Panuje dobrze ugruntowane przekonanie, że dostawcy armii, w przeszłości zwani z niemiecka liwerantami, zawsze dobrze na tym wychodzą. Wyrosła z tego niejedna fortuna. Czemu, by więc do nich nie dołączyć? Tym bardziej, że ta szansa dotyczy nie tylko dostawców broni. W przypadku Paktu Północnoatlantyckiego przetargi organizuje wyspecjalizowana agenda, NATO Support and Procurement Agency (w skrócie NSPA). Jak zatem ugryźć kawałek tego smakowitego tortu? Opowiedzą o tym sami, podczas konferencji zorganizowanej w Ministerstwie Rozwoju.
Wytyczne Rada Praw Człowieka ONZ przyjęła jeszcze w 2011 roku i jednym z ich trzech filarów jest odpowiedzialność przedsiębiorstw za poszanowanie praw człowieka. Przedsiębiorstw, czyli biznesu, by rzecz ostatecznie wyjaśnić. Dwa pozostałe to odpowiedzialność za to państwa i prawa poszkodowanych. Nas oczywiście najbardziej obchodzi, co to oznacza dla Polski i o tym mówi aktualny, przyjęty w maju tego roku przez Radę Ministrów Krajowy Plan Działania na lata 2017-2020. I to jego realizacji poświęcona będzie konferencja zorganizowana w Ministerstwie Rozwoju. Jeśli zajrzeć do jej programu, to okaże się, że poruszane tematy są całkiem konkretne i mogą nas zainteresować.
Bizneswoman szukające inspiracji i nowych kontaktów biznesowych. Kobiety głodne wiedzy i nowych doświadczeń. Kobiety, które lubią ludzi i wspólną zabawę. Przygotowany dla nich trzydniowy program łączy prelekcje uznanych trenerów i psychologów biznesu, wystąpienia motywacyjne z integracją i po prostu z dobrą zabawą. Inspirować będą między innymi Dorota Wellman, Ilona Felicjańska i Ola Budzyńska. A zaśpiewa Mateusz Mijal. Program jest naprawdę bogaty, nie zabrakło w nim nawet fitboxingu z polską mistrzynią świata w boksie, Agnieszką Rylik (aerobik to już naprawdę przeszłość), i pokazu chodzenia w szpilkach. Wszystko to w pięknym bałtowskim kompleksie turystycznym już po raz drugi, by pójść za ciosem, jakim był sukces zeszłorocznego akademii. Bilety już w sprzedaży!
Już za miesiąc XX jubileuszowa Gala rozdania nagród WIKTORII - Znak Jakości Przedsiębiorców. Mamy dobrą wiadomość - organizator konkursu przeznaczył dodatkową pulę miejsc dla gości. Tegoroczna Gala będzie odbędzie się 21 października w Warszawie, w Airport Hotel Okęcie. W tym prestiżowym wydarzeniu wezmą udział oprócz laureatów konkursu i ich gości, także przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, świata nauki, kultury i mediów. Wśród laureatów są również członkowie naszego klubu!
REHEALTHY Klinika Zdrowia Arkadiusza Martyniuka po dwóch i pół roku działalności doczekała się drugiej lokalizacji. Obecnie oprócz gabinetu na Żoliborzu (Felińskiego 50/12) z usług fizjoterapeutycznych można skorzystać w Wilanowie (Ostra 13B/6). W związku z tym, specjalnie dla klubowiczów, oprócz stałej zniżki na zabiegi u naczelnego osteopaty, mamy dla nowych osób, które jeszcze nie były w REHEALTHY Klinika Zdrowia, 50 zł zniżki na konsultację fizjoterapeutyczną/osteopatyczną.
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich miłośników nalewek i to zarówno tych, którzy chcą wystartować w konkursie, jak i kibiców. Imprezę zakończy biesiada. Cena dla uczestników konkursu, jak i tych, którzy wezmą udział jedynie w biesiadzie, jest jednakowa. Podczas gdy obradować będzie jury, przewidziano pokaz fajerwerków bojowych, czyli artylerii rakietowej. Specjalistą od niej był Józef Bem, a posłużyła do odparcia szarży kawalerii rosyjskiej pod Grochowem podczas powstania listopadowego.
Pod tą nazwą kryje się projekt fotograficzno-malarsko-filmowy Pawła Koraba Kowalskiego, na który składa się 26 prac, z których każda przedstawia inną modelkę, proces powstawania większości z nich artysta udokumentował także w postaci filmu wykonanego w technice poklatkowej, zobaczymy go więc w jakby przyspieszonym tempie.
Na kongres, poświęcony nie tylko zresztą funduszom europejskim, zapraszają nas Pracodawcy RP. Ale temat funduszy konges otworzy, pierwsze efekty wdrażania perspektywy 2014-2020 przedstawi lubiany i ceniony w środowisku przedsiębiorców wiceminister Jerzy Kwieciński, który sam ma doświadczenie w biznesie, a więc potrafi spojrzeć na te sprawy nie tylko jako urzędnik. Kongres otworzy osobiście Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.
Jednym z najważniejszych narzędzi w ramach unijnego programu COSME są niskooprocentowane pożyczki i poręczenia kredytowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, stąd też do nich skierowane zaproszenie. Nie otrzymamy tych pożyczek i poręczeń ich wprost, ale poprzez wcześniej wybranych narodowych pośredników, którymi najczęściej są banki. Podczas seminarium mowa też będzie o środkach na wsparcie wdrożenia wyników prac badawczo rozwojowych.
Do udziału w połączonej z warsztatami konferencji zaprasza nas do swojej siedziby Konfederacja Lewiatan, która zorganizowała ją wspólnie z Fundacją na Rzecz Nauki Polskiej i bankiem BGŻ BNP Paribas. Wszystko kręcić się będzie wokół innowacji, bo na to są największe pieniądze. Nie zawsze przy tym są to źródła oczywiste, mowa akurat będzie o tych mniej znanych czy mniej popularnych, w praktyce na jedno zresztą wychodzi. O środkach z Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, kredycie technologicznym oraz wsparciu aniołów biznesu. Co bardzo ważne, będą też warsztaty, podczas których będzie można „spróbować” sięgnąć po te pieniądze.
Punktem wyjścia do debaty będzie przedstawienie założeń do społecznego projektu ustawy o akcjonariacie pracowniczym. Do udziału w niej zaprasza nas Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej, a wśród tych, którzy zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęli jest Mariusz Haładyj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.