Wydarzenie przygotowano z rozmachem, organizatorzy wyraźnie postanowili rzucić wyzwanie obu kongresom w Katowicach, Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, choć ograniczając się do dominującej tam też zresztą tematyki krajowej. Intersujący jest przy tym nie tylko dobór tematów, ale i to, a nawet przede wszystkim to, kogo udało im się zaprosić do udziału w roli uczestników składających się na program konferencji paneli. Są wśród nich członkowie rządu i ludzie stojący na czele centralnych organów państwa, a także (o co bywa nawet trudniej), prezesi największych polskich firm, nie tylko tych państwowych. Do tego wzorem obu kongresów udział w szczycie jest całkowicie bezpłatny.
Trzecia edycja tej konferencji organizowanej wspólnie przez dziennik Rzeczpospolita i Deloitte. Gościem specjalnym będzie dr Arno Probst –ekspert ds. corporate governance Deloitte w Niemczech, który opowie dokonywanych tam zmianach przepisów spowodowanych głośnymi skandalami z udziałem niemieckich koncernów. Weźmie on też udział w panelu dyskusyjnym poświęconym istocie tych przepisów, czyli przed czym chroni przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego.
Te specjalne, uprzywilejowane formy członkostwa w klubie, zapewniają szereg dodatkowych korzyści w porównaniu do zwykłego członkostwa. Mamy siedmiu członków premium i trzech członków diamentowych.
Tomasz Sobecki tworzy te zdjęcia „za pomocą złożonych zabiegów, na które składają się zmiany optyki i wielokrotne ekspozycje”, ale strona techniczna jest tu w istocie mało ważna, to akurat każdy fotoamator, który liznął podstawy cyfrowej obróbki zdjęć potrafi. Chodzi o efekt. Efekt niepokoju, efekt intensywności. I wychodzi to na zdjęciach, które przesłali nam organizatorzy, wystawy całkiem ciekawie.
Choć niemal nikt nie utrzymuje z Republiką Chińską (bo tak brzmi oficjalna nazwa) stosunków dyplomatycznych, to praktycznie wszyscy z nimi handlują i jest mało prawdopodobne, byśmy sami czegoś z Tajwanu nie mieli u siebie, bo są wciąż, mimo konkurencji z kontynentu (tych dużych Chin) potentatem w dziedzinie urządzeń elektronicznych i podzespołów do nich. Jednak w składzie piętnastoosobowej delegacji będzie tylko jeden przedstawiciel tej branży, a najliczniej będą reprezentowane firmy produkujące urządzenia dla przemysłu spożywczego.
Szukasz klimatycznego miejsca na konferencje, warsztaty, szkolenia, sesje lub spotkanie okolicznościowe? Świetnie trafiłeś! Polecamy nasze przestronne, a zarazem eleganckie sale konferencyjne w ponad 110-letnim Warszawskim Domu Technika w samym sercu Warszawy, nieopodal II linii metra, przy ul. Czackiego 3/5. Rewelacyjny dojazd – w pobliżu znajduje się metro Uniwersytet – Nowy Świat oraz przystanki autobusowe. W sąsiedztwie jest też wiele restauracji i kafejek.
Kolejna Gala Akademii Dobrego Stylu, odbędzie się 23 października - tak, jak poprzednie - w historycznym, ponad stuletnim gmachu Warszawskim Domu Technika na Czackiego. W jego reprezentacyjnej Sali Balowej znów wręczyliśmy Gracje. Tym razem odebrały je: Alicja Majewską, Bogna Sworowska, Grażyna Torbicka i Magdalena Zawadzka. Statuetkami wyróżniamy te wybitne postacie życia publicznego, których ponadczasowa elegancja i wdzięk powodują, że i pod tym względem mogą być one wzorem dla wszystkich. Jak w poprzednich edycjach było to bardzo medialne wydarzenie, wśród jego patronów znalazł się między innymi magazyn ViVa!
O komunikacji jako o kluczowym elemencie w każdej firmie mówił dr Dariusz Tarczyński podczas wrześniowej kawy z ekspertem Klubu Integracji Europejskiej. Spotkanie odbyło się u nowego członka klubu, czyli w japońskiej restauracji Benihana mieszczącej się wieżowcu Cosmopolitan na ulicy Twardej.