Prowadzona jest, także z naszym wsparciem, zbiórka pieniędzy na zakup tego albumu dla Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, gdzie mogliśmy go oglądać podczas zorganizowanego dla nas pokazu w lipcu. Ten niezwykły album jest efektem pięciu lat iście benedyktyńskiej pracy fotografów wykonujących dokumentację fresków kaplicy Sykstyńskiej.
CETA to skrót od angielskiej nazwy Kompleksowej Umowy Gospodarczo-Handlowej z Kanadą, która została podpisana w 2016 roku i weszła w życie w następnym roku, pociągając za sobą zniesienie 98% taryf celnych. Konferencja zorganizowana została w ramach Dialogu Obywatelskiego promowanego przez Komisję Europejską jako forma bezpośredniego kontaktu z obywatelami Unii. Będzie poświęcona praktycznym konsekwencjom funkcjonowania tej umowy, a także szansom jakie otwiera ona dla polskich przedsiębiorców.
Warszawę odwiedzą przedsiębiorcy z Senegalu. Będzie to nieco nietypowa misja, wszyscy przedsiębiorcy to kobiety, ale ich misja ma ściśle biznesowy charakter. Poszukują tu partnerów biznesowych zarówno tych zainteresowanych importem z Senegalu, jak i tych, którzy chcieliby do Senegalu eksportować. W szczególności, choć niewyłącznie, z branży odzieżowej. Z tego powodu w Polsce odwiedzą też Międzynarodowe Targi Mody w Poznaniu. Nietypowe jest także to, że towarzyszyć im będzie polski ambasador w Senegalu, też kobieta, Margareta Kassangana.
Prośbę przekazała nam Dagmara Michalczyk, nasz klubowy arbiter elegantiarum i twórca wspieranego przez klub projektu Debiutantki, mocno zaangażowana w ten projekt: Wiele miesięcy temu, zwrócono się do nas z prośbą o pomoc w nakręceniu filmu dla krakowskiego hospicjum dla śmiertelnie chorych dzieci Alma Spei. Ma to być film „bajkowy”, który nie epatuje cierpieniem dzieci, bo to u większości rodzi dyskomfort i poczucie winy lub nawet oburzenia, że gra się na emocjach. Dlatego też znaleźliśmy formułę przekazu pozytywnego, bo jedynie taki nie stawia ludzi pod ścianą i nie czują się przymuszeni do pomocy. Rozpoczęliśmy już cały proces (tworzymy kostiumy) i zamierzamy pod koniec września sfinalizować obraz dla tej placówki. Miejscem akcji i jednocześnie partnerem projektu został Zamek Królewski na Wawelu. Krótki zarys scenariusza polega na tym, że dwie podopieczne hospicjum przychodzą na zamek z opiekunką (Debiutantką), by usłyszeć historie o księżniczkach. W głębi duszy każda z nich chce być księżniczką. We wnętrzach Wawelu pojawia się postać królewny Jagiellonki, która tutaj mieszka. Jako duch, nie duch pojawia się całej trójce i przenosi je wstecz - do świata beztroskiej zabawy i przede wszystkim zdrowia. W tej bajce dziewczynkom spełniają się ich marzenia. Przekaz obrazu i hospicjum - pomóżmy dzieciom spełnić ich marzenia, nawet jeśli pozostają z nami tylko krótki, określony przez chorobę czas.