnictwem prof. Eugeniusza Budnego, której skład w nie mniejszym stopniu jak patronaty świadczy o randze konkursu. Na czele wspomagającego jej prace zespołu ekspertów po raz kolejny stanął (wchodzący też w skład kapituły) prof. Krzysztof Żmijewski, sekretarz generalny Społecznej Rady ds. Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej.

 

Laur Innowacyjności 2013Opłaty za udział w konkursie nie są wysokie, zależą też od wielkości przedsiębiorstwa (mniejsze zapłacą mniej). Spory zaś jest prestiż. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 18 października, jeśli jednak złożymy go do 29 maja, zapłacimy jeszcze mniej. Nietypowe w tym konkursie jest to, że mogą brać w nim udział także firmy polonijne z krajów objętych działalnością Europejskiej Federacji Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo Technicznych. Oprócz przedsiębiorstw mogą wziąć w nim udział też wynalazcy, instytuty naukowe i jednostki badawczo-rozwojowe.

 

Uroczyste wręczenie nagród w postaci statuetek, złotych, srebrnych i brązowych Laurów, nastąpi 27 listopada tego roku podczas gali wWarszawskim Domu Technika na Czackiego, historycznej siedzibie NOT.

  

Stroną organizacyjną konkursu (jako jego realizator) zajmuje się nasz klubowicz, Zakład Usług Technicznych Rady Stołecznej NOT Sp. z o.o. Na stronie ZUT NOT Sp. z o.o. jest do pobrania aktualny regulamin konkursu iformularz zgłoszeniowy.

 

więcej: http://www.zutnot.com.pl

 

I oczywiście zachęcamy powzięcia w nim udziału!

 

 

 

relacja z gali 2012: http://www.kie.biz.pl/news/czytaj/661

 


Magazyn przedsiębiorcy