administrator
26 listopada

Laury innowacyjności to konkurs będący odpowiedzią na wyzwanie, jakim innowacyjność jest dla polskiej i zresztą w ogóle europejskiej gospodarki. Jej być albo nie być w istocie. Jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy tego typu konkurs, na pewno zaś zorganizowany z największym rozmachem. W tym roku odbył się po raz czwarty i wkrótce, podczas uroczystej gali w Warszawskim Domu Technika NOT poznamy jego laureatów. Po raz też kolejny, jako klub, jesteśmy razem z Europejskim Forum Przedsiębiorczości partnerem organizatorów konkursu, Naczelnej Organizacji Technicznej, a magazyn przedsiębiorcy@eu został jego patronem medialnym. 

20 - 30 listopad w Warszawie

Nienajlepsze ostatnio stosunki między Polską i Rosją, przenoszące się za sprawą obustronnych sankcji ze sfery polityki także na gospodarkę, na kulturę wpływu mieć nie powinny. Festiwal, nad którym po raz drugi (razem z magazynem przedsiębiorcy@eu) obejmujemy patronat, będzie okazją, by się wzajemnie lepiej poznać, zrozumieć, w czym jesteśmy podobni, a w czym się różnimy – jeśli rzeczywiście się różnimy. A jeśli przyczyni się w jakimś stopniu do przełamania lodów, do ocieplenia stosunków w tamtych dwóch pierwszych sferach, to tym lepiej, Byłoby to wręcz wspaniałe!

12 grudnia odbędzie się gala konkursu

To już siedemnasta edycja tego najpopularniejszego programu gospodarczego. W listopadzie wyłonione zostaną przez kapitułę firmy, które zostaną laureatami, a 12 grudnia, tym razem w Warszawskim Centrum EXPO XXI, odbędzie się uroczysta gala. Swoją popularność zawdzięcza program jasnym i prostym zasadom, sprowadzającym się w istocie do odpowiedzi, czy moja firma jest rzetelna. I będącym kwintesencją zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym roku roku nasz klub dołączył do grona partnerów tego programu, a magazyn przedsiębiorcy@eu jest jednym z ogólnopolskich partnerów medialnych.

15 listopada

Wspólnie z Warszawską Izbą Gospodarczą zapraszamy na spotkanie z prezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Bożeną Lublińską-Kasprzak. Porozmawiać z nią chcemy o wsparciu dla rozwoju polskich przedsiębiorstw w nowej perspektywie finansowej 2014-2020, czyli o nowych środkach unijnych.

wernisaż 6 listopada

Zapraszamy na wernisaż międzynarodowej wystawy malarstwa, fotografii i nowych mediów zorganizowanej przez Oddział Warszawski ZPAP w ich siedzibie, w Domu Artysty Plastyka na Mazowieckiej, którą jako klub, wspólnie z magazynem przedsiębiorcy@eu i naszymi klubowiczami, internetową Galerią OK oraz portalem kulturalnym Art Imperium, objęliśmy patronatem medialnym. Swoje prace zaprezentuje aż siedemnastu artystów, dziewięciu z Polski i ośmiu z zagranicy. 

6 listopada

O takim jubileuszu na razie możemy pomarzyć, ale i my z pewnością doczekamy się takiej okrągłej rocznicy. Zamiast zazdrościć, świętowaliśmy jednak razem z nimi, tak, jak, na co dzień blisko ze sobą współpracujemy. A związki są naprawdę bliskie, prezesem izby jest Ryszard Marcińczak, jednocześnie honorowy prezes naszego klubu, a wiceprezesem izby jest prezes klubu, Barbara Jończyk. Wielu członków izby jest członkami naszego klubu (można też napisać na odwrót, że wielu członków klubu jest członkami izby) i liczymy, że stanie się to powszechna praktyką.

2 - 15 listopada, finisaż 13 listopada

Swoje drugie urodziny nasz klubowicz, kulturalny portal Art Imperium postanowił uczcić wystawą w warszawskiej Kartonovni. Jej pomysł jest dowcipny, przewrotny i trzeba przyznać odważny. W roli Muzy wystąpiła osobiście redaktor naczelna portalu Magdalena Woźniak, która zażyczyła sobie, aby ją sportretować, choć już wcześniej miała tych portretów całkiem sporo. 

27 października

Na październikowe śniadanie z ekspertem zaprosiliśmy do Floriana, gdzie nie raz już organizowaliśmy nasze klubowe spotkania, w tym jedno ze śniadań. Naszym gościem była Iwona Radziszewska, a temat jej prezentacji nawiązywał oczywiście do sławnego clintonowskiego „Gospodarka, głupcze!”, prezydenta chyba wtedy niedocenianego, a dziś poważanego za to, co dokonał właśnie w tej dziedzinie. 

29 października

Podczas zorganizowanej wspólnie przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Giełdę Papierów Wartościowych konferencji „Potęga rozwoju – rozwój do potęgi. Drogi MSP po kapitał” odbędzie się również finał konkursu Lider Przedsiębiorczości Roku i poznamy jego laureatów. Dwa wydarzenia, które nie powinny ujść naszej uwadze.

28 października

Do grona nagrodzonych statuetką „Gracja” podczas gali w hotelu Airport Okęcie dołączyły kolejne damy sceny i ekranu oraz po raz pierwszy, sportu. Nagrodziliśmy je za ponadczasową elegancję, wdzięk i wyczucie stylu, a były to: Beata Tyszkiewicz, Izabela Trojanowska i Otylia Jędrzejczak. Czwartą nagrodzoną, co było niespodzianką zarówno dla zebranych gości jak i dla samej nagrodzonej, była Laura Łącz, która jednocześnie galę po raz drugi prowadziła. 

25 października

Znów do Warszawy przyjadą ludzie z całego kraju i zbiorą się w Auli Politechniki Warszawskiej, aby debatować o Polsce (z ośmiu kongresów siedem odbyło się tutaj). Każdy z dotychczasowych kongresów miał swoje przewodnie hasło, najczęściej pytanie, na które podczas obrad poszukiwano odpowiedzi. Zawsze też odnosiło się ono do przyszłości, bo Kongres jest debatą o Polsce jutra. Tak jest i tym razem, a w haśle tegorocznego Kongresu pobrzmiewa duża nuta optymizmu. Po raz kolejny, jako klub, jesteśmy jedną z organizacji współpracujących przy organizacji tego wydarzenia. 

16 i 17 października

Krajowe Forum Jednolitego Rynku SIMFO 2014 zorganizowane zostanie już po raz czwarty, a że ten rok to też równa rocznica od przystąpienia Polski do Unii, odbędzie się pod hasłem: „Dekada polskiej przedsiębiorczości na jednolitym rynku Unii Europejskiej”. Jego organizatorami są nasze ministerstwo gospodarki oraz Komisja Europejska i Parlament Europejski

25 września i kolejne 13 października

Fundusze europejskie budzą zrozumiałe w pełni zainteresowanie przedsiębiorców i warto zwrócić uwagę na te, które są już dostępne. Bo na te krajowe przyjdzie nam jeszcze poczekać. Podczas poświęconej im konferencji w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w połowie września, prowadzący ją szef agencji, Sławomir Majman raz po raz dopytywał się, kiedy rusza konkursy i będzie można z nich skorzystać. Odpowiedzi padały od dyplomatycznych (tak szybko, jak to będzie możliwe, czyli nie wiadomo), po dość ostrożnie deklarowany koniec roku. 

20 - 30 listopad w Warszawie

Nienajlepsze ostatnio stosunki między Polską i Rosją, przenoszące się za sprawą obustronnych sankcji ze sfery polityki także na gospodarkę, na kulturę wpływu mieć nie powinny. Festiwal, nad którym po raz drugi (razem z magazynem przedsiębiorcy@eu) obejmujemy patronat, będzie okazją, by się wzajemnie lepiej poznać, zrozumieć, w czym jesteśmy podobni, a w czym się różnimy – jeśli rzeczywiście się różnimy. A jeśli przyczyni się w jakimś stopniu do przełamania lodów, do ocieplenia stosunków w tamtych dwóch pierwszych sferach, to tym lepiej, Byłoby to wręcz wspaniałe!

wernisaż 6 października, wystawa potrwa do 12 grudnia

Wystawa „Jasinski & friends” będzie miała trzecią odsłonę. Zapraszają nas na nią do Galerii Przy Teatrze, mieszczącą się zgodnie z nazwą w teatrze, trzeba jeszcze tylko dodać w którym: chodzi o Teatr Narodowy. Będzie to doskonała okazja do przekonania się, tak, jak to miało w przypadku poprzednich edycji wystawy, jak różnorodna jest polska sztuka młodej generacji. Bo nasze narzekania, że ze sztuką współczesną jest źle mają często źródło w tym, że tak naprawdę jej nie znamy. I są zarazem usprawiedliwieniem, by nic z tą niewiedzą nie robić. 

5 października

Marek Sewen jest rozpoznawalny nie tylko ze względu na łatwe do zapamiętania nazwisko, a raczej w ogóle nie z tego powodu. Chodzi o to, że łamał wszelkie konwencje, dyrygował orkiestrami symfonicznymi i pisał muzykę dla Stana Borysa, Czesława Niemena, czy Anny German. Znają go więc bywalcy filharmonii i sal koncertowych (nie tylko zresztą w Polsce) i ci, którzy za żadne skarby do filharmonii by nie poszli. Może poza najmłodszym pokoleniem, choć to od czasu do czasu też nas zaskakuje i okazuje się, że nie słucha ono tylko rapu i disco polo. Na jego benefisie będzie Stan Borys, Bernard Ładysz oraz muzycy z orkiestry kameralnej Filharmonii Narodowej i orkiestra wojskowa. My też jesteśmy zaproszeni (acz nie na scenę, tylko do zajęcia miejsc na widowni), a zapraszają nas tam osobiście gospodarze, Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz. Twórcy organizowanego już po raz jedenasty Forum Humanum Mazurkas, miejsca spotkań ludzi ze świata sztuki, mediów i biznesu.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu