administrator
30 listopada

Na dwunaste już Forum Humanum Mazurkas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz zapraszają nas w Andrzejki, połączyli je zatem z Andrzejkową Galą. To przecież ich imieniny! Decyzja, by uhonorować ich dwa lata temu za organizację Forum Perłą EuroTurystyki była trafna. 

2 grudnia

Odbywający się właśnie Światowy Szczyt Klimatyczny w Limie COP 20 (którego wyniki nie są i dla nas obojętne), jest także okazją do promocji tego kraju i organizacji spotkań, których tematyka znacznie poza przedmiot obrad szczytu wykracza. Jednym z nich jest seminarium naukowe zorganizowane wspólnie przez koło naukowe studentów Akademii Bezpieczeństwa Narodowego oraz działający tam klub podróżniczy, które objęliśmy jako klub swoim patronatem, razem z polsko-peruwiańską grupą parlamentarną. Ważnym punktem programu wydarzenia będzie uhonorowanie przez Klub Integracji Europejskiej rektora akademii, płk prof. dr hab. Dariusza Kozerawskiego, statuetką "Zasłużony dla Narodu", za jego osiągnięcia związane z realizacją projektów badawczych, służących poprawie bezpieczeństwa narodowego.

27 listopada

Tym razem o pomoc poprosiliśmy aż dwie ekspertki. O tym, czym jest coaching i jak wykorzystać to innowacyjne narzędzie w naszym biznesie opowiedziała nam Oliwia Lorenz, certyfikowany coach, członek Międzynarodowej Federacji Coachów (ICF).  Druga ekspertka, Agnieszka Nijak, współpracująca ze Studio Mody Karpiński - podszlifowała nasze umiejętności w wyborze garniturów. 

20 listopada

Zebranych w warszawskim kinie Iluzjon znów pozdrowili przebywający na międzynarodowej stacji kosmicznej rosyjscy kosmonauci, to już festiwalowa tradycja. Teraz czeka nas dziesięć dni festiwalowych pokazów, a potem Sputnik ruszy w Polskę. Jeśli więc nie jesteście z Warszawy i na festiwal do Warszawy się nie wybierzecie, są spore szanse, że festiwal przyjedziecie do Was. Na jego trasie znajdzie się ponad czterdzieści większych i mniejszych miast, jednak w Warszawie dziać się będzie najwięcej. Jesteśmy po raz kolejny patronem medialnym warszawskiego festiwalu, do moich obowiązków będzie więc należało namówienie Was, abyście do kina poszli. Co ma swoją dobrą stronę, bo stanowi świetny pretekst, aby spędzić tam sporo czasu. Mnie akurat namawiać nie trzeba.

25 listopada

Wciąż słyszymy, że na środki z nowej perspektywy unijnej musimy jeszcze poczekać. To nie do końca prawda. Tak, jeśli idzie o środki z mającej być rekordową puli krajowej. Nie, jeśli idzie o środki z programów, które rozdysponowywane są wprost w Brukseli, a o które my również możemy się starać. Dotyczy to choćby programów HORYZONT 2020 oraz COSME. Zajmuje się nimi Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej i wraz z Komisją Europejską zaprasza nas na dzień informacyjny poświęcony projektom związanym z badaniami i wykorzystaniem przestrzeni kosmicznej, finansowanymi w ramach pierwszego z nich, HORYZONT 2020. 

zgłoszenia do 23 stycznia 2015

Data jest przyszłoroczna, ale takich decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień. Jeśli jednak myśleliśmy już o tym, to lepiej jej nie odkładać na później. Charakterystyczne godło konkursu, stylizowana polska flaga, jest powszechnie rozpoznawalne i oznacza najwyższą jakość. Sukces odniesiony w tym konkursie to naprawdę świetna promocja!

26 listopada

Laury innowacyjności to konkurs będący odpowiedzią na wyzwanie, jakim innowacyjność jest dla polskiej i zresztą w ogóle europejskiej gospodarki. Jej być albo nie być w istocie. Jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy tego typu konkurs, na pewno zaś zorganizowany z największym rozmachem. W tym roku odbył się po raz czwarty i wkrótce, podczas uroczystej gali w Warszawskim Domu Technika NOT poznamy jego laureatów. Po raz też kolejny, jako klub, jesteśmy razem z Europejskim Forum Przedsiębiorczości partnerem organizatorów konkursu, Naczelnej Organizacji Technicznej, a magazyn przedsiębiorcy@eu został jego patronem medialnym. 

20 - 30 listopad w Warszawie

Nienajlepsze ostatnio stosunki między Polską i Rosją, przenoszące się za sprawą obustronnych sankcji ze sfery polityki także na gospodarkę, na kulturę wpływu mieć nie powinny. Festiwal, nad którym po raz drugi (razem z magazynem przedsiębiorcy@eu) obejmujemy patronat, będzie okazją, by się wzajemnie lepiej poznać, zrozumieć, w czym jesteśmy podobni, a w czym się różnimy – jeśli rzeczywiście się różnimy. A jeśli przyczyni się w jakimś stopniu do przełamania lodów, do ocieplenia stosunków w tamtych dwóch pierwszych sferach, to tym lepiej, Byłoby to wręcz wspaniałe!

12 grudnia odbędzie się gala konkursu

To już siedemnasta edycja tego najpopularniejszego programu gospodarczego. W listopadzie wyłonione zostaną przez kapitułę firmy, które zostaną laureatami, a 12 grudnia, tym razem w Warszawskim Centrum EXPO XXI, odbędzie się uroczysta gala. Swoją popularność zawdzięcza program jasnym i prostym zasadom, sprowadzającym się w istocie do odpowiedzi, czy moja firma jest rzetelna. I będącym kwintesencją zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym roku roku nasz klub dołączył do grona partnerów tego programu, a magazyn przedsiębiorcy@eu jest jednym z ogólnopolskich partnerów medialnych.

15 listopada

Wspólnie z Warszawską Izbą Gospodarczą zapraszamy na spotkanie z prezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Bożeną Lublińską-Kasprzak. Porozmawiać z nią chcemy o wsparciu dla rozwoju polskich przedsiębiorstw w nowej perspektywie finansowej 2014-2020, czyli o nowych środkach unijnych.

wernisaż 6 listopada

Zapraszamy na wernisaż międzynarodowej wystawy malarstwa, fotografii i nowych mediów zorganizowanej przez Oddział Warszawski ZPAP w ich siedzibie, w Domu Artysty Plastyka na Mazowieckiej, którą jako klub, wspólnie z magazynem przedsiębiorcy@eu i naszymi klubowiczami, internetową Galerią OK oraz portalem kulturalnym Art Imperium, objęliśmy patronatem medialnym. Swoje prace zaprezentuje aż siedemnastu artystów, dziewięciu z Polski i ośmiu z zagranicy. 

6 listopada

O takim jubileuszu na razie możemy pomarzyć, ale i my z pewnością doczekamy się takiej okrągłej rocznicy. Zamiast zazdrościć, świętowaliśmy jednak razem z nimi, tak, jak, na co dzień blisko ze sobą współpracujemy. A związki są naprawdę bliskie, prezesem izby jest Ryszard Marcińczak, jednocześnie honorowy prezes naszego klubu, a wiceprezesem izby jest prezes klubu, Barbara Jończyk. Wielu członków izby jest członkami naszego klubu (można też napisać na odwrót, że wielu członków klubu jest członkami izby) i liczymy, że stanie się to powszechna praktyką.

2 - 15 listopada, finisaż 13 listopada

Swoje drugie urodziny nasz klubowicz, kulturalny portal Art Imperium postanowił uczcić wystawą w warszawskiej Kartonovni. Jej pomysł jest dowcipny, przewrotny i trzeba przyznać odważny. W roli Muzy wystąpiła osobiście redaktor naczelna portalu Magdalena Woźniak, która zażyczyła sobie, aby ją sportretować, choć już wcześniej miała tych portretów całkiem sporo. 

27 października

Na październikowe śniadanie z ekspertem zaprosiliśmy do Floriana, gdzie nie raz już organizowaliśmy nasze klubowe spotkania, w tym jedno ze śniadań. Naszym gościem była Iwona Radziszewska, a temat jej prezentacji nawiązywał oczywiście do sławnego clintonowskiego „Gospodarka, głupcze!”, prezydenta chyba wtedy niedocenianego, a dziś poważanego za to, co dokonał właśnie w tej dziedzinie. 

29 października

Podczas zorganizowanej wspólnie przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Giełdę Papierów Wartościowych konferencji „Potęga rozwoju – rozwój do potęgi. Drogi MSP po kapitał” odbędzie się również finał konkursu Lider Przedsiębiorczości Roku i poznamy jego laureatów. Dwa wydarzenia, które nie powinny ujść naszej uwadze.

28 października

Do grona nagrodzonych statuetką „Gracja” podczas gali w hotelu Airport Okęcie dołączyły kolejne damy sceny i ekranu oraz po raz pierwszy, sportu. Nagrodziliśmy je za ponadczasową elegancję, wdzięk i wyczucie stylu, a były to: Beata Tyszkiewicz, Izabela Trojanowska i Otylia Jędrzejczak. Czwartą nagrodzoną, co było niespodzianką zarówno dla zebranych gości jak i dla samej nagrodzonej, była Laura Łącz, która jednocześnie galę po raz drugi prowadziła. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu