administrator
zgłoszenia do 18 października

Dwa lata temu konkurs dopiero startował, rok temu nagrody (złote, srebrne i brązowe Laury) przyznawano w dwunastu kategoriach. W tym roku liczba kategorii ma wzrosnąć do dwunastu. Co prawda nie we wszystkich kategoriach przyznano komplet nagród, ale i tak świadczy to, że z innowacyjnością, a także współpracą między nauką a przemysłem nie jest w Polsce aż tak źle, jak się powszechnie przyjęło sądzić. Acz, chciałoby się, by było jeszcze lepiej, i temu, by tak się stało służyć ma ten konkurs. Po raz kolejny jesteśmy jako klub partnerem organizatora konkursu, Naczelnej Organizacji Technicznej.  

29 sierpnia

Na pierwszej po wakacjach kolacji biznesowej spotkaliśmy się w Novej Masce. Uroczyście przyjęliśmy tam do klubu, wręczając klubowe certyfikaty, aż jedenastu nowych członków. Grono członków  klubu znacznie się bowiem w ciągu wakacji powiększyło. Wręczyliśmy też klubowy certyfikat znanemu aktorowi Tomaszowi Stockingerowi, który zgodził się zostać mecenasem naszej klubowej akademii filmowej.  

28 sierpnia

Uroczystego otwarcia wystawy dokonali wspólnie gospodarze, Katarzyna Czajka i jej syn Michał Czajka , razem z kuratorem wystawy Krystyną Zbylut i Barbarą Jończyk z Klubu Integracji Europejskiej, który objął ją honorowym patronatem. Złożyły się na nią prace aż 21 artystów, w tym gospodarzy.

25 sierpnia

Na zorganizowane już po raz siódmy Forum Humanum Mazurkas zaprosił nas laureat tegorocznych Pereł EuroTurystyki, a dokładniej dwóch Pereł, bo otrzymał też nagrodę specjalną za inicjatywy na rzecz promocji polskiej kultury. Jedną z tych inicjatyw wymieniono w uzasadnieniu nagrody, było to właśnie Forum Humanum Mazurkas.

22 – 24 sierpnia

Zorganizowany przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców w Polsce festiwal odbył się już po raz trzeci. I po raz trzeci klub jest partnerem społecznościowym tego wydarzenia. W pierwszej chwili trudno wytłumaczyć, dlaczego tak go nazwano. Jeśli jednak posłuchaliśmy kilku festiwalowych wystąpień, to będziemy wiedzieli. 

17 sierpnia

Giełda kojarzy nam się z zupełnie innego rodzaju wydarzeniami, a już na pewno nie koncertami. A skorzystać z zaproszenia na pewno warto, bo na dziedzińcu Giełdy wystąpią znakomici bębniarze, światowej sławy francuski zespół „Les Tambours du Bronx” oraz Lech Janerka, jedna z najlepiej rozpoznawalnych twarzy polskiej sceny rockowej (ale też obecna na niej już ponad trzydzieści lat). 

8 lipca

Zorganizowane już po raz szesnasty zawody od paru już lat odbywały się w Białobrzegach. Tak miało być i tym razem, lecz uniemożliwiła to powódź, po której nie zdążono na czas przygotować łowiska i w tej awaryjnej sytuacji zorganizowano je na Rancho pod Bocianem, w zeszłym roku nagrodzonym Perłą EuroTurystyki. Okazało się to w sumie szczęśliwym trafem, walki z przeszło trzykilogramowym karpiem stoczonej przez Olgę Borys w Białobrzegach byśmy nie zobaczyli, tam po prostu nie ma tak dużych ryb. Jak co roku na zawody przyjechali znani aktorzy, a także dziennikarze i muzycy, wśród których nie brak zapalonych wędkarzy.

30 czerwca

Ponad sześciuset uczestników, przedsiębiorców razem z rodzinami bawiło na zorganizowanej po raz drugi przez Europejskie Forum Przedsiębiorczości Gali na Rancho pod Bocianem pod Warszawą, będąc między innymi świadkami wręczenia Pereł EuroTurystyki, które w tym roku otrzymała Grupa Mazurkas

29 czerwca

Na AfterParty po wydaniu letniego numeru magazynu zaprosiła nas Halina Rostkowska Niemczyk redaktor naczelna magazynu Moda&Styl. Współorganizatorem był KLAPP Cosmetics, wiodący europejski producent profesjonalnych produktów kosmetycznych. Na scenie modnego nocnego klubu THE EVE na placu Teatralnym pojawiła się między innymi twarz letniego numeru, aktorka Julia Kamińska.

26 czerwca

Temat seminarium zainteresować może wszystkich, bo wszystkich w mniejszym lub większym stopniu dotyka. Tym bardziej, że podejście będzie praktyczne, nie teoretyczne. 

25 i 26 czerwca

Odbywający się już po raz czwarty kongres jest zawsze wydarzeniem znaczącym, a o jego randze świadczą choćby goście specjalni, jakich się udaje organizatorom zaprosić. W zeszłym roku był to Francis Fukuyama, w tym będzie to noblista Joseph Stiglitz. I po raz czwarty uczestnicy kongresu zmierza się z pytaniem, co zrobić, by siłą napędową naszej gospodarki stała się innowacyjność. A zaproszenie do udziału w kongresie jest zaproszeniem również do nas skierowanym. 

25 czerwca

Zwyczajną praktyką stało się, że wizytom na najwyższym szczeblu  towarzyszy część gospodarcza, a w skład delegacji obok polityków i urzędników, wchodzą też przedsiębiorcy. Tak będzie również w przypadku wizyty w Polsce prezydenta Armenii, Serża Sargsyana. Przy jej okazji zorganizowane zostanie forum gospodarcze, będące szansą do nawiązania biznesowych kontaktów pomiędzy  polskimi i ormiańskimi przedsiębiorcami. Szansą, z której warto skorzystać, bo zaproszenie do wzięcia w nim udziału jest skierowane również do nas. 

24 czerwca

Na konferencję połączoną z uroczystym finałem konkursu Branżowi Liderzy Zmian zaprasza nas do swojej siedziby w pałacu Lubomirskich Business Centre Club. To element większego projektu prowadzone przez BCC dla pięciu branż budowlanej, chemicznej, spożywczej, transportowej i meblarskiej. Chodzi o wsparcie dokonujących się w firmach tych branż zmian, w tym wskazanie najlepszych przykładów. Liderów tych zmian, którzy wyróżnienia odbiorą podczas czerwcowego finału.

23 czerwca

Dorota Stalińska jest jedna z tych kobiet, które nie wstydzą się obchodzić urodziny i zaprasza na zorganizowany z ich okazji koncert dla swoich fanów, sympatyków i przyjaciół. A że jesteśmy nimi wszyscy, wszyscy też jesteśmy na koncert zaproszeni. Biletem wstępu jest róża i stąd tytuł koncertu.  Dorota Stalińska to też (nie omieszkany się pochwalić), mecenas naszej klubowej akademii filmowej.

22 – 24 czerwca

Konferencja, która odbędzie się już po raz szesnasty, to największe tego typu wydarzenie o charakterze biznesowym. Jego zasadniczym celem jest rozwinięcie współpracy środowisk polonijnych z krajem, choć oczywiście polonijni przedsiębiorcy nawiązują też kontakty między sobą. Udział przedstawicieli rządu, samorządu terytorialnego i organizacji odpowiedzialnych za rozwijanie tej współpracy, oraz oczywiście samych przedsiębiorców z kraju, ma tu jednak znaczenie kluczowe. I stąd skierowane do nas zaproszenie.

wernisaż 21 czerwca

W Galerii FORT, w zamienionym na centrum sztuki Forcie Sokolnickiego swoje prace zaprezentuje Laura Wasilewska (o to, skąd się wzięło La pomiędzy imieniem a nazwiskiem, jeszcze spytamy). Artystka tworzy i portrety, i pejzaże. Portrety są chyba na razie górą, bo to one zostaną zaprezentowane na wystawie, której tytuł ma nas chyba zachęcić do tego, byśmy spróbowali spojrzeć w nie jak w lustro. Co tam odkryjemy? Tego nie zdradzimy, także dlatego, że być może każdy odkryje co innego. Wystawę, która potrwa aż do końca lipca, objęliśmy jako klub swoim patronatem, wspólnie z magazynem przedsiębiorcy@eu.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu