administrator
6 listopada

O takim jubileuszu na razie możemy pomarzyć, ale i my z pewnością doczekamy się takiej okrągłej rocznicy. Zamiast zazdrościć, świętowaliśmy jednak razem z nimi, tak, jak, na co dzień blisko ze sobą współpracujemy. A związki są naprawdę bliskie, prezesem izby jest Ryszard Marcińczak, jednocześnie honorowy prezes naszego klubu, a wiceprezesem izby jest prezes klubu, Barbara Jończyk. Wielu członków izby jest członkami naszego klubu (można też napisać na odwrót, że wielu członków klubu jest członkami izby) i liczymy, że stanie się to powszechna praktyką.

2 - 15 listopada, finisaż 13 listopada

Swoje drugie urodziny nasz klubowicz, kulturalny portal Art Imperium postanowił uczcić wystawą w warszawskiej Kartonovni. Jej pomysł jest dowcipny, przewrotny i trzeba przyznać odważny. W roli Muzy wystąpiła osobiście redaktor naczelna portalu Magdalena Woźniak, która zażyczyła sobie, aby ją sportretować, choć już wcześniej miała tych portretów całkiem sporo. 

27 października

Na październikowe śniadanie z ekspertem zaprosiliśmy do Floriana, gdzie nie raz już organizowaliśmy nasze klubowe spotkania, w tym jedno ze śniadań. Naszym gościem była Iwona Radziszewska, a temat jej prezentacji nawiązywał oczywiście do sławnego clintonowskiego „Gospodarka, głupcze!”, prezydenta chyba wtedy niedocenianego, a dziś poważanego za to, co dokonał właśnie w tej dziedzinie. 

29 października

Podczas zorganizowanej wspólnie przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Giełdę Papierów Wartościowych konferencji „Potęga rozwoju – rozwój do potęgi. Drogi MSP po kapitał” odbędzie się również finał konkursu Lider Przedsiębiorczości Roku i poznamy jego laureatów. Dwa wydarzenia, które nie powinny ujść naszej uwadze.

28 października

Do grona nagrodzonych statuetką „Gracja” podczas gali w hotelu Airport Okęcie dołączyły kolejne damy sceny i ekranu oraz po raz pierwszy, sportu. Nagrodziliśmy je za ponadczasową elegancję, wdzięk i wyczucie stylu, a były to: Beata Tyszkiewicz, Izabela Trojanowska i Otylia Jędrzejczak. Czwartą nagrodzoną, co było niespodzianką zarówno dla zebranych gości jak i dla samej nagrodzonej, była Laura Łącz, która jednocześnie galę po raz drugi prowadziła. 

25 października

Znów do Warszawy przyjadą ludzie z całego kraju i zbiorą się w Auli Politechniki Warszawskiej, aby debatować o Polsce (z ośmiu kongresów siedem odbyło się tutaj). Każdy z dotychczasowych kongresów miał swoje przewodnie hasło, najczęściej pytanie, na które podczas obrad poszukiwano odpowiedzi. Zawsze też odnosiło się ono do przyszłości, bo Kongres jest debatą o Polsce jutra. Tak jest i tym razem, a w haśle tegorocznego Kongresu pobrzmiewa duża nuta optymizmu. Po raz kolejny, jako klub, jesteśmy jedną z organizacji współpracujących przy organizacji tego wydarzenia. 

16 i 17 października

Krajowe Forum Jednolitego Rynku SIMFO 2014 zorganizowane zostanie już po raz czwarty, a że ten rok to też równa rocznica od przystąpienia Polski do Unii, odbędzie się pod hasłem: „Dekada polskiej przedsiębiorczości na jednolitym rynku Unii Europejskiej”. Jego organizatorami są nasze ministerstwo gospodarki oraz Komisja Europejska i Parlament Europejski

25 września i kolejne 13 października

Fundusze europejskie budzą zrozumiałe w pełni zainteresowanie przedsiębiorców i warto zwrócić uwagę na te, które są już dostępne. Bo na te krajowe przyjdzie nam jeszcze poczekać. Podczas poświęconej im konferencji w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w połowie września, prowadzący ją szef agencji, Sławomir Majman raz po raz dopytywał się, kiedy rusza konkursy i będzie można z nich skorzystać. Odpowiedzi padały od dyplomatycznych (tak szybko, jak to będzie możliwe, czyli nie wiadomo), po dość ostrożnie deklarowany koniec roku. 

20 - 30 listopad w Warszawie

Nienajlepsze ostatnio stosunki między Polską i Rosją, przenoszące się za sprawą obustronnych sankcji ze sfery polityki także na gospodarkę, na kulturę wpływu mieć nie powinny. Festiwal, nad którym po raz drugi (razem z magazynem przedsiębiorcy@eu) obejmujemy patronat, będzie okazją, by się wzajemnie lepiej poznać, zrozumieć, w czym jesteśmy podobni, a w czym się różnimy – jeśli rzeczywiście się różnimy. A jeśli przyczyni się w jakimś stopniu do przełamania lodów, do ocieplenia stosunków w tamtych dwóch pierwszych sferach, to tym lepiej, Byłoby to wręcz wspaniałe!

wernisaż 6 października, wystawa potrwa do 12 grudnia

Wystawa „Jasinski & friends” będzie miała trzecią odsłonę. Zapraszają nas na nią do Galerii Przy Teatrze, mieszczącą się zgodnie z nazwą w teatrze, trzeba jeszcze tylko dodać w którym: chodzi o Teatr Narodowy. Będzie to doskonała okazja do przekonania się, tak, jak to miało w przypadku poprzednich edycji wystawy, jak różnorodna jest polska sztuka młodej generacji. Bo nasze narzekania, że ze sztuką współczesną jest źle mają często źródło w tym, że tak naprawdę jej nie znamy. I są zarazem usprawiedliwieniem, by nic z tą niewiedzą nie robić. 

5 października

Marek Sewen jest rozpoznawalny nie tylko ze względu na łatwe do zapamiętania nazwisko, a raczej w ogóle nie z tego powodu. Chodzi o to, że łamał wszelkie konwencje, dyrygował orkiestrami symfonicznymi i pisał muzykę dla Stana Borysa, Czesława Niemena, czy Anny German. Znają go więc bywalcy filharmonii i sal koncertowych (nie tylko zresztą w Polsce) i ci, którzy za żadne skarby do filharmonii by nie poszli. Może poza najmłodszym pokoleniem, choć to od czasu do czasu też nas zaskakuje i okazuje się, że nie słucha ono tylko rapu i disco polo. Na jego benefisie będzie Stan Borys, Bernard Ładysz oraz muzycy z orkiestry kameralnej Filharmonii Narodowej i orkiestra wojskowa. My też jesteśmy zaproszeni (acz nie na scenę, tylko do zajęcia miejsc na widowni), a zapraszają nas tam osobiście gospodarze, Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz. Twórcy organizowanego już po raz jedenasty Forum Humanum Mazurkas, miejsca spotkań ludzi ze świata sztuki, mediów i biznesu.

3 - 5 października

Dokładniej to będą dwa festiwale, ale w tym samym miejscu i czasie, wiec pozwoliliśmy sobie połączyć. A do tego inauguracja muzeum tych drugich. Organizatorzy na raz będą nas przekonywali, aby jeść owoce, w tym nasze polskie jabłka i to nie tylko na złość Putinowi (choć jeśli wyjdzie nam to na zdrowie, to czemu nie?), a także warzywa i używali słoików w miejsce nawet najbardziej zaawansowanych biodegradowalnych opakowań z tworzyw sztucznych. A także polubili słoiki pomiędzy nami. Bo w końcu chyba niemal wszyscy mieszkańcy Warszawy, to w pierwszym, drugim, czy najdalej trzecim i czwartym pokoleniu słoiki, czyli przyjezdni. 

3 i 4 października

To już druga edycja tego wydarzenia, nad którą, tak jak nad pierwszą, objęliśmy patronat. W Hotelu Gromada Lotnisko spotka się półtora tysiąca przedsiębiorczych kobiet i nie tylko kobiet, bo mężczyźni wcale nie są z udziału w kongresie wykluczeni. Uroczystego otwarcia dwudniowych tym razem obrad dokona pierwsza dama, Anna Komorowska.

30 września

Nasze pierwsze jesienne spotkanie poświęciliśmy zawieraniu umów. Naszym ekspertem była Agata Rewerska, radca prawny z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, prowadząca własną kancelarię prawną Ad Exemplum oraz szkołę prawa procesowego pod tą samą nazwą. Spotkanie odbyło się u naszego klubowicza, w restauracji Jasna 24.

gala 25 października

Znamy już listę laureatów konkursu WIKTORIA, Znak Jakości Przedsiębiorców. Rozstrzygnięcia konkursu dokonała kapituła, na której przewodniczącego wybrano ponownie Waldemara Piórka, prezesa Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, organizatora konkursu, a jej sekretarzem została Barbara Jończyk, prezes Klubu Integracji Europejskiej, który w tym roku dołączył do nich jako partner. 

27 września

Światowej sławy ekspert od technik perswazji oraz odczytywania i wykorzystywania mowy ciała (a także hipnozy), jest nie tylko autorytetem wśród naukowców. Jest autorem 22 książek czytanych nie tylko przez studentów (4 z nich przetłumaczono i wydano też w Polsce). I przede wszystkim praktykiem, szkolącym między innymi szefów IBM, Microsoftu, Beinga czy Starbucsa. A także, nie bójmy się tego słowa, gwiazdą, ekspertem w programach telewizyjnych oraz w prasie, opiniotwórczym „The New York Times” i wcale nie mniej (choć może nieco inaczej) opiniotwórczych jak „Cosmopolitan”, „Women’s World” czy „Playboy”.  

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu