W dniu 18 marca 2014 r. Krajowa Izba Gospodarcza zorganizowała spotkanie z zainteresowanymi współpracą firmami estońskimi, których delegacja przybyła do Polski. Estonia to jednen z najmniejszych krajów Unii, który przystąpił do niej razem z Polską. Kraj, który wyprzedził nas w wejściu do strefy euro, którą to walutą posługują się już od dwóch lat. Jest też jak Polska członkiem strefy Schengen, co łącznie z szerokim wykorzystaniem Internetu zarówno w gospodarce, jak i przez władze wszelkich szczebli (rozbudowana e-administracja) znacznie ułatwia wszelkie kontakty. W tym te gospodarcze.
Seminarium, które odbyło się w Warszawie było tylko jednym z organizowanych we wszystkich 28 państwach Unii przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu. Przedstawienie skutków, jakie opóźnienia w płatnościach mają dla przedsiębiorstw, nie jest przy tym zapewne bardzo interesujące, bo to akurat wszyscy wiedzą, interesujące są za to na pewno działania jakie podjęła w tej sprawie Unia, działania bardzo konkretne, których konsekwencją są także zmiany w polskim prawie.
24 marca w prestiżowym hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport odbyła się kolejna edycja wielkiej gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2014”. Na Gali bawiło się przeszło 700 osób. Nagrodzono statuetkami najwybitniejsze osobowości, które swoją postawą zasłużyły na wyróżnienie oraz godne uwagi firmy, które odniosły największy sukces.
Na pytanie czy wywiad rynkowy to narzędzie, z którego mogą korzystać także średnie i mniejsze firmy odpowiedź oczywiście jest twierdząca. Mogą, a nawet powinny. Zorganozowane 20 marca seminarium było poświęcone konkretnym zastosowaniom w praktyce takich właśnie firm.
Celem akcji, zorganizowanej przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców już po raz trzeci, w tym roku we współpracy z Klubem Integracji Europejskiej, było wskazanie najlepszych warszawskich lokali gastronomicznych, mogących być wizytówką stolicy dla turystów oraz miejscami, które wypada odwiedzić, aby naprawdę posmakować Warszawy. Ostatecznie nagrodzono aż 28 restauracji.
Republika Południowej Afryki to ostatnia litera w skrócie BRICS, nieformalnej grupy państw, a wcześniej publicystycznym skrócie (wtedy jeszcze bez S na końcu), będącym według różnych prognoz kandydatami do roli potęg gospodarczych obecnego wieku. Była też gospodarzem ostatniego ich szczytu, który odbył się w zeszłym roku w Durbanie. Rozszyfrowując ten skrót: Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Południowa Afryka (S od angielskiego South Africa).
W galerii Casinos Poland w warszawskim Marriocie odbył się wernisaż fotografii Dmitry Savchenko, któremu towarzyszył występ ukraińskiego zespołu AtmAsfera i odrobina hazardu.
Pomyśleliście o konkursie piękności? Nie, całkiem nie o to chodzi. Ale tak mieliście pomyśleć, by zwróciło to Waszą uwagę. W istocie chodzi o piękno, ale nie w tym powierzchownym sensie, jakim jest uroda, ale które jest w każdej kobiecie wewnątrz, bo i pod tym względem kobiety są płcią piękną. A jeśli idzie o cel całego projektu chodzi o przekonanie kobiet, że życie po 50-ce może i mieć i jeśli zechcą, ma swój smak. I mężczyzn też, bo i tu trzeba burzyć stereotypy, których o dziwo oni sami nie odnoszą do siebie.
Było to spotkanie z zapachami ekskluzywnych marek perfum z oferty MON CREDO, ale zadbano też o inne, nie tylko o te zapachowe atrakcje i na pewno z tego zaproszenia na IV piętrze domu towarowego Wolf Bracka (VitkAc), warto było skorzystać. A kto był, na pewno nie żałuje!
O tym, że PKF Consult świadczy usługi w zakresie szybkiej optymalizacji zarządzania finansami przedsiębiorstwa i to za nawet nie półdarmo, ale za mniej niż jedną trzecią normalnej ceny, o tym dowiedzieliśmy się podczas jednego z naszych klubowych spotkań, teraz pora na konkrety. Jest to możliwe dzięki wsparciu unijnemu, bo i taką drogą trafia do nas pomoc unijna.
Rozpoczęliśmy nietypowo, bo tradycyjny aperitif połączyliśmy z sesją networkingową, wymianą wizytówek i wzajemnym przedstawieniem się. W ostatnich miesiącach nasze grono bowiem znacznie się powiększyło. Nad tym, by sesja networkingowa przebiegła jak należy, czuwał mistrz polskiego networkingu i nasz klubowy ekspert, Grzegorz Turniak.
Zaproszono nas tam (i wszystkich klubowiczów) na niezwykłą walentynkową imprezę, ale nie w same Walentynki, tylko dzień po. I był to bardzo dobry pomysł, bo przecież wielu z nas miało już od dawna zaplanowaną romantyczną kolację przy świecach, czy jakiś inny pomysł na spędzenie tego wieczoru. A tak dzięki Laurze Łącz i Małgorzacie Puczyłowskiej obchodziliśmy to święto dwa razy. Główną atrakcją były oczywiście zaproszone gwiazdy, ale bynajmniej nie atrakcją jedyną. Było nią też i niezwykłe miejsce gdzie odbywało się spotkanie, Dorum Art Galeria Czajka na warszawskim Grochowie, tuż obok dworca Wschodniego.
Tym razem ugościł nas i to po królewsku Mazurkas, laureat zeszłorocznych Pereł EuroTurystyki. A że to czas karnawału, zaprosiliśmy nie tylko do stołu, ale i do tańca. Była to więc nietypowa, tańczona kolacja biznesowa. Zagrał dla nas zespół BENE, bene po włosku znaczy dobrze, byli naprawdę dobrzy, a nawet świetni. Wieczór tradycyjnie już poprowadziła znana aktorka Laura Łącz.
Krajowa Izba Gospodarcza zaprosiła na zorganizowane wspólnie z Polsko-Indyjską Izbą Gospodarczo-Handlową spotkanie poświęcone perspektywom współpracy pomiędzy Polską a Indiami, które było zarazem praktycznym krokiem w tym kierunku. Było ono bowiem także okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedsiębiorcami z Indii, poszukujących tu rynków zbytu. Także dwustronną, bo i my możemy do Indii eksportować.
Szwajcaria to nie tylko szwajcarskie zegarki i szwajcarskie scyzoryki (no i oczywiście góry). Swiss Made pozostaje, nawet w potocznym rozumieniu, wciąż symbolem jakości. A są jeszcze szwajcarskie banki i szwajcarski frank, któremu niektórzy zaufali aż za bardzo, ale to już nie wina Szwajcarów (nawet ani trochę). Forum otworzyli prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Szwajcarii Didier Burkhalter, ale właściwym gospodarzem spotkania był wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.
Jak co roku w Teatrze Wielkim odbyła się uroczystość będąca najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Business Center Club. Laureatom konkursu wręczono statuetki, a tym, którzy już byli jego laureatami, diamenty. Wręczono też Nagrodę Specjalną BCC, której laureatami zostali w tym roku prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber oraz przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. W Gali udział wzięło wielu znamienitych gości, m.in.: Janusz Piechociński, Jerzy Buzek czy Andrzej Wajda.