Hermann Scherer, autor „Dzieci szczęścia” w Polsce
zaproszenie
Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Hermann Scherer, autorem ponad czterdziestu książek, z których wiele stało się bestsellerami, nie tylko w Niemczech, bo przetłumaczono je w sumie na 18 języków. Porusza on w nich problemy rozwoju osobistego, sukcesu w biznesie oraz inteligencji szansy. Jest też świetnym mówcą, wręcz jednym z najlepszych z tych zajmujących się tymi tematami, o czym mielimy się osobiście przekonać.
„Dzieci szczęścia”, które tu już wspomniano, już w dniu premiery wyszły na pierwsze miejsce w sprzedaży w wysyłkowej księgarni Amazon, co było wydarzeniem bez precedensu. Przetłumaczono i wydano je niedawno także w Polsce, poleca je między innymi znany psycholog biznesu Jacek Santorski. Jego poglądy odbiegają zdecydowanie od tego, co zwykle proponują autorzy amerykańscy i co, o czym mieliśmy się okazję już przekonać, niezbyt pasuje do polskich realiów. Może warto skorzystać z nieco innych rad?
W Pałacu Lubomirskich, siedzibie Business Centre Club, dokąd zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z nim, mieliśmy się o tym przekonać. Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy uda sie zapełnić salę, to mylił się i to bardzo. Łakniemy wiedzy, tej praktycznej i łakniemy autorytetów. Hermann Scherer zafundował nam sporą jej dawkę. Ci, którzy zmuszeni byli korzystać ze słuchawek sporo stracili, bo w tumnaczeniu nie do końca oddać sie udał to, jak świetnym jest mówcą ale dawka wiedzy pozostaje nią nawet w nieco gorszym opakowaniu (choc oczywiście języków uczyć się warto i to jeszcze jeden dowód na to). Ziostaliśmy z wieloma obalonymi rzekomymi prawdami, które za takie uważalismy, bo ich nikt nie kwestionował i paroma nowymi propozycjami do poważnego przemyslenia. Nie był przy tym cudownych rad, sposobów na wszystko, wszytskiego, co obiecuja nam różni magicy od tych spraw, współcześni następcy Kaszpirowskiego.Klucz jesty w naszych rękach i jedyne cudowne rozwiązanie polega na ciężkiej pracy i... wierze we własne siły. A także umiejętnościu zaufania innym, bo to nie są czasy dla samotnych wilków.
W spotkaniu wzięła udział spora grupa znanych ludzi, wśród nich Leszek Czarnecki, Grażyna Kulczyk, Adam Michnik i prof. Leszek Balcerowicz. A po wykładzie razem z nimi zostaliśmy zaproszeni na niewielki koktajl z udziałem Hermana Scherera, podczas którego mogliśmy porozmawiać z nim już w bardziej kameralnej atmosferze.
Strona Hermana Scherera (po polsku): http://hermannscherer.pl