administrator
30 listopada

O dotacjach na rozwój i wdrażanie innowacji dla przedsiębiorców rozmawiać będziemy ostatniego dnia listopada podczas bezpłatnej konferencji w Centrum Nauki Kopernik, a skoro już tam będziemy, to na koniec zaprosimy na niezwykły pokaz 3D w Planetarium „Na skrzydłach marzeń”. Wystąpią wybitni menadżerzy zajmujący się zarządzaniem i doradztwem, podczas tej konferencji (dwie poprzednie z tego cyklu odbyły się w Krakowie i Kielcach) będą to: Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Polbanku, Jędrzej Iwaszkiewicz, wiceprezes zarządu The Heart (wyszukują obiecujące startupy dla dużych firm, działają też w Polsce) oraz Tomasz Kęcerski, dyrektor zarządzający w EGC Doradztwo Europejskie (pomagają między innymi w pozyskiwaniu dotacji unijnych). Będzie też oczywiście czas na networking, czyli nawiązywanie kontaktów biznesowych i indywidualne konsultacje z ekspertami. 

15 grudnia

To będzie jubileuszowa, dziesiąta już edycja tej konferencji. Nazwa wskazuje na rolę, jaką powinna pełnić Warszawa w regionie.  Obok centrum giełdowego, co się udało już wtedy, gdy konferencja startowała, także centrum gospodarczego regionu. Pierwsze edycje odbywały się zresztą w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Przenosiny do hotelu Novotel, którego zresztą nikt nie nazwie w Warszawie inaczej niż Forum, nieco może odebrały wydarzeniu prestiżu, ale nie uczyniły go ani trochę mniej ciekawym. Warto choćby zwrócić uwagę na organizowany po raz trzeci panel z udziałem byłych ministrów finansów, będący okazją nie tylko oceny aktualnej polityki rządu i kondycji polskiej gospodarki, ale i prognoz na przyszłość.

Zapraszamy Państwa do udziału w ogólnopolskim projekcie „Twarze biznesu polskiej gospodarki”, który objęty jest honorowym patronatem Klubu Integracji Europejskiej i dofinansowany przez Europejskie Forum Przedsiębiorczości. Doceniając niezwykłą wartość polskich przedsiębiorców, których zawsze staramy się wspierać wychodzimy z inicjatywą, która przyczyni się do promocji osób zarządzających firmami oraz ich przedsiębiorstw. 

18 listopada

Znakomita śpiewaczka, Izabela Kopeć, zaprasza nas na koncert do Lubelskiej Filharmonii, podczas którego wraz z Orkiestrą Teatru Wielkiego Opery Narodowej, wykona pieśni i oryginalne „Fantasmagories” niemal dziś zapomnianego Ludomira Michała Rogowskiego. Będzie to zarazem premiera dwupłytowego albumu, nad którego przygotowaniem pracowała cztery lata i nagrała razem z tą orkiestrą. Pierwszego w ogóle nagrania tych utworów. Wstęp na koncert jest wolny, ale my nawet nie musimy wybierać się po wejściówki do kas filharmonii (tak, jak to opisano na plakacie), bez pewności, że je dostaniemy. Wystarczy skontaktować się z Katarzyną Ostanek (tel. 603 110 444), która je dla nas zarezerwuje (proszę się powołać na klub). I naprawdę warto się na ten koncert do Lublina wybrać. 

20 i 21 listopada

To największa europejska konferencja poświęcona świadczeniu usług transgranicznych w Unii Europejskiej i delegowaniu pracowników. I nie ma się czemu dziwić, Polska, jeśli idzie o pracowników delegowanych, jest absolutnym liderem w Europie. Współorganizatorem tegorocznej edycji kongresu jest Ministerstwo Rozwoju, a stojącego na jego czele wicepremiera Mateusza Morawieckiego poproszono o otwarcie kongresu. A klub zaproszono na kongres jako organizację partnerską, od czego się oczywiście nie uchyliliśmy. Kongres odbędzie się w krakowskim Centrum Kongresowym ICE i warto się na te dwa dni do Krakowa wybrać, jeśli jest to temat, który nas dotyczy. 

21 - 26 listopada

Ten sam i nie ten sam. Wielu z tych, którzy byli w Polsce na poprzednim tournée nie usłyszymy teraz ani już nigdy. Już prawie rok mija od tragicznego wypadku lotniczego, w którym zginęło ponad sześćdziesięciu jego członków. Ale nie poddali się i stanęli na nogi. I znów są w Polsce. Odwiedzą sześć miast, rozpoczną koncertem w Częstochowie, potem będzie Zabrze, Warszawa, Toruń Olsztyn i Białystok. Sześć dni i sześć koncertów. Ale są do tego przyzwyczajeni. Chór Aleksandrowa to nie tylko śpiewacy, to towarzysząca im orkiestra i fantastyczny balet!

22 listopada

Okazją do jego organizacji jest oficjalna wizyta ministra spraw zagranicznych Salwadoru Hugo Martineza. To dla nas szansa, aby dowiedzieć się coś więcej o tym najmniejszym kraju Ameryki Środkowej i w ogóle Ameryki Łacińskiej. Kraju, który nie ma nawet w Warszawie ambasady (obsługuje ją ambasada w Berlinie). Kraju, który kiedyś okupował pierwsze strony gazet, a dziś na szczęście rzadko o nim słyszymy, bo wojna domowa zakończyła się już piętnaście lat temu. Kraju, dodajmy, który swoją oficjalną walutą uczynił dolar amerykański.

25 listopada

Już po raz piąty odbędzie się aukcja obrazów i fotografii, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz artystów, którzy jesień swojego życia spędzają w Skolimowie. Aukcja organizowana jest w ramach programu „Debiutantki”, której uczestniczki nie tylko przygotowują się do balu, ale też angażują się w szereg akcji dobroczynnych. Ta jest jedną z nich, bardzo ważną, bo następnego dnia po aukcji uczestniczki programu odwiedzą Skolimów. A my zapraszamy na aukcję, zorganizowaną tym razem u naszego klubowicza, w Warszawskim Domu Technika NOT, którą poprowadzą dziennikarka Ewa Wojciechowska oraz znany wszystkim Ryszard Rembiszewski

25 listopada

W materiałach prasowych przeczytałem, że jest to „święto branży sprzedażowej” i wpadłem w lekką panikę, bo dotąd o takiej branży nie słyszałem. Na szczęście zajrzałem na stronę nagrody, gdzie znalazłem listę finalistów konkursu. Są wśród nich ludzie i zespoły z Orange (mam u nich telefon), aż czterech banków, Kampanii Piwowarskiej, czy Totalizatora Sportowego. Ludzie z firm, które robią konkretne rzeczy lub sprzedają przynajmniej nadzieję, jak Totalizator. Materiały prasowe powędrowały do kosza. To po prostu nagroda dla sprzedawców, najlepszych sprzedawców i to też jest konkret. Zespołów, ich szefów i poszczególnych pracowników. 

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl