Brazylijski festiwal, największe tego typu wydarzenie w Polsce, odbył się już po raz dziesiąty. A my po raz drugi jako klub objęliśmy go swoim patronatem. Bom Dia Brasil oznacza Dzień Dobry Brazylio!
Na kolacjach biznesowych spotykamy się co miesiąc, bo ta formuła się po prostu sprawdziła. Na październikową zaprosiliśmy do restauracji Ujazdowska & Mołdawska. Naszym gościem specjalnym był Grzegorz Załuski, ekspert od mowa ciała, założyciel Body Language Institute Polska. Przekonaliśmy się też, że grono klubowiczów znów się powiększyło.
Na początku października uroczyście otwarto SPA w czterogwiazdkowym hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów. To już piąta placówka Kliniki La Perla - ekskluzywnej sieci Klinik Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej.
Od festiwalu krasomówstwa różniło ten to, że zapamiętaliśmy nie tylko to, kto i jak mówił ale i co mówił. A to różnica bardzo istotna. Do Warszawy po raz drugi przyjechali najlepsi w Polsce mówcy, by zaprezentować przed ludźmi biznesu swoje umiejętności i… zainspirować. Zachęcić nas, by nad swoimi własnymi umiejętnościami popracować ale i podsunąć sposób, jak to zrobić. Pokazać jak właściwie przygotować się do wystąpienia, jak nie dać się pokonać tremie i jak mówić, by trafić do każdego. Jak motywować pracowników i jak sprzedawać. Tak, jak pierwszą, inauguracyjną edycję tego festiwalu przed rokiem, objęliśmy ją razem z Europejskim Forum Przedsiębiorczości naszym klubowym patronatem.
To ogólnopolski projekt mający wspierać przedsiębiorstwa w walce ze skutkami spowolnienia gospodarczego. Projekt w 100% dofinansowany dzięki wsparciu z funduszy unijnych, czyli trudno o formułę korzystniejszą dla przedsiębiorcy. Ale jak tę pomoc uzyskać, a przede wszystkim, na czym właściwie ma ona polegać? Tego dowiemy się podczas seminarium.
Nie tak dawno kibicowaliśmy braciom Boral biorącym udział w mistrzostwach świata pamięci w Kantonie, skąd nasi podopieczni (Europejskie Forum Przedsiębiorczości było sponsorem ich wyjazdu do Chin) wrócili jako reprezentanci światowej czołówki, ustępując tylko zawodnikom państwa Środka. W tym roku potwierdzili swoją supremację w kraju podczas IV Mistrzostw Polski Pamięci odbyły się w czerwcu tego roku w Bydgoszczy.
To było już trzecie spotkanie w tej formule w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim i po raz kolejny się ona sprawdziła. A to oznacza, że spodziewamy się zaproszenia na kolejne. Wypada też napisać jak było.
Spotkaliśmy się w klubowym gronie po raz pierwszy po wakacjach i był to powrót do formuły, która tak dobrze sprawdziła się wcześniej. Tym razem we Florianie, gdzie podczas naszych klubowych spotkań zdarzyło się nam już gościć. A rozpoczęliśmy, tradycyjnie, od aperitif.
China Expo zostało zorganizowane w Warszawie po raz drugi i po raz drugi objęliśmy nad tym wydarzeniem patronat. Pierwsze w zeszłym roku było największym wydarzeniem tego typu w Polsce i to się udało powtórzyć, zresztą nie mogło być inaczej. Czy wyobrażacie sobie sytuacje, gdyby na raz wszystkie towary made in China znikły z półek sklepów? Byłoby na nich przeraźliwie pusto. Nie zmieniło się miejsce, warszawskie Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska na Marsa.
Punkt, bo na wspólnie zorganizowane spotkanie zapraszają Punkt Konsultacyjny KSU przy współpracującej z nami Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw i jeszcze jeden punkt, Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Mowa będzie między innymi o tym, jak przygotować projekt, aby spełniał on wymagania pozwalające na uzyskanie dofinansowania z Programu Kapitał Ludzki.
Przedsiębiorcy z Chin zaprezentują w centrum wystawienniczo-konferencyjnym Targów Kielce swoją ofertę z zakresu artykułów gospodarstwa domowego i wyposażenia wnętrz. Wydarzenie towarzyszyć będzie odbywającym się równolegle już po raz trzeci targom Dom i Wnętrze, z których można powiedzieć wypączkowały, gdy okazało się, że oferta z metką made in China jest na tyle duża, że warto przedstawić ją osobno. I nawiązuje też do nich nazwą. Bo oczywiście przedsiębiorcy z Chin byli obecni na targach w Kielcach już wcześniej.
Odbyły się po raz czwarty, a my po raz czwarty objęliśmy je naszym patronatem. Był co prawda rok przerwy, gdy w 2010 zastąpiła je skromniejsza impreza na warszawskim Nowym Świecie ale już rok później wrócono do sprawdzonej formuły. Bo są potrzebne, wymiana handlowa, choć rośnie, to na pewno jest zbyt skromna, stanowczo zbyt skromna i to zdaniem obu stron. Tajlandia to kraj o dobrze rozwiniętym przemyśle, a także mającym nam sporo do zaoferowania rolnictwie. To też kraj, który dawno już odkryli turyści z Zachodu, a który u nas wciąż czeka na odkrycie, bo jeździmy tam rzadko (w 2011 roku odwiedziło Tajlandię zaledwie czterdzieści tysięcy naszych rodaków, co jest liczbą znikomą wobec sześciuset tysięcy Niemców i ponad miliona Japończyków).
Onko-Olimpiada odbyła się już po czwarty, a klub wraz z Europejskim Forum Przedsiębiorczości po raz drugi sprawował nad nią patronat. W tym roku zbiegła się z dziesięcioleciem powstania Fundacji Spełnionych Marzeń, dla której stanowi ona jego sztandarowe przedsięwzięcie.
Podczas dorocznego spotkania przyjaciół Lewiatana w obecności ministra Michała Boniego został ogłoszony został Manifest Cyfrowy Lewiatana. Razem z prezes Henryką Bochniarz złożyli oni też pierwsze podpisy pod manifestem. Wśród gości był reprezentujący nasz klub dyrektor Rafał Korzeniewski.
Tego dnia współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw zaprasza nas na dwa spotkania formacyjne poświęcone środkom unijnym. Podczas pierwszego z nich mowa będzie o tym skąd zdobyć informacje o możliwościach pozyskania tych środków unijnych na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej oraz pomocy, jakiej może nam tu udzielić Punkt Konsultacyjny Krajowego Sytemu Usług na Mazowszu. Podczas drugiego zaś o działaniu 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, przeznaczonego specjalnie dla firm dopiero rozpoczynających działalność.
Zawody odbyły się już po raz piętnasty, po raz kolejny w Białobrzegach, bo od kilku lat miejsce się już nie zmienia. Po raz kolejny też jako klub zostaliśmy partnerem tego wydarzenia.