administrator
wernisaż 24 października, wystawa czynna do 7 listopada

W zaprzyjaźnionej Ney Gallery & Prints odbędzie się wernisaż trzeciej już wystawy Adriana Voznego, na którą zapraszamy klubowiczów. Tytuł wystawy jest tajemniczy, spodziewać się zatem powinniśmy jakiejś niespodzianki. 

23 i 24 października

Forum Inteligentnego Rozwoju to w zamierzeniu innowacyjna płaszczyzna styku trzech kluczowych z polskiej perspektywy filarów inteligentnych specjalizacji: biznesu, samorządu i nauki. A do udziału w nim zaproszono liderów rozwoju i inwestycji, którzy nadają kierunek innowacyjnej polskiej gospodarce. Już pierwsza edycja dowiodła, że te zamierzenia da się zrealizować. W tym roku Klub Integracji Europejskiej objął to prestiżowe wydarzenie swoim honorowym. Co warto podkreślić, udział w forum, które odbędzie się w październiku w G2A Arena, nowoczesnym centrum kongresowym w Rzeszowie-Jasionce, jest całkowicie bezpłatny.

25 października

Kolejna wystawa w Galerii STALOWA. Tym razem będzie to wystawa fotografii. Fotografia modowa? Podobno najdoskonalsza fotografia modowa to fotografia czegoś więcej niż mody. Takie jest motto wystawy zorganizowanej przez klubowicza, a czy to prawda, przekonać się musicie już sami. Wernisaż już 25 października, wystawę będzie można oglądać do 28 listopada. 

zgłoszenia będą przyjmowane do 31 października

Do udział w nim mogą zgłaszać się kobiety od co najmniej dziesięciu lat zarządzające firmą mającą – to drugi warunek – co najmniej piętnaście lat nieprzerwanej działalności. Musi mieć ona też co najmniej dwóch etatowych pracowników, o nagrodę nie mogą się więc starać samozatrudnieni. Warunki są zatem wyśrubowane, za samo ich spełnienie można by już właściwie przyznać nagrodę. Ale oceniane będzie nie tylko to, bo także inne osiągnięcia, w tym realizowane projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, charytatywne i prospołeczne. Organizatorem plebiscytu jest powstająca Lady Business Club Business Woman Foundation, tworzona na bazie działającego od 2011 roku Lady Business Club. Objęliśmy tę nową inicjatywę patronatem naszego klubu razem z magazynem przedsiębiorcy@eu.

22 listopada

A także zmiany w Jednolitym Pliku Kontrolnym, weryfikacja kontrahenta jako warunek odliczenia VAT, tzw. split payment, Centralny Rejestr Faktur (?), e-kasy i planowane zmiany w prawie związane z dyrektywą europejską w sprawie wspólnego systemu podatku VAT i nie tylko. Kolejne seminarium z cyklu „Europejskie Przedsiębiorstwo” zorganizowane dla firm z sektora MŚP, które chcemy polecić. W jego programie przewidziano też sesję pytań i odpowiedzi. 

8 i 9 grudnia

Instytucja Rzecznika Praw Obywatelskich wydaje się wciąż stosunkowo nową, tymczasem w tym roku mija trzydzieści lat od powołania pierwszego rzecznika, którym została Ewa Łętowska. Kongres nie ma być jednak żadną próbą podsumowania tych trzydziestu lat. Tematem debaty mają być współczesne problemy, a program jest wciąż uzupełniany. Możemy się do układania jego programu włączyć, wskazując, w jakich z planowanych sesji chcielibyśmy uczestniczyć, a jakich tematów nam zabrakło i je zaproponować. 

zgłoszenia będą przyjmowane do 22 października

Jako klub jesteśmy partnerem tego programu od pierwszej edycji, a założyciel naszego klubu, prezes Barbara Jończyk od początku zasiada w jego kapitule. Program nawiązuje do tradycji balów debiutantek, pierwszego balu, w którym uczestniczyły wchodzące w dorosłe życie młode damy z wyższych sfer i będącego dla nich niezapomnianym przeżyciem. Bal to też punkt kulminacyjny programy stworzonego przez Agnieszkę Michalczyk - mecenasa działającej w ramach naszego klubu Akademii Dobrego Stylu. Poprzedzają go jednak trwające cały rok przygotowania. Wśród uczestniczek zawsze są też córki i młode damy polecone przez klubowiczów. Kto może zatem zostać debiutantką?

13 - 15 października

W Warszawie odbywa się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych, to wyróżnia się na ich tle tym, że dzieło sztuki, które się nam spodoba, będziemy mogli zabrać ze sobą do domu. Oczywiście nie za darmo. Wśród zaproszonych do udziału w targach ponad sześćdziesięciu wyselekcjonowanych galerii i antykwariatów znalazł się też nasz klubowicz, Galeria Stalowa. Odbywającym się w Arkadach Kubickiego pod Zamkiem Królewskim targom towarzyszyć będą dwie interesujące wystawy, „Witkacy, 100 lat awangardy” oraz „Ślady istnienia. W hołdzie Magdalenie Abakanowicz”, a także debaty (między innymi o polskim rynku sztuki), a nawet warsztaty plastyczne dla dzieci. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl