Ta na Rancho pod Bocianem to była 43, a ta w galerii Schody 44 jego indywidualną wystawą. Wystawia zresztą na całym świecie i tych zagranicznych wystaw było nawet więcej (na co dzień mieszka zresztą w Londynie). Dekadę temu dla malarstwa rzucił prace zawodową, wcześniej studiował filozofię i zarządzanie zasobami ludzkimi.
Waldemar Piórek, prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców osobiście zaprasza nas na organizowane przez nich i Bank Pekao S.A. wspólnie spotkanie, którego temat może nas zainteresować. Bo kogo nie nurtuje pytanie, czy kryzys już za nami, czy może dopiero wciąż przed?
Mieliśmy i my swój klubowy akcent podczas po raz dziesiąty już zorganizowanej w Warszawie Nocy Muzeów. Zaprosiliśmy do Wilanowa, na niezwykły odbywający się tam pokaz mody. Przenieśliśmy się najpierw w czasy królowej Marysieńki, żony Jana III Sobieskiego, zwycięzcy spod Wiednia, i drugiej Marii, Walewskiej, faworyty cesarza Napoleona, który pod Wiedniem też się bił, ale on akurat przegrał.
Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Hermann Scherer, autorem ponad czterdziestu książek, z których wiele stało się bestsellerami, nie tylko w Niemczech, bo przetłumaczono je w sumie na 18 języków. Porusza on w nich problemy rozwoju osobistego, sukcesu w biznesie oraz inteligencji szansy. Jest też świetnym mówcą, wręcz jednym z najlepszych z tych zajmujących się tymi tematami, o czym mielimy się osobiście przekonać.
Nasz klubowicz, magazyn MODA&STYL i osobiście jego redaktor naczelna, Halina Rostkowska Niemczyk zapraszają nas na organizowaną przez nich galę, XVIII Galę MODA&STYL, podczas której wręczone zostaną przyznawane przez magazyn statuetki & (tzw. enda) za jakość i styl.
A właściwie to, co klasyka dopiero niezadługo się stanie, bo kompozytorzy są jak najbardziej żyjący, ba, młodzi i niejeden sukces jeszcze przed nimi. Na koncert zaprasza nas organizator, Fundacja ForMusic, która postawiła sobie za cel propagowanie współczesnej muzyki poważnej, przybliżenie jej nam i przekonanie do niej.
Bo na kwietniową kolację biznesową zaprosiliśmy do największej w Warszawie kręgielni, kolejność była jednak odwrotna, najpierw spotkaliśmy się w mieszczącej się tam włoskiej restauracji Questo e Quello, gdzie zauroczył nas swoim śpiewem Sebastian Gawlik.
Dopiero co zaproszeni byliśmy zaproszeni na huczne otwarcie Black Angels Music Club, a już otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne, tym razem Blue Angels Music Club w nadmorskim Jantarze!
Mało patentujemy i jest to uznawane za dowód naszej małej innowacyjności. Konferencja ma za cel zbliżenie środowisk tych, którzy patentami zajmują się zawodowo i tych, którzy z patentów korzystają, zarówno chroniąc w ten sposób własne prawa (i przekonać ich, że warto), jak i je nabywając. Mowa będzie między innymi o Wspólnej Klasyfikacji Patentowej (CPC), która weszla w życie z początkiem tego roku.
Ivan Meisner, nazywany przez CNN ojcem, a przez inne media guru współczesnego networkingu, oczarował 5 kwietnia aulę warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej na seminarium „Uprawiaj networking jak profesjonalista”. Klub Integracji Europejskiej był jednym z partnerów społecznościowych tego wydarzenia.
Większość obywateli Unii uważa, że Parlament Europejski nie zajmuje się niczym ważnym w strukturach wspólnoty europejskiej. Tymczasem 70% praw, które regulują życie mieszkańców Unii Europejskiej uchwalanych jest właśnie tam. To w Parlamencie Europejskim podjęto decyzję o ograniczeniu cen rozmów międzynarodowych w telefonii komórkowej, przygotowano przepisy ułatwiające leczenie za granicą, a także regulacje zwiększające prawa pasażerów kolei i linii lotniczych. O tym jak ważna jest to instytucja świadczy również fakt, że działa tam aż 5 tysięcy lobbystów.
Uliczne parady kojarzymy raczej z Ameryką, może dlatego, że czcimy głównie różne narodowe klęski. Nie z samych klęsk jednak nasza historia się składała i miast biadolić, warto je uczcić jak należy. Takim zwycięstwem było Insurekcja w Warszawie. Do tego stanął na jego czele człowiek z ludu, jak to się wtedy mówiło, mistrz szewski Jan Kiliński, co na owe czasy był wydarzeniem niezwykłymi w polskiej historii wydarzeniem przełomowym.
Celem zorganizowanego przez Naczelną Organizację Techniczną konkursu, którego patronem jest Stanisław Staszic, jest promowanie innowacyjnych produktów, technologii i usług. Nagrody te będą przyznawane w aż 12 kategoriach, a sam konkurs organizowany jest już po raz trzeci i po raz trzeci Europejskie Forum Przedsiębiorczości oraz nasz klub jest partnerem jego organizatorów.
Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 8.1 PO IG „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Chodzi o absolutny przebój wśród programów unijnych, w ramach których można otrzymać środki na rozwój małej firmy i to tej o bardzo krótkim stażu (na Mazowszu nie może być on dłuższy niż maksymalnie dwa lata). Zaprasza nas na nie współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.
Chodzi tu przy tym o jedno z najpopularniejszych działań w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Konkurs dla średnich przedsiębiorstw ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu, w przyszłym zaś miesiącu planowane jest ogłoszenie konkursu dla przedsiębiorstw mikro i małych.
Wspierają dzieci chorujące na nowotwory. Jak? Spełniają ich marzenia, pomagają uwierzyć w siebie i sukces w walce z chorobą. Im i ich rodzicom (im ta pomoc też jest potrzebna). Ale sami też wymagają wsparcia. Możemy to zrobić składając deklarację podatkową.