Oficjalne otwarcie Galerii Czajka Dorum Art nastąpi w przyszłym tygodniu w Barbórkę (zaproszenia zostały wysłane) ale już w piątek wydarzy się coś bardzo ciekawego, co przyciągnie tam media. My też jesteśmy zaproszeni. To także okazja by zobaczyć, jak urządziła się tu Galeria Czajka, która na Lubelską dopiero co przeniosła się z Konesera na Ząbkowskiej.
Konkurs Laur Innowacyjności 2012 odbył się po raz drugi, przy czym widać było, jak ten konkurs urósł od pierwszej edycji. Tym razem wręczono 23 nagrody w dwunastu kategoriach. Były to złote, srebrne i brązowe laury. Tak jak w zeszłym roku objęliśmy ten konkurs naszym patronatem.
Gwiazdą najbliższego Forum Humanum Mazurkas będzie znany tenor i mecenas naszej klubowej akademii muzyki, Iwo Orłowski, a zorganizowana z okazji 20-lecia pracy twórczej jubileuszowa gala najważniejszym punktem jej programu. Dodajmy jeszcze, że wystąpi nie sam, bo towarzyszyć mu będą gwiazdy opery i operetki oraz nosząca jego imię orkiestra Viva Iwo. Jesteśmy jako klub partnerami tego wydarzenia.
Na kolejnej biznesowej kolacji spotkaliśmy się w restauracji Bacio di Angelo. Gwiazdami wieczoru byli Iwona Węgrowska i Roland Bilicki z romskiego zespołu Romanca. I oczywiście sama restauracja, której nazwa po włosku oznacza pocałunek anioła…
Konkurs ma już długą tradycję, jego pierwsza edycja odbyła się bowiem w 1994 roku. Nagradzane są w nim firmy produkcyjne, handlowe i usługowe, w tym rzemieślnicze, należące do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, te najbardziej dynamiczne, innowacyjne i umiejące dzięki temu sprostać konkurencji na rynku. Liderzy. W tym roku kapituła konkursu postanowiła nagrodzić 17 firm. Po raz kolejny już nasz klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości objęły ten prestiżowy konkurs swoim patronatem medialnym.
Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 8.1 PO IG „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Chodzi o absolutny przebój wśród programów unijnych, w ramach których można otrzymać środki na rozwój małej firmy i to tej o bardzo krótkim stażu (na Mazowszu nie może być on dłuższy niż maksymalnie dwa lata). Zaprasza nas na nie współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.
Czyli jaką rolę może odegrać kultura? Jesteśmy zaproszeni na międzynarodową konferencję, której temat, zawierający w sobie wezwanie do działania, bardzo nam się podoba. Też jesteśmy za tym, by było więcej Europy ale czy może w tym coś pomóc kultura?
Związek Rzemiosła Polskiego oraz Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości zapraszają na dwudniową konferencję poświęconą dyskusji i wymianie doświadczeń na temat wyzwań stojących przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami w perspektywie szybko zmieniającego się rynku pracy i rosnącego znaczenia społecznej odpowiedzialności biznesu. To temat, który także nas powinien zainteresować.
Od lat praktycznie wszyscy narzekamy na złą jakość stanowionego prawa i pewnie każdy z nas jest w stanie podać tu jakiś zabawny, a właściwie mało zabawny przykład. Jedną z przyczyn, może nawet najważniejszą, jest to, iż ci, którzy je tworzą, niezbyt uważnie lub wcale nie wsłuchują się w głos tych, których ma to prawo dotyczyć.
Odbył się tradycyjnie, jak chyba wszystkie poza jednym, w auli Politechniki Warszawskie. Jego tysiąc trzystu uczestników (rekordowo dużo) zjechało się z całej Polski po to, by debatować o Polsce. Bo wbrew temu, co często można przeczytać, co podobno nawet wynika z różnych naukowych badań, taką potrzebę mamy. Nieoficjalnie byliśmy tam już wcześniej, po raz pierwszy natomiast uczestniczyliśmy w nim oficjalnie, współpracując przy jego organizacji.
Innowacyjność to największe wyzwanie stojące przed europejską gospodarką. A Polska na jej tle nie wygląda wcale dobrze. W tym konkursie zorganizowanym przez Zakład Usług Technicznych NOT, NOT to organizacja szczególnie na tym polu zasłużona, liczy się to, jak sobie z tym realnie radzimy. Innowacjom towarzyszyć musi ich wdrożenie. To co ten konkurs wyróżnia na tle innych, to to, że mogą brać w nim udział nie tylko przedsiębiorcy z Polski ale i polonijni z zagranicy. Klub oraz Europejskie Forum Przedsiębiorczości już po raz drugi objęły nad nim patronat.
Mecenas naszej klubowej akademii muzyki, tenor Iwo Orłowski obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestolecia pracy artystycznej i uczci go Galą zorganizowaną w czterogwiazdkowym hotelu Mazurkas w Ożarowie pod Warszawą, którego właściciel Andrzej Bartkowski jest jego serdecznym przyjacielem. Spodziewanych jest przeszło tysiąc gości, wśród nich osobistości ze świata kultury, biznesu, polityki i oczywiście mediów (wielu już potwierdziło swoją obecność). Główną gwiazdą będzie oczywiście sam jubilat, a towarzyszyć mu będzie stworzona z młodych muzyków orkiestra Viva Iwo.
W Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim odbyła się pierwsza z cyklu konferencji poświęconych „Zachowaniu dziedzictwa narodowego; inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacji”. Przy czym sam hotel, mieszczący się w odrestaurowanych wnętrzach średniowiecznego biskupiego zamku stanowił świetną ilustracje, że jest to nie tylko możliwe ale może być też opłacalne. Klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości były parterami organizatorów tej ważnej i prestiżowej konferencji.
Od czasu do czasu każdy spotyka kogoś, kto twierdzi, że nic z przynależności do Unii nie mamy, że daliśmy się wykorzystać… Gdyby chodziło tylko o osoby w wieku zdecydowanie emerytalnym, można by machnąć ręką. Wiadomo, kiedyś było lepiej, a teraz to wszystko schodzi na psy.
Czyli spotkanie biznesu i sztuki. Spora dawka sztuki plus debata o sztuce i jeszcze czas, aby się wzajemnie poznać. Na rozmowę. Zaproszenie do Centrum Konferencyjnego Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim, gdzie to spotkanie odbędzie się już po raz czwarty, co oznacza, że ta formuła się sprawdziła. Bohaterem tego spotkania będzie Daniel Olbrychski.
W pałacu w Wilanowie odbyła się uroczysta inauguracja otwarcie projektu „debiutantki”, nad którym klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości wspólnie objęły patronat. Na chwilę zamieniony dziś na muzeum wilanowski pałac stał się znów arystokratyczną siedzibą. A nawet nie na chwilę, bo w tej roli w ramach projektu wystąpi jeszcze kilkakroć, a finałem projektu będzie wielki bal wzorowany na dziewiętnasto- i dwudziestowiecznych balach arystokracji, podczas których młode dziewczęta z tych sfer „debiutowały” w towarzystwie.