Już po raz osiemnasty spotkali się aktorzy (a także muzycy i dziennikarze), aby oddać się swojej prywatnej pasji wędkowania i uczcić pamięć Mariana Łącza, ojca Laury Łącz, świetnego aktora i tak, jak oni zapalonego wędkarza, którego trzydziesta rocznica śmierci wypada w tym roku.
Jak co roku zjadą do Warszawy polonijni przedsiębiorcy z całego świata, z bliska i z daleka. Przyjadą, by być głosem środowiska, ale to tylko jeden z celów, dla którego co roku biorą udział w konferencji. Drugim nie mniej ważnym, może nawet ważniejszym, jest nawiązanie kontaktów gospodarczych zarówno z innymi Polonusami, jak i z biznesem z kraju. W tym roku Klub Integracji Europejskiej oraz magazyn przedsiębiorcy@eu został partnerem medialnym wydarzenia.
To było pierwsze z cyklu śniadanie biznesowe. Poświęciliśmy je funduszom europejskim, a o tym, na co możemy liczyć jako przedsiębiorcy w ramach nowej perspektywy unijnej (czyli wieloletniego budżetu Unii), opowiedział nam Paweł Iwanek, ekspert z Varsovia Capital S.A. Dobra wiadomość: pieniędzy dla przedsiębiorców wcale nie będzie mniej, a nawet trochę więcej. Zła: trochę jeszcze trzeba będzie na nie poczekać.
Konferencję zorganizowano w dziesięciolecie przystąpienia Łotwy i Polski do Unii Europejskiej, a poświęcona była kwestii łamania praw człowieka. Imprezie towarzyszyło przyznanie nagród Victory of Human Rights. W warszawskiej Galerii Porczyńskich wręczyła je przewodnicząca kapituły, prezes Barbara Jończyk, która wygłosiła z tej okazji laudację.
To była pierwsza tego typu inicjatywa organizowana pod patronatem i przy współudziale Urzędu Miasta Ząbki i Europejskiego Forum Przedsiębiorczości. Ideą spotkania była prezentacja rozwiązań proekologicznych stosowanych w małych i dużych przedsiębiorstwach oraz gospodarstwach domowych wraz z możliwościami finansowania ich z funduszy Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Już po raz dziesiąty, jest to więc spotkanie jubileuszowe, nasi klubowicze, Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz zapraszają nas na Forum Humanum Mazurkas. Za tę inicjatywę, za stworzenie miejsca spotkań ludzi kultury, biznesu i mediów, ale i kulturze poświęconemu, przyznaliśmy im w zeszłym roku nagrodę specjalną Pereł Euroturystyki. A że to okrągłe dziesiąte spotkanie, wypada o tym przypomnieć.
Tym razem zaprosiliśmy naszych przedsiębiorców nie na kolację biznesową, ale na galę klubowej Akademii Dobrego Stylu. Było to pierwsze podobne doświadczenie, a że próba naszym zdaniem się powiodła, z pewnością nastąpi kontynuacja. Po raz pierwszy wręczyliśmy też statuetki „Gracje”. Otrzymały je ikony dobrego stylu: Bożena Dykiel, Anna Jurksztowicz i Ewa Błaszczyk.
Już w poniedziałek 26 maja zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Wojtarowicza w galerii MOSTRA, zorganizowanej w dziesięciolecie jego śmierci. Wystawy, którą jako klub, wspólnie z magazynem przedsiębiorcy@eu objęliśmy swoim patronatem. Wernisażowi towarzyszyć będzie występ znanego nam już z klubowych spotkań muzyka, Jerzego Antoszkiewicza.
Już po raz czwarty, na Rancho pod Bocianem i tradycyjnie pod koniec czerwca zaprosimy na Letnią Galę Przedsiębiorców. To wyjątkowe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia ze strony naszych partnerów, do których należą:
Zostaliśmy zaproszeni do udziału w „Zhejiang (China) – Poland Matchmaking Forum” zorganizowanym w Warszawie przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych wspólnie z China Council for the Promotion of International Trade (CCPIT), chińską rządową agencją będącą w dużym stopniu jej odpowiednikiem) oraz chińską ambasadą. Przybędą na nie do Polski przedstawiciele prawie siedemdziesięciu firm z chińskiej prowincji Zhejiang, na czele z gubernatorem prowincji Li Qiangiem, co nie jest w praktyce bez znaczenia.
Nie jest rozsądnym pomysłem stawianie pracownika przed wyborem, rodzina albo praca. Bo a nuż wybierze nie tak, jak się tego spodziewamy. Tym bardziej, że istnieją rozwiązania pozwalające to pogodzić. Są wśród nich elastyczne formy zatrudnienia i o nich właśnie będzie najwięcej na konferencji, na którą zapraszają nas wspólnie Fundacja „Nasza Przyszłość” i Polskie Radio Białystok.
Tytuł konferencji, na którą zaprasza nas Urząd Patentowy, organizowanej już po raz dziewiętnasty, może być nieco mylący, tematyka będzie bowiem szersza, obejmująca też zagadnienia wzorów towarowych i wzorów przemysłowych, z którymi przedsiębiorca ma do czynienia na co dzień jednak znacznie częściej.
Warszawska Noc Muzeów organizowana jest już po raz jedenasty, a pra, prapoczątki sięgają roku 1997, kiedy pierwszą taką noc zorganizowana w Berlinie. Od tego czasu szaleństwo orgarnęło całą Europę i zaczyna wylewać się poza jej granice. W Polsce poza Warszawą organizowana jest ona w ponad stu innych miastach. Warszawska jest oczywiście największa i również w tym roku Warszawa na pewno nie odda w Polsce nikomu pierwszeństwa. My szczególną uwagę zwrócimy oczywiście na klubowe akcenty. Tak jak w zeszłym roku wystąpią podczas wyjątkowego pokazu mody na dziedzińcu wilanowskiego pałacu debiutanki, uczestniczki projektu objętego naszym klubowym patronatem.
Laury innowacyjności to konkurs będący odpowiedzią na wyzwanie jakim innowacyjność jest dla polskiej i zresztą w ogóle europejskiej gospodarki. Jej być albo nie być w istocie. Jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy tego typu konkurs, na pewno zaś zorganizowany z największym rozmachem. W tym roku odbędzie się jego czwarta już edycja. Po raz też kolejny jako klub jesteśmy razem z Europejskim Forum Przedsiębiorczości partnerem jego organizatorów, Naczelnej Organizacji Technicznej, a magazyn przedsiębiorcy@eu jego patronem medialnym.
To najpopularniejszy w Polsce program, w którym biorą udział przedsiębiorstwa i właściwie nie wymaga reklamy. Dzieje się tak, mimo że kryterium nie jest tu sukces gospodarczy, a tylko przestrzeganie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. To, czy używając terminologii pojawiającej się w nazwie programu: przedsiębiorstwo gra fair, postępuje rzetelnie wobec klientów, innych firm, z którymi współpracuje, a także własnych pracowników i wreszcie otoczenia.
Odbywające się już czwarty targi to okazja do nawiązania kontaktów biznesowych z firmami tej coraz bardziej dynamicznie rozwijającej się branży energii odnawialnej. Towarzyszy jej osiem konferencji oraz trzy branżowe fora, będące okazją do wymiany poglądów, doświadczeń i ustalenia wspólnego stanowiska nie tylko pomiędzy nimi, ale i przedstawicielami administracji rządowej i samorządu. A także gala wręczenia pucharu Energy Award.