Na kongres, poświęcony nie tylko zresztą funduszom europejskim, zapraszają nas Pracodawcy RP. Ale temat funduszy konges otworzy, pierwsze efekty wdrażania perspektywy 2014-2020 przedstawi lubiany i ceniony w środowisku przedsiębiorców wiceminister Jerzy Kwieciński, który sam ma doświadczenie w biznesie, a więc potrafi spojrzeć na te sprawy nie tylko jako urzędnik. Kongres otworzy osobiście Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.
Jednym z najważniejszych narzędzi w ramach unijnego programu COSME są niskooprocentowane pożyczki i poręczenia kredytowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, stąd też do nich skierowane zaproszenie. Nie otrzymamy tych pożyczek i poręczeń ich wprost, ale poprzez wcześniej wybranych narodowych pośredników, którymi najczęściej są banki. Podczas seminarium mowa też będzie o środkach na wsparcie wdrożenia wyników prac badawczo rozwojowych.
Do udziału w połączonej z warsztatami konferencji zaprasza nas do swojej siedziby Konfederacja Lewiatan, która zorganizowała ją wspólnie z Fundacją na Rzecz Nauki Polskiej i bankiem BGŻ BNP Paribas. Wszystko kręcić się będzie wokół innowacji, bo na to są największe pieniądze. Nie zawsze przy tym są to źródła oczywiste, mowa akurat będzie o tych mniej znanych czy mniej popularnych, w praktyce na jedno zresztą wychodzi. O środkach z Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, kredycie technologicznym oraz wsparciu aniołów biznesu. Co bardzo ważne, będą też warsztaty, podczas których będzie można „spróbować” sięgnąć po te pieniądze.
Punktem wyjścia do debaty będzie przedstawienie założeń do społecznego projektu ustawy o akcjonariacie pracowniczym. Do udziału w niej zaprasza nas Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej, a wśród tych, którzy zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęli jest Mariusz Haładyj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.
Pierwsza po krótkiej wakacyjnej przerwie poranna kawa z ekspertem odbyła się w restauracji Florian Ogień czy Woda. Jej uczestnicy - którzy pomimo trwających wakacji przybyli bardzo licznie - wysłuchali dwóch wykładów poprowadzonych przez ekspertki z firm należących do naszego Klubu.
Masz problem, przy rozwiązaniu którego przydałaby się pomoc naukowców? Skorzystaj ze znanego również z poprzednich edycji Bonu na innowacje, działanie 2.3.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Potrzebujesz pomocy doradców? Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP, działanie 2.3.4. Nie chcesz, by ktoś bezkarnie skopiował twoje pomysły? Działanie 2.3.4 Ochrona własności przemysłowej (dofinansowanie nie tylko na ochronę patentów, ale i wzorów przemysłowych oraz użytkowych).
Na spotkanie poświęcone finasowaniu działalności z funduszy unijnych i instrumentom dedykowanym małym i średnim przedsiębiorstwom zaprasza nas Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zazwyczaj takie spotkania nie są zbyt długie, tym razem, ze względu na dodanie części warsztatowej, będzie to spotkanie całodzienne.
W ciepły wieczór spóźnionego w tym roku lata, które nadeszło dopiero w sierpniu, odbyło się pierwsze po krótkiej wakacyjne przerwie spotkanie członków Klubu Integracji Europejskiej. Tym razem był to wieczór sushiżerców w serwującej japońską kuchnię restauracji WASABI, mieszczącej się w jednym z najciekawszych warszawskich biurowców, w zaprojektowanym przez światowej sławy architekta Normana Fostera Metropolitan na placu Piłsudskiego.
Na XXVIII już Forum Humanum Mazurkas prezesi Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz zapraszają nas tym razem nietypowo w piątek. We wspólnym programie wystąpią dwa zespoły polonijne, jeden zza między, z Litwy, a drugi z antypodów, z drugiej strony globu, bo z Australii. I jeden z kraju. Coś dla tych, którzy kochają sztukę ludową, która dalej jak się okazuje łączy rozsianych po całym świecie Polaków. Ale będzie też odrobina folkloru litewskiego i australijskiego, choć właściwie tam niemal wszyscy są skądś. Tradycyjnie będzie też scena młodych talentów oraz finisaż dwóch wystaw (tym razem nie będzie wernisażu). I tradycyjnie całość poprowadzi Andrzej Bartkowski, bez którego forum nie sposób sobie wyobrazić…