administrator
28 czerwca

Na Rancho pod Bocianem spotkaliśmy się już po raz piąty, a po raz czwarty wręczyliśmy Perły EuroTurystyki. Dla licznie przybyłych gości ważniejsza była oczywiście część nieoficjalna, mająca tradycyjnie charakter rodzinnego pikniku. Z pewnością nie zawiedliśmy, bo nie dostrzegliśmy, by ktokolwiek się nudził. Dopisała też pogoda, prawdziwie letnia i bez zapowiadanych burz. 

17 czerwca

Na ostatniej przed wakacjami kawie z ekspertem spotkaliśmy się w restauracji Ujazdowska & Mołdawska. By porozmawiać o notebookach, których używamy w pracy i tym, co ciekawego pojawiło się tu na rynku, o logotypach i innych elementach graficznej prezentacji firmy oraz o… niechirurgicznych implantach włosów, czyli szczególnym typie peruk, w których będziemy mogli pojechać na wczasy i zażywać w nich kąpieli w basenie, a nawet w morzu (o ile oczywiście peruki potrzebujemy). 

15 czerwca

Kolejny Salonik Artystyczny w ramach naszej klubowej Akademii Kultury i Sztuki poświęciliśmy w całości twórczości wyjątkowego artysty, Krzysztofa Wojtarowicza i tych, którzy go znali. Jego przyjaciół, którzy twórczością artysty się inspirowali lub sami byli dla niego inspiracją. 

9 i 10 czerwca

W tym roku kongres w nowym miejscu i w nieco zmienionej formule odbędzie się na Politechnice Warszawskiej, a jego nowa formuła związana jest z nowym partnerem, Globe Forum.  Będzie zatem globalnie (Globe Forum działa w 35 krajach), ale że cele są tu zbieżne i współpraca z Krajową Izbą Gospodarczą (bo główny organizator się nie zmienia) przez to naturalna, nie będzie to rewolucja, ale po prostu będzie, jak się przyjrzeć programowi, ciekawiej. Mocniej zaakcentowana będzie kultura i wątek społeczny. Odpowiedź na pytania przyszłości (tak by należało przetłumaczyć angielski tytuł na polski), musi być bowiem wielowymiarowa. Jesteśmy oczywiście zaproszeni!

15 czerwca

Już po raz trzeci na Rancho pod Bocianem i po raz osiemnasty w ogóle, spotkali się ci, których znamy z ekranu telewizora, kina bądź teatru, by oddać się swojej prywatnej pasji - wędkowaniu. Byli też muzycy i dziennikarze. Uczcili w ten sposób pamięć Mariana Łącza, ojca Laury Łącz, świetnego aktora i tak, jak oni zapalonego wędkarza.

8 czerwca

Malarstwo Joanny Wisławskiej nie jest na pewno malarstwem abstrakcyjnym, tak, jak i nie da się go na pewno zaliczyć do malarstwa realistycznego. To raczej malarstwo symboliczne, musimy wiec sami poszukać ukrytego w nim sensu. Bardzo ekspresyjne i barwne - jest więc to zarazem uczta dla oczu. Nad wystawą na Skwerze objęliśmy, jako klub, patronat medialny, razem z magazynem przedsiębiorcy@eu. 

28 czerwca

Dobiegają już końca przygotowania do piątej, Letniej Gali Przedsiębiorców, największej tego typu imprezy lata. Ujawniamy kolejne szczegóły tegorocznej gali, która w tym roku będzie miała jeszcze większy rozmach niż w zeszłym roku. Wszystko to oczywiście nie byłoby możliwe bez pomocy naszych sponsorów i licznych partnerów. Chcemy im za ich pomoc bardzo podziękować. 

zgłoszenia będą przyjmowane tylko do końca maja

Jeszcze tylko do końca maja można zgłaszać swój udział w tym najpopularniejszym i chyba też w praktyce najbardziej prestiżowym programie gospodarczym, który swój sikces zawdzięcza prostej formule, sprowadzającej się w istocie do tego, co jest nazwą programu: bycia fair. A to jest to, czego w biznesie oczekujemy przede wszystkim. Warunek może jeszcze niewystarczający, ale zawsze konieczny do zrobienia dobrego biznesu, by przypomnieć sobie terminologię znaną ze szkolnych lekcji matematyki. Po raz kolejny nasz klub jest jednym z partnerów tego programu, a magazyn przedsiębiorcy@eu jest jednym z jego ogólnopolskich partnerów medialnych.

21 - 28 maja

Polskie filmy wyświetlane będą zresztą nie tylko w Moskwie, ale jeszcze w co najmniej sześciu innych rosyjskich miastach. Specjalnie do Moskwy z tego powodu się nie wybierzemy, ale jeśli w Moskwie lub jednym z tych miast będziemy, możemy zabrać na festiwal swoich rosyjskich znajomych lub po prostu im go polecić, na przykład wysyłając do nich mail. Bo tak, jak organizowany jest w Polsce Sputnik prawdziwym świętem rosyjskiego kina, tak Wisła jest naszym świętem, świętem polskiego kina w Rosji. I okazją, by zobaczyć filmy, które niekoniecznie, z najróżniejszych zresztą powodów, nie trafią do normalnej dystrybucji (także po prostu z przyczyn komercyjnych). 

14 maja

Na kolejną kawę z ekspertem (i pyszne śniadanie) zaprosiliśmy do Klubu Bankowca. Temat, którym się tam zajęliśmy dotyczy, bądź będzie dotyczył, większości firm. To rzecz normalna, że kiedyś przyjdzie oddać pałeczkę i przekazać ją następcy. Jak to zrobić, jak się do tego przygotować? O tym rozmawialiśmy z naszym ekspertem, Mariolą Więckowską, partnerem w Kancelarii CSW.

od 7 maja, także w Noc Muzeów !

W tym samym budynku, co warszawski Fotoplastikon mieści się właśnie otwarta, stała wystawa Bolesława Biegasa, króra stanie się zapewne stałym punktem programu wycieczek odwiedzających Warszawę, tak krajowych, jak i zagranicznych. A przynajmniej powinna. I my również koniecznie powinniśmy ją odwiedzić! A odwiedzić ją możemy także podczas tegorocznej Nocy Muzeów…

9 maja

Jak co roku ulicami Warszawy przejdzie kolorowy pochód, złożony w zdecydowanej większości z młodzieży. Po raz pierwszy parada warszawska została zorganizowana w 1999 roku, kiedy Polska dopiero starała się o przyjęcie do Unii Europejskiej, a większości uczestników tegorocznej parady nie było jeszcze na świecie. 

15 maja

W pałacu w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim Polish Business Club organizuje międzynarodową konferencję dla przedsiębiorców z tego sektora, z udziałem gości z Luksemburga i Wielkiej Brytanii. Wśród zaproszonych do wzięcia w niej udziału ekspertów jest między innymi prof. Andrzej Blikle (jeśli komuś to nazwisko kojarzy się z pączkami, to najzupełniej słusznie), a gościem specjalnym będzie Robert Korzeniowski, który zdobył dla Polski cztery złote medale olimpijskie. Będzie o tym jak powinno się zarządzać firmą w XXI wieku, o szansach dla polskiego biznesu w Wielkiej Brytanii i Luksemburgu i o tym, jak i po co chronić swoją markę. I nie tylko o tym. W programie też wieczorny bankiet z muzyką na żywo…

27 kwietnia

Wspólnie z Galerią Sztuki Współczesnej „Aperi” zapraszamy na kolejny wernisaż w naszym saloniku siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej. Tym razem będzie to wystawa indywidualn. Piotr Jakubczak, mimo wielu wystaw i nagród nie jest artystą powszechnie znanym, choć oczywiście docenionym i zauważonym. Na razie przez dość wąskie grono tych, którzy się sztuka interesują. Jedną z przyczyn może być też to, że przez wiele lat tworzył za granicą. A warto, jesteśmy o tym przekonani, jego malarstwo przybliżyć szerszej publiczności. 

25 kwietnia

Nieczęsto zdarza się ujrzeć cała starszyznę warszawskich cechów w togach i z insygniami ich władzy w uroczystym przemarszu ulicami miasta. Właściwie pewność, że nam się to uda, możemy mieć tylko raz do roku, w Święto Mistrza. Od lat obchodzone jest ono w rocznicę wybuchu powstania w Warszawie podczas insurekcji kościuszkowskiej.

11 czerwca

Największe tego typu targi w Polsce odbyły się na Stadionie Narodowym tuż przed wakacjami. Towarzyszyła im branżowa konferencja, targi pracy, a dzień wcześniej odbyła się gala, podczas której wręczono nagrody IT Future Awards

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu