administrator
18 kwietnia

Sztuka, muzyka i ajurweda w Villi Orłowo
patronat klubu

Do stuletniej, zabytkowej Villi Orłowo pod Inowrocławiem zostaliśmy zaproszeni na spotkanie poświęcone Indiom, indyjskiej niekonwencjonalnej sztuce medycznej, mającej już kilka tysięcy lat - ajurwedzie oraz niezwykłej muzyce zespołu No Stress Band i malarstwu Danuty Nawrockiej


zaproszenie na spotkanie

 

Szczególną atrakcją będzie właśnie muzyka. No Stress Band, to zespół złożony z Włochów, którzy chcą swoją muzyką wywołać uśmiech na twarzach ludzi (stąd określenie uprawianego przez nich gatunku muzyki jako „positive intensions”). Liderem, wokalistą i autorem tekstów jest Gianni Demozzi, człowiek, który związał się z Indiami z wyboru, właściciel ośrodka Ananda Lakshmi Ayurveda Retreat.

 

O swojej podróży do położonego na południu Indii stanu Kerala i ajurwedzie, najstarszej medycynie świata, która jako jedna z niewielu rodzajów medycyny niekonwencjonalnej zyskała akceptację Światowej Organizacji Zdrowia, opowie Mieczysław Motyliński, dla którego ta podróż stała się podróżą do źródeł zdrowia.

 

kliknij i obejrzyj film na YouTube 

Podróże spełniające marzenia, Mieczysław Orłowski

 

Nie wolno też przejść obojętnie obok obrazów Danuty Nawrockiej, śmiało łączącej w nich tak różne techniki, jak malarstwo i rysunek ołówkiem, będących u niej integralną częścią obrazu, a nie wyjściowym szkicem. Tego dnia odbędzie się finisaż, czyli uroczyste zakończenie jej wystawy w Villi Orłowo.

 

Niezwykła jest stuletnia willa, dziś ośrodek konferencyjno-szkoleniowy. Niezwykłe jest też jej otocznie, przylegający do niej park krajobrazowy, w którym znajdziemy między innymi wpisany do rejestru pomników przyrody dąb szypułkowy o obwodzie czterech metrów. Warto przyjechać nieco wcześniej i wybrać się na spacer. Już od 13.00 zaprasza nas szef kuchni, który przygotuje na ten dzień dania regionalnej kuchni kujawskiej.


Villa Orłowo 

Przydane linki:

 

więcej informacji o Villi Orłowo

 

więcej informacji o ajurwedzie

 

o wystawie Danuty Nawrockiej

 

sobota 18 kwietnia, godzina 17.00

Villa Orłowo, w Orłowie k. Inowrocławia

gdzie to jest

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ze względów organizacyjnych gospodarze proszą o wcześniejsze potwierdzenie obecności: kontakt@villaorlowo.com

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu
galeria zdjęć