Gwoździem programu konferencji było wystąpienie Piotra Czarneckiego, prezesa Raiffeisen Polbanku. Wbrew temu, czego można by się spodziewać, także patrząc w program konferencji, nie padło słowo na temat oferty banku. Było tym, co w dzisiejszym biznesie piszczy, o tym, bo to jest właśnie najważniejsze, że przegranym jest nie tylko ten, kto nie nadąża, ale i ten, kto nie potrafi się wysunąć na czoło. Być innowacyjnym to dziś przymus. Padło mnóstwo przykładów, począwszy od innowacyjnych usług finansowych, które nie mogłyby istnieć, gdyby nie istniały banki użyczające im tego, co można, biorąc termin z informatyki, nazwać hardwarem, ale to nie one spijają śmietankę, bo na softwarze zarabia się najwięcej.
Już po raz piąty odbędzie się aukcja obrazów i fotografii, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz artystów, którzy jesień swojego życia spędzają w Skolimowie. Aukcja organizowana jest w ramach programu „Debiutantki”, której uczestniczki nie tylko przygotowują się do balu, ale też angażują się w szereg akcji dobroczynnych. Ta jest jedną z nich, bardzo ważną, bo następnego dnia po aukcji uczestniczki programu odwiedzą Skolimów. A my zapraszamy na aukcję, zorganizowaną tym razem u naszego klubowicza, w Warszawskim Domu Technika NOT, którą poprowadzą dziennikarka Ewa Wojciechowska oraz znany wszystkim Ryszard Rembiszewski.
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie „Twarze biznesu polskiej gospodarki”, który objęty jest honorowym patronatem Klubu Integracji Europejskiej i dofinansowany przez Europejskie Forum Przedsiębiorczości. Doceniając niezwykłą wartość polskich przedsiębiorców, których zawsze staramy się wspierać wychodzimy z inicjatywą, która przyczyni się do promocji osób zarządzających firmami oraz ich przedsiębiorstw.
W warszawskim hotelu Intercontinental podczas gali finałowej IX edycji konkursu POLISH NATIONAL SALES AWARDS nagrodzono liderów sprzedaży w Polsce. Wyłoniono 13 laureatów w 15 kategoriach. Przyznano również nagrodę Supersprzedawcy za imponujące wyniki sprzedażowe, pozytywne podejście oraz ponadprzeciętne zaangażowanie. Ideą konkursu jest promowanie najlepszych praktyk w sprzedaży i najwyższych standardów etycznych. Uroczystość prowadzili: Elżbieta Pełka, prezes Polish National Sales Awards oraz Dariusz Kordek. W Gali uczestniczyło ponad dwustu gości – w tym przedstawiciele organizacji biznesowych, firm, organizacji sprzedażowych i naukowych.
Znakomita śpiewaczka, Izabela Kopeć, zaprasza nas na koncert do Lubelskiej Filharmonii, podczas którego wraz z Orkiestrą Teatru Wielkiego Opery Narodowej, wykona pieśni i oryginalne „Fantasmagories” niemal dziś zapomnianego Ludomira Michała Rogowskiego. Będzie to zarazem premiera dwupłytowego albumu, nad którego przygotowaniem pracowała cztery lata i nagrała razem z tą orkiestrą. Pierwszego w ogóle nagrania tych utworów. Wstęp na koncert jest wolny, ale my nawet nie musimy wybierać się po wejściówki do kas filharmonii (tak, jak to opisano na plakacie), bez pewności, że je dostaniemy. Wystarczy skontaktować się z Katarzyną Ostanek (tel. 603 110 444), która je dla nas zarezerwuje (proszę się powołać na klub). I naprawdę warto się na ten koncert do Lublina wybrać.
To największa europejska konferencja poświęcona świadczeniu usług transgranicznych w Unii Europejskiej i delegowaniu pracowników. I nie ma się czemu dziwić, Polska, jeśli idzie o pracowników delegowanych, jest absolutnym liderem w Europie. Współorganizatorem tegorocznej edycji kongresu jest Ministerstwo Rozwoju, a stojącego na jego czele wicepremiera Mateusza Morawieckiego poproszono o otwarcie kongresu. A klub zaproszono na kongres jako organizację partnerską, od czego się oczywiście nie uchyliliśmy. Kongres odbędzie się w krakowskim Centrum Kongresowym ICE i warto się na te dwa dni do Krakowa wybrać, jeśli jest to temat, który nas dotyczy.
Ten sam i nie ten sam. Wielu z tych, którzy byli w Polsce na poprzednim tournée nie usłyszymy teraz ani już nigdy. Już prawie rok mija od tragicznego wypadku lotniczego, w którym zginęło ponad sześćdziesięciu jego członków. Ale nie poddali się i stanęli na nogi. I znów są w Polsce. Odwiedzą sześć miast, rozpoczną koncertem w Częstochowie, potem będzie Zabrze, Warszawa, Toruń Olsztyn i Białystok. Sześć dni i sześć koncertów. Ale są do tego przyzwyczajeni. Chór Aleksandrowa to nie tylko śpiewacy, to towarzysząca im orkiestra i fantastyczny balet!
Okazją do jego organizacji jest oficjalna wizyta ministra spraw zagranicznych Salwadoru Hugo Martineza. To dla nas szansa, aby dowiedzieć się coś więcej o tym najmniejszym kraju Ameryki Środkowej i w ogóle Ameryki Łacińskiej. Kraju, który nie ma nawet w Warszawie ambasady (obsługuje ją ambasada w Berlinie). Kraju, który kiedyś okupował pierwsze strony gazet, a dziś na szczęście rzadko o nim słyszymy, bo wojna domowa zakończyła się już piętnaście lat temu. Kraju, dodajmy, który swoją oficjalną walutą uczynił dolar amerykański.