administrator
26 listopada

Po udanej warszawskiej edycji targów w czerwcu, ich organizatorzy zaprosili nas do Wrocławia, na ciąg dalszy. Wrocławska edycja, zorganizowana z równym rozmachem jak ta warszawska, jest kolejnym dowodem na to, że Polska to nie tylko stolica i ewentualnie Poznań. Podobieństwo warszawskich i wrocławskich targów polegało również na tym, że i tu, i tam odbyły się one na stadionach wybudowanych na piłkarskie Euro. Do opisania tematyki targów wystarczą w zupełności dwie litery: IT. 

19 listopada

BPM, czyli Business Process Management. Nie warto szukać definicji, a nawet stanowczo nie należy tego robić. Najlepiej dosłownie przetłumaczyć: zarządzanie procesami biznesowymi. I wszystko jasne. To znaczy jasne, co jest tematem konferencji. Zastanawiać się, czy warto wydać pieniądze na udział w konferencji nie, niue było potrzeby. Był on bezpłatny.

25 listopada

W Warszawskim Domu Technika NOT, podczas uroczystej Gali nastąpiło ogłoszenie wyników jubileuszowej, V edycji Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne Laur Innowacyjności 2015. 

20 listopada

Jak motywować siebie 
i swój zespół do osiągania rzeczy niezwykłych? Opowie nam o tym i podzieli się swoją wiedzą na temat budowania motywacyjnego środowiska pracy, nasz ekspert, Katarzyna Janas – partner zarządzający Instytutu Durkalskiego Reiss Motivation Profile. Wykorzystują oni metodę stworzoną przez światowej sławy profesora Stevena Reissa.

już wkrótce

W warszawskim studiu Hear po raz szósty czytali bajki ludzie znani nam z mediów: artyści, dziennikarze i politycy. Każdy czytał inna bajkę Krzysztofa „Gorzkiego” Gorzkiewicza, rapera znanego ze wspólnych występów z gwiazdami z całego świata. I jak się okazuje – choć coraz mniej jest takich, co tego nie wiedzą – także bajkopisarza. I inicjatora charytatywnej akcji „Pomaganie jest trendy”, w ramach której to czytanie się odbywa. Te najnowsze nagrania zobaczyć będzie można już wkrótce na stronie prowadzącej akcję fundacji. Wymieńmy może parę nazwisk: Bronisław Komorowski (jest polityk), Andrzej Zamachowski, Artur Barciś, czy Robert Żołędziewski (są aktorzy).

10 listopada

W warszawskiej Kinotece był czerwony dywan, gwiazdy, celebryci i tłum zaproszonych gości, wśród których byli też członkowie naszego klubu zaproszeni przez Roberta Ziółka z Mushchelka Group, producenta wchodzącego właśnie na ekrany kin filmu. Nie zabrakło oczywiście reżysera, dla którego był to filmowy debiut (i jednocześnie autora scenariusza), aktorów i wszystkich tych, którzy do powstania filmu się przyczynili. Ich obecność jest na premierze obowiązkowa.

28 października

Podczas uroczystej gali na Giełdzie Papierów Wartościowych poznaliśmy laureatów tego prestiżowego konkursu o wieloletniej już tradycji, po raz pierwszy odbył się bowiem w 1994 roku. Nagradzane są w nim najaktywniejsze, najbardziej innowacyjne i konkurencyjne firmy, zarówno produkcyjne, jak usługowe i handlowe. W tym rzemieślnicze, organizatorami konkursu są bowiem Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

5 - 15 listopada, Warszawa

Już tylko dwa tygodnie zostało do dnia, w którym Sputnik wyląduje w Warszawie. Wyląduje po raz dziewiąty i nie będzie to pierwszy raz, gdy będziemy temu lądowaniu towarzyszyć. I pilnie chodzić do kina, by nie ominęło nas nic z tego, co warto i wręcz trzeba zobaczyć. Bo festiwal to prawdziwe święto rosyjskiego kina w Polsce. W sekcji konkursowej zobaczymy w tym roku 15 filmów i jak ktoś chce być z kinem rosyjskim na bieżąco, to jest to absolutne minimum. 

19 listopada - 2 grudnia

Już wkrótce odwiedzi Polskę legendarny chór Aleksandrowa. Swoją koncertową trasę rozpocznie w Warszawie występem na Torwarze. Nie będzie to pierwszy raz i choć odwiedzi aż 14 miast, wszędzie może spodziewać się kompletów na widowni. Bo chór Aleksandrowa jest jedyny i niepowtarzalny. I po prostu trzeba ich usłyszeć, a także zobaczyć…

7 listopada

Znów do Warszawy zjechali z całej Polski, a nawet z zagranicy, ludzie, których różnią poglądy, ale nie przekonanie, że debata o Polsce jest potrzebna. To, że kongres odbył się tuż po wyborach, na pewno tej debacie sprzyjało. Opadły, choć na chwilę tylko, jak się miało okazać, wyborcze emocje. Oczekiwaliśmy na powołanie nowego rządu. Pozostały zaś wyzwania, przed którymi Polska stała i dalej stoi. Zaproszenie skierowane było do wszystkich, którzy chcieli w tej debacie uczestniczyć i tak jest od samego początku. Po raz drugi, jako klub, współpracowaliśmy z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową przy jego organizacji, a magazyn przedsiębiorcy@eu objął go swoim patronatem medialnym. 

27 października

Joanna Hetman-Krajewska jest nie tylko świetnym prawnikiem, ale i ma temperament świetnego wykładowcy. Którym zresztą jest, bo pracę we własnej kancelarii prawniczej łączy z pracą na uczelni. Dziedzina prawa, w której się specjalizuje jest sama w sobie fascynująca, a dla przedsiębiorców ma także znaczenie praktyczne.

3 i 4 października

Ten wyjazd planowaliśmy od dawna, trochę chyba nawet zbyt długo zwlekaliśmy i wahaliśmy się, ale tylko po to, by udał się nadzwyczajnie. Dopisała nawet pogoda, na chwilę wróciło do nas lato, choć już w parę dni później miało przyjść jej załamanie. Na miejscu czekały nas wszystkie atrakcje Jabłoń Lake Resort, ale integrować zaczęliśmy się już w autokarze naszego klubowicza, Jacka Przybysza z Garden Service, który zasponsorował nam transport autokarem w jedną i drugą stronę.

22 października

Nasz klub stale się powiększa i dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie w formule, która pozwoliłaby jego członkom krótko przedstawić ich firmy i rodzaj poszukiwanych kontaktów. By ułatwić ten pierwszy krok na drodze wzajemnego poznania się. Licząc oczywiście także na konkretny biznesowy wymiar tego spotkania. I chyba się nie zawiedliśmy. A na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich na bankiet. 

20 - 22 listopada

Była to największa impreza motoryzacyjna w Polsce. Zaprezentowane zostaływszystkie najnowsze modele aut dostępne w Polsce i wiele z tych jeszcze niedostępnych też. Można je było wypróbować i od razu kupić. Te starsze modele także były i kupić je można byłó znacznie taniej, bo to sygnał do wyprzedaży. A przecież rok temu były częścią najnowszej oferty. Wszystko to w jednym miejscu, na terenie Warsaw Expo w Nadarzynie. Raptem kwadrans drogi z centrum Warszawy, oczywiście samochodem. Objęliśmy to wydarzenie patronatem klubu i naszego magazynu, przedsiębiorcy@eu. 

22 września

Spotkaliśmy się u naszego klubowicza, w niedawno odnowionym Florianie, którego zobaczyliśmy w nowej aranżacji. Zmiana wyszła zdecydowanie na korzyść! Ekspertem, którego zaprosiliśmy tam na kawę, był Tomasz Kurek, wiceprezes Agencji Rozwoju Innowacji. Zapytaliśmy go o środki unijne, bo pierwsze konkursy w ramach aktualnej perspektywy unijnej 2014 – 2020 właśnie ruszyły... 

23 września

Na kolejny nasz klubowy salonik artystyczny zaprosiliśmy tym razem wspólnie z Galerią STALOWA. Był to wernisaż malarstwa Bartosza Czarneckiego. Młodego i bardzo interesującego malarza, który jest odkryciem Galerii STALOWA, a odtąd już naszym wspólnym...

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu