administrator
7 sierpnia

Ruszają właśnie trzy konkursy na środki z nowej perspektywy finansowej, czyli z nowego unijnego budżetu. Dotąd były to głównie resztki środków z poprzedniego. Z nich uwagę zwracamy zwłaszcza na Bon na innowacje dla MŚP (poddziałanie 2.3.2 w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, następcy dawnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka). Jeśli potrzebujemy pomocy naukowców w opracowaniu wyrobu, usługi, projektu wzorniczego, a także technologii produkcji, to są to pieniądze dla nas. 

wrzesień

Członkiem naszego klubu ta, specjalizująca się w doradztwie gospodarczym i audycie finansowym firma, jest praktycznie od początku. 130 specjalistów, biura w 7 miastach i ponad dwadzieścia już lat obecności na rynku. Szkolenia to tylko jeden z obszarów ich działalności, ale są tym skuteczniejsi, że posiadaną teoretyczną wiedzę wspierają praktycznym doświadczeniem. Co proponują nam po krótkiej wakacyjnej przerwie we wrześniu? 

sierpień i wrzesień, 16 miast

. Chodzi oczywiście o fundusze dla przedsiębiorców, temat aktualnie gorący, bo pierwsze konkursy już ruszają. Jak z tych funduszy skorzystać? To może okazać się proste, jeśli zdobędziemy trochę wiedzy na ten temat. A okazją są te szkolenia. Organizowane będą w całym kraju, w sumie w 16 miastach (czyli tylu, ile jest województw). Udział w nich jest bezpłatny, a dla tych, którzy będą musieli dojechać, organizatorzy zapewniają nie tylko zwrot kosztów dojazdu, ale i bezpłatny nocleg (szkolenia są dwudniowe). 

ostateczny termin zgłoszeń: 10 sierpnia

Tylko jeszcze do 10 sierpnia można zgłosić swój udział w tym najpopularniejszym i chyba też w praktyce najbardziej prestiżowym programie gospodarczym. Zawdzięcza to prostej formule, sprowadzającej się w istocie do tego, co jest nazwą programu: bycia fair. A to jest to, czego w biznesie oczekujemy przede wszystkim. Warunek może jeszcze niewystarczający, ale zawsze konieczny do zrobienia dobrego biznesu, by przypomnieć sobie terminologię znaną ze szkolnych lekcji matematyki. Już po raz kolejny nasz klub jest jednym z partnerów tego programu, a magazyn przedsiębiorcy@eu jest jednym z jego ogólnopolskich partnerów medialnych.

zgłoszenia do 31 lipca, a finał już 24 października

Jeszcze tylko do 31 lipca swoje kandydatury mogą zgłaszać firmy, chcące dołączyć do grona laureatów konkursu, którego pełna nazwa brzmi WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców. Firm, które już się zakwalifikowały i stanęły w szranki jest ponad pół tysiąca. Do grona głównych partnerów organizowanego przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców konkursu obok Banku PKO S.A. dołączył BIG Info Monitor S.A.

23 lipca

Jeśli wybraliście się w lipcu na Stadion Narodowy, zapewne byliście zdziwieni liczbą tych, którzy wybrali się tam mimo szczytu wakacyjnego sezonu. Był tam tłum. Przyszli architekci i inżynierzy, którzy muszą projektować tak, by zapobiec powstawaniu pożarów, a jeśli wystąpią, ograniczyć ich skutki i nie dopuścić do ofiar w ludziach. Zobowiązują ich do tego zresztą przepisy. Byli też ci, którzy takie inwestycje przygotowują i prowadzą, a także zarządzają ich eksploatacją po zbudowaniu. Bo to też koszty, które starają się oczywiście ograniczyć. Chcą więc, by były to rozwiązania zarazem skuteczne, jak i najtańsze. 

9 lipca

Nazwisko zmarłego pięć lat temu artysty chyba niewiele mówi tzw. szerokiej publiczności, ale trudno, by było inaczej. Nie chodzi o czas, jaki upłynął od jego śmierci, ale ponad czterdzieści lat nieobecności w kraju, z którego wyjechał w 1968 roku. Do tego abstrakcja, sztuka, która nie przez wszystkich jest zrozumiała, to nie jest sztuka dla każdego.

8 lipca

Podczas kolejnego Saloniku Artystycznego, zorganizowanego w ramach naszej Akademii Kultury i Sztuki, odbył się wernisaż wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego TADEUSZ KANTOR IN MEMORIAM. Wystawę w gmachu Krajowej Izby Gospodarczej, gdzie siedzibę ma również nasz klub, można było oglądać do 12 sierpnia.

2 lipca

Będzie ono pierwszym punktem programu dwudniowej misji gospodarczej przedsiębiorców z brazylijskiego stanu Goiás, która odwiedzi Polskę pod przewodnictwem jego gubernatora. Pewnie mało kto w Polsce kojarzy, gdzie znajduje się stan Goiás, na mapie zlokalizujemy go jednak bez trudu. Wystarczy wskazać palcem stolicę kraju, Brasilię, i niemal na pewno, przynajmniej opuszkiem palca zahaczymy też o teren stanu. Otacza on ją bowiem ze wszystkich stron. 

28 czerwca

Na Rancho pod Bocianem spotkaliśmy się już po raz piąty, a po raz czwarty wręczyliśmy Perły EuroTurystyki. Dla licznie przybyłych gości ważniejsza była oczywiście część nieoficjalna, mająca tradycyjnie charakter rodzinnego pikniku. Z pewnością nie zawiedliśmy, bo nie dostrzegliśmy, by ktokolwiek się nudził. Dopisała też pogoda, prawdziwie letnia i bez zapowiadanych burz. 

17 czerwca

Na ostatniej przed wakacjami kawie z ekspertem spotkaliśmy się w restauracji Ujazdowska & Mołdawska. By porozmawiać o notebookach, których używamy w pracy i tym, co ciekawego pojawiło się tu na rynku, o logotypach i innych elementach graficznej prezentacji firmy oraz o… niechirurgicznych implantach włosów, czyli szczególnym typie peruk, w których będziemy mogli pojechać na wczasy i zażywać w nich kąpieli w basenie, a nawet w morzu (o ile oczywiście peruki potrzebujemy). 

15 czerwca

Kolejny Salonik Artystyczny w ramach naszej klubowej Akademii Kultury i Sztuki poświęciliśmy w całości twórczości wyjątkowego artysty, Krzysztofa Wojtarowicza i tych, którzy go znali. Jego przyjaciół, którzy twórczością artysty się inspirowali lub sami byli dla niego inspiracją. 

9 i 10 czerwca

W tym roku kongres w nowym miejscu i w nieco zmienionej formule odbędzie się na Politechnice Warszawskiej, a jego nowa formuła związana jest z nowym partnerem, Globe Forum.  Będzie zatem globalnie (Globe Forum działa w 35 krajach), ale że cele są tu zbieżne i współpraca z Krajową Izbą Gospodarczą (bo główny organizator się nie zmienia) przez to naturalna, nie będzie to rewolucja, ale po prostu będzie, jak się przyjrzeć programowi, ciekawiej. Mocniej zaakcentowana będzie kultura i wątek społeczny. Odpowiedź na pytania przyszłości (tak by należało przetłumaczyć angielski tytuł na polski), musi być bowiem wielowymiarowa. Jesteśmy oczywiście zaproszeni!

15 czerwca

Już po raz trzeci na Rancho pod Bocianem i po raz osiemnasty w ogóle, spotkali się ci, których znamy z ekranu telewizora, kina bądź teatru, by oddać się swojej prywatnej pasji - wędkowaniu. Byli też muzycy i dziennikarze. Uczcili w ten sposób pamięć Mariana Łącza, ojca Laury Łącz, świetnego aktora i tak, jak oni zapalonego wędkarza.

8 czerwca

Malarstwo Joanny Wisławskiej nie jest na pewno malarstwem abstrakcyjnym, tak, jak i nie da się go na pewno zaliczyć do malarstwa realistycznego. To raczej malarstwo symboliczne, musimy wiec sami poszukać ukrytego w nim sensu. Bardzo ekspresyjne i barwne - jest więc to zarazem uczta dla oczu. Nad wystawą na Skwerze objęliśmy, jako klub, patronat medialny, razem z magazynem przedsiębiorcy@eu. 

28 czerwca

Dobiegają już końca przygotowania do piątej, Letniej Gali Przedsiębiorców, największej tego typu imprezy lata. Ujawniamy kolejne szczegóły tegorocznej gali, która w tym roku będzie miała jeszcze większy rozmach niż w zeszłym roku. Wszystko to oczywiście nie byłoby możliwe bez pomocy naszych sponsorów i licznych partnerów. Chcemy im za ich pomoc bardzo podziękować. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu