administrator
29 października

Drogi MSP po kapitał i Lider Przedsiębiorczości Roku
patronat 

Podczas zorganizowanej wspólnie przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Giełdę Papierów Wartościowych konferencji „Potęga rozwoju – rozwój do potęgi. Drogi MSP po kapitał” odbędzie się również finał konkursu Lider Przedsiębiorczości Roku i poznamy jego laureatów. Dwa wydarzenia, które nie powinny ujść naszej uwadze.


Lider Przedsiębiorczości Roku Organizowany już od 1994 konkurs będzie więc jubileuszowy. Należy on przy tym nie tylko do najstarszych, ale i najbardziej prestiżowych. Od samego początku jego organizatorami są Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, z którymi od lat współpracujemy i nie pierwszy raz obejmujemy ten konkurs swoim patronatem. Nagradzane są w nim najszybciej rozwijające się, najbardziej innowacyjne i konkurencyjne firmy produkcyjne, usługowe i handlowe, w tym rzemieślnicze, o których roli w naszej gospodarce często, a niesłusznie zapominamy. By konkurencja była uczciwa, by mikrus nie konkurował ze sporą firmą, nagrody przyznawane są osobno w kategoriach mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Nagradzane będą też instytucje wspierające przedsiębiorczość, w tym samorząd terytorialny. To pewna nowość, ale chyba słusznie, że kategoria ta się pojawiła. Może współpraca i pomoc z ich strony nie jest aż tak ważna dla dużych firm (te wręcz potrafią stawiać warunki), ale jest bardzo ważna dla sektora małych i średnich firm. Tradycyjnie już od lat obejmuje ten konkurs swoim patronatem marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, ale oczywiście konkurs ma charakter ogólnopolski i laureaci pochodzić będą z całego kraju.

 

Warto poznać laureatów konkursu, to nasi potencjalni biznesowi partnerzy, warto też wziąć udział w konferencji, której finał konkursu towarzyszy. Mowa bowiem podczas niej będzie o tym, skąd wziąć kapitał na rozwój firmy, w tym o środkach unijnych. W szczególności mowa będzie o środkach zwrotnych, czyli o tanich, częściowo umarzalnych kredytach, instrumencie, który w tej perspektywie finansowej ma być stosowany coraz częściej, bo są to można powiedzieć środki wielokrotnego użytku. Zwrócone pożyczki służą bowiem jako kapitał kolejnych, stąd dostępne dalej są tu też środki pochodzące jeszcze z poprzedniego budżetu Unii.  Ale mowa będzie nie tylko o nich, a także o tych bezzwrotnych. Inną drogą pozyskiwania kapitału na rozwój firmy jest giełda i oczywiście nie może o tym nie być mowy, skoro konferencja odbywa się właśnie tam i Giełda Papierów Wartościowych jest jej współorganizatorem. To też droga chyba dalej nie dość, choć coraz częściej wykorzystywana przez małe i średnie firmy (dedykowany jest jej rynek NewConnect). W tych wszystkich sprawach my też będziemy mogli się wypowiedzieć, zgłosić wątpliwości i przedstawić nasze oczekiwania. Konferencję objęli swoim patronatem Polska Agencja Rozwoju Przemysłu, wicepremier (i minister gospodarki) Janusz Piechociński oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Wśród jej patronów medialnych obok nas znalazła się też między innymi TVP Info.

 

Tradycyjnie też wszelkie tego rodzaju wydarzenia są okazją do nawiązywania kontaktów biznesowych i to, co dzieje się podczas przerw, czy lunchu, miewa nie mniej istotne znaczenie (i konsekwencje) niż to, co dzieje się podczas plenarnych obrad.

 

więcej na stronie fundacji

 

pobierz program

 

środa 29 października, godzina 10.00 – 15.15 lunch

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

ul. Książęca 4, sala Notowań

gdzie to jest

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, poniżej zamieszczamy link do formularza zgłoszeniowego, który wypełniony należy przesłać do 24 października mailem na adres marketing@fund.org.pl (decyduje kolejność zgłoszeń).

 

pobierz formularz zgłoszeniowy

 

 

 

Magazyn przedsiębiorcy