Tomasz Sobecki tworzy te zdjęcia „za pomocą złożonych zabiegów, na które składają się zmiany optyki i wielokrotne ekspozycje”, ale strona techniczna jest tu w istocie mało ważna, to akurat każdy fotoamator, który liznął podstawy cyfrowej obróbki zdjęć potrafi. Chodzi o efekt. Efekt niepokoju, efekt intensywności. I wychodzi to na zdjęciach, które przesłali nam organizatorzy, wystawy całkiem ciekawie.
Choć niemal nikt nie utrzymuje z Republiką Chińską (bo tak brzmi oficjalna nazwa) stosunków dyplomatycznych, to praktycznie wszyscy z nimi handlują i jest mało prawdopodobne, byśmy sami czegoś z Tajwanu nie mieli u siebie, bo są wciąż, mimo konkurencji z kontynentu (tych dużych Chin) potentatem w dziedzinie urządzeń elektronicznych i podzespołów do nich. Jednak w składzie piętnastoosobowej delegacji będzie tylko jeden przedstawiciel tej branży, a najliczniej będą reprezentowane firmy produkujące urządzenia dla przemysłu spożywczego.
Szukasz klimatycznego miejsca na konferencje, warsztaty, szkolenia, sesje lub spotkanie okolicznościowe? Świetnie trafiłeś! Polecamy nasze przestronne, a zarazem eleganckie sale konferencyjne w ponad 110-letnim Warszawskim Domu Technika w samym sercu Warszawy, nieopodal II linii metra, przy ul. Czackiego 3/5. Rewelacyjny dojazd – w pobliżu znajduje się metro Uniwersytet – Nowy Świat oraz przystanki autobusowe. W sąsiedztwie jest też wiele restauracji i kafejek.
Kolejna Gala Akademii Dobrego Stylu, odbędzie się 23 października - tak, jak poprzednie - w historycznym, ponad stuletnim gmachu Warszawskim Domu Technika na Czackiego. W jego reprezentacyjnej Sali Balowej znów wręczyliśmy Gracje. Tym razem odebrały je: Alicja Majewską, Bogna Sworowska, Grażyna Torbicka i Magdalena Zawadzka. Statuetkami wyróżniamy te wybitne postacie życia publicznego, których ponadczasowa elegancja i wdzięk powodują, że i pod tym względem mogą być one wzorem dla wszystkich. Jak w poprzednich edycjach było to bardzo medialne wydarzenie, wśród jego patronów znalazł się między innymi magazyn ViVa!
O komunikacji jako o kluczowym elemencie w każdej firmie mówił dr Dariusz Tarczyński podczas wrześniowej kawy z ekspertem Klubu Integracji Europejskiej. Spotkanie odbyło się u nowego członka klubu, czyli w japońskiej restauracji Benihana mieszczącej się wieżowcu Cosmopolitan na ulicy Twardej.
Już wróciliśmy, ale wspólnie spędzone chwile, które staraliśmy się uwiecznić na zdjęciach, chyba jeszcze na długo pozostaną w pamięci jego uczestników. Głównie się integrowaliśmy, ale było też kojarzenie ofert, podczas którego zaprezentowaliśmy prowadzone przez nas firmy i przedstawiliśmy ich ofertę. Wzięło w nim udział także kilka firm spoza klubu, które być może wkrótce do nas dołączą (liczymy na to!). Nie wszystko na zdjęciach jest, zabrakło na nim naszej wizyty w bogato wyposażonym centrum termalnym, bo tam, w saunach, zdjęć robić nie wypadało. A ostatni dzień poświęciliśmy na zwiedzanie, odwiedzając dwie perły Gór Świętokrzyskich, jakimi są klasztory w Wąchocku i na Świętym Krzyżu.
Już za miesiąc XX jubileuszowa Gala rozdania nagród WIKTORII - Znak Jakości Przedsiębiorców. Mamy dobrą wiadomość - organizator konkursu przeznaczył dodatkową pulę miejsc dla gości. Tegoroczna Gala będzie odbędzie się 21 października w Warszawie, w Airport Hotel Okęcie. W tym prestiżowym wydarzeniu wezmą udział oprócz laureatów konkursu i ich gości, także przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, świata nauki, kultury i mediów. Wśród laureatów są również członkowie naszego klubu!
Pod tą nazwą kryje się projekt fotograficzno-malarsko-filmowy Pawła Koraba Kowalskiego, na który składa się 26 prac, z których każda przedstawia inną modelkę, proces powstawania większości z nich artysta udokumentował także w postaci filmu wykonanego w technice poklatkowej, zobaczymy go więc w jakby przyspieszonym tempie.
Oznakowanie CE: Ocena ryzyka versus unijne Dyrektywy Nowego i Globalnego Podejścia. Tak brzmi pełny temat kolejnego seminarium z cyklu „Europejskie Przedsiębiorstwo”. Oznakowanie CE świadczy o spełnieniu wymagań dotyczących bezpieczeństwa obowiązujących w Unii Europejskiej i jest warunkiem dopuszczeniu produktu na jej rynek, czyli także polski. Oczywiście nikt nigdy nie zagwarantuje, że nic się nam nie stanie, ale jedynie, że nie stanie się to z dużym prawdopodobieństwem. Stąd właśnie ocena ryzyka o której mowa w temacie seminarium. To tak w dużym uproszczeniu, o szczegółach dowiecie się podczas seminarium, w którego programie przewidziano też sesję pytań i odpowiedzi.