administrator
30 stycznia

Tym razem ugościł nas i to po królewsku Mazurkas, laureat zeszłorocznych Pereł EuroTurystyki. A że to czas karnawału, zaprosiliśmy nie tylko do stołu, ale i do tańca. Była to więc nietypowa, tańczona kolacja biznesowa. Zagrał dla nas zespół BENE, bene po włosku znaczy dobrze, byli naprawdę dobrzy, a nawet świetni. Wieczór tradycyjnie już poprowadziła znana aktorka Laura Łącz.

27 stycznia

Krajowa Izba Gospodarcza zaprosiła na zorganizowane wspólnie z Polsko-Indyjską Izbą Gospodarczo-Handlową spotkanie poświęcone perspektywom współpracy pomiędzy Polską a Indiami, które było zarazem praktycznym krokiem w tym kierunku. Było ono bowiem także okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedsiębiorcami z Indii, poszukujących tu rynków zbytu. Także dwustronną, bo i my możemy do Indii eksportować.

27 stycznia

Szwajcaria to nie tylko szwajcarskie zegarki i szwajcarskie scyzoryki (no i oczywiście góry). Swiss Made pozostaje, nawet w potocznym rozumieniu, wciąż symbolem jakości. A są jeszcze szwajcarskie banki i szwajcarski frank, któremu niektórzy zaufali aż za bardzo, ale to już nie wina Szwajcarów (nawet ani trochę). Forum otworzyli prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Szwajcarii Didier Burkhalter, ale właściwym gospodarzem spotkania był wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński

25 stycznia

Jak co roku w Teatrze Wielkim odbyła się uroczystość będąca najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Business Center Club. Laureatom konkursu wręczono statuetki, a tym, którzy już byli jego laureatami, diamenty. Wręczono też Nagrodę Specjalną BCC, której laureatami zostali w tym roku prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber oraz przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. W Gali udział wzięło wielu znamienitych gości, m.in.: Janusz Piechociński, Jerzy Buzek czy Andrzej Wajda. 

24 stycznia

KUUK & MONDOCASA kojarzą się raczej z wyposażeniem kuchni (i nie jest to skojarzenie całkiem błędne), ale tym razem najważniejsze było malarstwo. Swoje prace wystawiło tam aż sześciu malarzy. Kuratorem wystawy była Krystyna Zbylut, a klub został jej mecenasem. Zadbano też o atrakcyjną formę samego wernisażu.

20 stycznia

Zaproszenia na seminaria naukowe nie pojawiają się na naszej stronie często, a jeśli, to już, to ze względu na profil strony tematy stricte gospodarcze. Było więc ono nietypowe i rozpoczęło cały cykl seminariów, z których to było pierwsze. Kolejne będą poświęcone dziesięcioleciu polskiego członkostwa w Unii Europejskiej, a to pierwsze poświęcono próbie dokonania jego dotychczasowego bilansu.

11 stycznia

Był to bal wieńczący pierwszą edycję projektu "Debiutantki". Spirytus movens projektu jest Agnieszka Michalczyk, nasz klubowy arbiter elegantiarum, a klub wraz z magazynem "przedsiębiorcy@eU" objęły go swoim patronatem.

21 stycznia

Okazją jest oczywiście Dzień Babci, różnie jeśli idzie o dzień obchodzony, u nas akurat 21 stycznia i jeśli zapomnieliście, to przy okazji przypominamy. A następnego dnia jest dzień Dziadka. Wróćmy jednak do dnia Babci, który na Bemowie obchodzony był nieco inaczej, bo jako Dzień Aktywnej Babci

15 stycznia

Krajowa Izba Gospodarcza zaprosiła nas na tradycyjnie przez nich organizowane Gospodarcze Otwarcie Roku.  Uważa się, że ten rok może być przełomowy dla europejskiej gospodarki, takie optymistyczne nastroje panują przynajmniej wśród przedsiębiorców, a bywają one w tym wypadku często samospełniającymi się przepowiedniami. Czy tak  będzie? Temu między innymi poświęcona była debata, ale pojawiły się też tematy bardziej szczegółowe. 

życzenia noworoczne

Skoro 2013 nie był taki zły, choć wiele było co do tego obaw, to na kolejny patrzymy już ze zdecydowanie większym optymizmem. Powinno być lepiej, a nawet zdecydowanie lepiej. Pod choinką ułożyliśmy prezenty, które nie do końca są prezentami, bo najpierw trzeba na nie zasłużyć, udowodnić, że na prezent zasługujemy. Ale dotąd radziliśmy sobie z tym nieźle i nie ma powodu sądzić, byśmy teraz sobie z tym nie poradzili. 

11 grudnia

Spotkaliśmy się w otoczonej lasem restauracji Krasnodwór, na skraju puszczy Kampinoskiej, tam, gdzie ten skraj i granice miasta zachodzą na siebie, co jeszcze dodało temu spotkaniu szczególnego, świątecznego charakteru. 

8 grudnia

W starej oranżerii wilanowskiego pałacu odbyła się aukcja obrazów dla aktorów ze Skolimowa, a potem pokaz kolekcji mody Katarzyny Szymańskiej, podczas którego w roli modelek wystąpiły uczestniczki projektu „debiutantki”, przygotowujące się już do mającego się odbyć w styczniu w Wilanowie wielkiego balu. Objęliśmy ją jako klub, wspólnie z magazynem przedsiębiorcy@eu, swoim patronatem medialnym.

4 grudnia

Jak co roku zebraliśmy się, aby uczcić święto górników i zarazem wszystkich Baś, które tego dnia obchodzą imieniny. A jednej Basi oczywiście szczególnie: Basi Jończyk, założycielki klubu. W tym roku Barbórkę świętowaliśmy we Florianie, w którego gościnne progi zaprosiła nas jego właścicielka, Hania Wnukiewicz. A świętowaliśmy hucznie! Zaproszeni byli oczywiście wszyscy klubowicze.

26 listopada

Trzy lata temu przyznano złoty, srebrny i brązowy Laur Innowacyjności po raz pierwszy, nie było wtedy jeszcze podziału na kategorie. W zeszłym roku przyznano je w 12 kategoriach, w tym było ich o jedną więcej. I to mimo, że nagrodę w tym konkursie zdobyć jest nie tak łatwo, nagradza się w bowiem nim za wdrożenie wyników badań naukowych owocujące nowym albo lepszym produktem, bądź nową albo ulepszoną technologią. Sam, najlepszy nawet pomysł, aby zdobyć nagrodę nie wystarczy, musi on jeszcze znaleźć zastosowanie. 

16 listopada (aktualizacja)

Ceremonia zamknięcia festiwalu odbyła się w kinie Iluzjon jeszcze w przeddzień jego zakończenia, można więc było ogłosić tylko wyniki obrad jury, bo głosowanie widzów jeszcze trwało, a ostatnie festiwalowe filmy uczestniczące w konkursie miały być pokazane w niedzielę wieczór. Z pewnym więc opóźnieniem dowiemy się, czy ocena jury i widzów była zgodna. Trzyosobowe jury, aktor Andrzej Seweryn, reżyser Xsawery Żuławski i krytyk Łukasz Maciejewski (jakże różne osobowości, wypracowanie werdyktu w tym gronie musiało być sporym osiągnięciem) za najlepszy film festiwalu i to jednogłośnie uznało film Aleksandra Wieledyńskiego „Geograf, który przepił globus”

16 grudnia

Włączamy się w tę akcję jako klub, jako jej współorganizatorzy. Chcemy przygotować prezenty i spełnić małe marzenia setki dzieci z domów dziecka (marzenia, bo zapytamy je, co chciałyby dostać). Zabierzemy je do Centrum Nauki Kopernik. I zaprosimy je na gwiazdkowe przyjęcie do eleganckiej restauracji, tym razem (bo akcja nie odbywa się pierwszy raz), będzie to Endorfina mieszcząca się w dawnym pałacyku Zamojskich, a dziś siedzibie stowarzyszenia architektów na Foksal. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu