Znów zawirowały w tańcu baletnice, uchwycone w obiektywie Dmitry Savchenko, który robi to z takim uczuciem, jak Degas swoim pędzlem. A pomiędzy nimi przemknęły się także wilanowskie debiutantki, przygotowujące się do swoje go wielkiego balu. Tym razem u naszego klubowicza, w autorskiej Galerii van Golik na warszawskiej Saskiej Kępie.
To najnowszy projekt teatralny Teatru SABAT Małgorzaty Potockiej, muzyczno-rewiowy spektakl poświęcony Annie German, charyzmatycznej piosenkarce i ikonie polskiej i nie tylko zresztą polskiej sceny muzycznej, jej popularność wykraczała znacznie poza granice naszego kraju. Z bogatego repertuaru wybrano utwory najpopularniejsze i zarazem najbardziej charakterystyczne dla poszczególnych etapów jej drogi artystycznej. I co jest odważnym posunięciem, postanowiono przedstawić je w nowych aranżacjach.
W dniu 3 kwietnia br. odbyła się wernisaż wystawy akwarel Bartłomieja Michałowskiego zorganizowanej u naszego klubowicza, w restauracji Florian. Artysty związanego z Kazimierzem Dolnym, współzałożyciela Kazimierskiej Konfraterii Sztuki, gdzie prowadzi jedną z dwóch swoich autorskich galerii (drugą ma w swoim rodzinnym Lublinie). Miasteczko jest jednym z ważniejszych tematów jego obrazów, także tych, które można było zobaczyć we Florianie. Obraz z widokiem Kazimierza znalazł się też na zapowiadającym wystawę plakacie.
16 kwietnia wzięliśmy uział w forum zorganizowanym przez redakcję Pulsu Biznesu. Forum poświęcone było biznesowi, który wiąże się z możliwością inwestowania w fundusze Private Equity & Venture Capital, jak i pozyskania od nich kapitału na rozwój własnej firmy.
Podczas marcowej kolacji biznesowej bawiliśmy w Arco, w mieszczącej się tam włoskiej restauracji Navona i na największej w Warszawie kręgielni. Przyjęliśmy też uroczyście do naszego grona nowych członków klubu.
Do udziału w forum zaprosiło przedsiębiorców Ministerstwo Gospodarki, w którego siedzibie ono się odbyło. Forum otworzyli wspólnie wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński oraz ambasador Belgii Johan Van Dessel. W programie forum nacisk położono na inwestycje, możliwości inwestowania zarówno w Belgii (to oferta dla przedsiębiorców z Polski), jak i w Polsce (to oferta dla przedsiębiorców belgijskich).
Do udziału w Forum zaprasza nas ministerstwo gospodarki, a otworzy je osobiście wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński razem ze swoim słoweńskim odpowiednikiem, ministrem gospodarki i technologii Metodym Dragonja. Największą jednak wartością jest obecność przedstawicieli słoweńskich firm i możliwość nawiązania z nimi bezpośrednich kontaktów.
W jednym miejscu spotkało się tysiąc przedsiębiorczych kobiet, a jeśli nie tylko, to one jednak dominowały, bo Polish Businesswoman Congress to był ich dzień. Zjechały tam z całej Polski, może nawet zza granicy na zaproszenie magazynu Businesswoman & Life, magazynu przedsiębiorczych kobiet właśnie.
W dniu 18 marca 2014 r. Krajowa Izba Gospodarcza zorganizowała spotkanie z zainteresowanymi współpracą firmami estońskimi, których delegacja przybyła do Polski. Estonia to jednen z najmniejszych krajów Unii, który przystąpił do niej razem z Polską. Kraj, który wyprzedził nas w wejściu do strefy euro, którą to walutą posługują się już od dwóch lat. Jest też jak Polska członkiem strefy Schengen, co łącznie z szerokim wykorzystaniem Internetu zarówno w gospodarce, jak i przez władze wszelkich szczebli (rozbudowana e-administracja) znacznie ułatwia wszelkie kontakty. W tym te gospodarcze.
Seminarium, które odbyło się w Warszawie było tylko jednym z organizowanych we wszystkich 28 państwach Unii przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu. Przedstawienie skutków, jakie opóźnienia w płatnościach mają dla przedsiębiorstw, nie jest przy tym zapewne bardzo interesujące, bo to akurat wszyscy wiedzą, interesujące są za to na pewno działania jakie podjęła w tej sprawie Unia, działania bardzo konkretne, których konsekwencją są także zmiany w polskim prawie.
24 marca w prestiżowym hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport odbyła się kolejna edycja wielkiej gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2014”. Na Gali bawiło się przeszło 700 osób. Nagrodzono statuetkami najwybitniejsze osobowości, które swoją postawą zasłużyły na wyróżnienie oraz godne uwagi firmy, które odniosły największy sukces.
Na pytanie czy wywiad rynkowy to narzędzie, z którego mogą korzystać także średnie i mniejsze firmy odpowiedź oczywiście jest twierdząca. Mogą, a nawet powinny. Zorganozowane 20 marca seminarium było poświęcone konkretnym zastosowaniom w praktyce takich właśnie firm.
Celem akcji, zorganizowanej przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców już po raz trzeci, w tym roku we współpracy z Klubem Integracji Europejskiej, było wskazanie najlepszych warszawskich lokali gastronomicznych, mogących być wizytówką stolicy dla turystów oraz miejscami, które wypada odwiedzić, aby naprawdę posmakować Warszawy. Ostatecznie nagrodzono aż 28 restauracji.
Republika Południowej Afryki to ostatnia litera w skrócie BRICS, nieformalnej grupy państw, a wcześniej publicystycznym skrócie (wtedy jeszcze bez S na końcu), będącym według różnych prognoz kandydatami do roli potęg gospodarczych obecnego wieku. Była też gospodarzem ostatniego ich szczytu, który odbył się w zeszłym roku w Durbanie. Rozszyfrowując ten skrót: Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Południowa Afryka (S od angielskiego South Africa).
W galerii Casinos Poland w warszawskim Marriocie odbył się wernisaż fotografii Dmitry Savchenko, któremu towarzyszył występ ukraińskiego zespołu AtmAsfera i odrobina hazardu.
Pomyśleliście o konkursie piękności? Nie, całkiem nie o to chodzi. Ale tak mieliście pomyśleć, by zwróciło to Waszą uwagę. W istocie chodzi o piękno, ale nie w tym powierzchownym sensie, jakim jest uroda, ale które jest w każdej kobiecie wewnątrz, bo i pod tym względem kobiety są płcią piękną. A jeśli idzie o cel całego projektu chodzi o przekonanie kobiet, że życie po 50-ce może i mieć i jeśli zechcą, ma swój smak. I mężczyzn też, bo i tu trzeba burzyć stereotypy, których o dziwo oni sami nie odnoszą do siebie.