administrator
5 kwietnia

Ivan Meisner, nazywany przez CNN ojcem, a przez inne media guru współczesnego networkingu, oczarował 5 kwietnia aulę warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej na seminarium „Uprawiaj networking jak profesjonalista”. Klub Integracji Europejskiej był jednym z partnerów społecznościowych tego wydarzenia. 

8 – 10 kwietnia

Większość obywateli Unii uważa, że Parlament Europejski nie zajmuje się niczym ważnym w strukturach wspólnoty europejskiej. Tymczasem 70% praw, które regulują życie mieszkańców Unii Europejskiej uchwalanych jest właśnie tam. To w Parlamencie Europejskim podjęto decyzję o ograniczeniu cen rozmów międzynarodowych w telefonii komórkowej, przygotowano przepisy ułatwiające leczenie za granicą, a także regulacje zwiększające prawa pasażerów kolei i linii lotniczych. O tym jak ważna jest to instytucja świadczy również fakt, że działa tam aż 5 tysięcy lobbystów.

27 kwietnia

Uliczne parady kojarzymy raczej z Ameryką, może dlatego, że czcimy głównie różne narodowe klęski. Nie z samych klęsk jednak nasza historia się składała i miast biadolić, warto je uczcić jak należy. Takim zwycięstwem było Insurekcja w Warszawie. Do tego stanął na jego czele człowiek z ludu, jak to się wtedy mówiło, mistrz szewski Jan Kiliński, co na owe czasy był wydarzeniem niezwykłymi w polskiej historii wydarzeniem przełomowym.

zgłoszenia do 29 maja (18 października)

Celem zorganizowanego przez Naczelną Organizację Techniczną konkursu, którego patronem jest Stanisław Staszic, jest promowanie innowacyjnych produktów, technologii i usług. Nagrody te będą przyznawane w aż 12 kategoriach, a sam konkurs organizowany jest już po raz trzeci i po raz trzeci Europejskie Forum Przedsiębiorczości oraz nasz klub jest partnerem jego organizatorów.

8 maja (konkurs startuje 6 maja)

Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 8.1 PO IG „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Chodzi o absolutny przebój wśród programów unijnych, w ramach których można otrzymać środki na rozwój małej firmy i to tej o bardzo krótkim stażu (na Mazowszu nie może być on dłuższy niż maksymalnie dwa lata). Zaprasza nas na nie współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

ogłoszenie konkursów w kwietniu i maju

Chodzi tu przy tym o jedno z najpopularniejszych działań w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Konkurs dla średnich przedsiębiorstw ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu, w przyszłym zaś miesiącu planowane jest ogłoszenie konkursu dla przedsiębiorstw mikro i małych.

do 30 kwietnia

Wspierają dzieci chorujące na nowotwory. Jak? Spełniają ich marzenia, pomagają uwierzyć w siebie i sukces w walce z chorobą.  Im i ich rodzicom (im ta pomoc  też jest potrzebna). Ale sami też wymagają wsparcia. Możemy to zrobić składając deklarację podatkową. 

4 kwietnia

Prace naszego klubowicza mieliśmy już okazje podziwiać w Galerii Czajka na Skaryszewskiej, gdzie ma także swoje atelier. Tym razem zaprosił nas (czyli wszystkich klubowiczów) na wernisaż wystawy swoich prac Galerii Casinos Poland w hotelu Marriott. Nas, czyli wszystkich klubowiczów. Zatytułował ją „GRA ŚWIATŁA”.

5 kwietnia

Zaproszeni zostali, to ważne, wszyscy klubowicze. A skoro tak, to nie wypadało z zaproszenia do Black Angels Music Club nie skorzystać. I nie zawiedliśmy się. Od muzyki (bo to przecież Klub muzyczny), drżały mury ale gdy wychodziliśmy, jeszcze stały. No, a skoro tak, to bawiliśmy się dobrze.

22 marca

Na marcowej kolacji biznesowej spotkaliśmy się w Centrum Konferencyjnym Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim, u naszego nowego klubowicza, a specjalnie dla nas w farsie „Kukła” Jerzego Gruzy (bo to on kryje się za pseudonimem Paweł Binke) wystąpili Tatiana Sosna-Sarno i towarzyszący jej Grzegorz Sierzputowski.

25 i 26 marca

Druga konferencja z cyklu „Zachowanie dziedzictwa narodowego; inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacja” odbyła się w jednym z najcenniejszych zabytkowych wnętrz w Polsce, w stanisławowskim teatrze dworskim w Starej Pomarańczarni w warszawskich Łazienkach. Po raz też drugi klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości współpracowały przy jej organizacji. 

20 marca

Środki na wsparcie w ramach obecnej perspektywy finansowej, także te przeznaczone dla przedsiębiorców już się wyczerpują. Warto więc zainteresować się tymi formami wsparcie, które dotąd cieszyły się zdecydowanie mniejsza popularnością niż dotacje.

15 marca

Walka o prawa konsumentów przenosi się do Internetu. Do 2015 powstanie europejska platforma, która umożliwi mieszkańcom Unii zakupy przez Internet nie tylko w ich kraju zamieszkania, lecz także w odległych zakątkach Starego Kontynentu. 

wiosna

Objęliśmy jako klub patronat nad muzycznym projektem Danuty Stankiewicz, nad którym patronat objął też ambasador Rosji, a wcześniej ministerstwa kultury Rosji, Polski i Łotwy. Projekt to szczególny, gdyż ma służyć kulturalnemu zbliżeniu tych krajów. Danuta Stankiewicz realizuje trzypłytowy album z romansami rosyjskimi, cygańskimi, utworami Anny German oraz kompozytora Rajmonda Paulsa. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, a jednym z elementów promocji będzie cykl koncertów w Rosji i w Polsce.

28 lutego

Na biznesowej kolacji spotkaliśmy się u nowego członka klubu, w japońskiej restauracji SUSHI CLUB by Sensi w śródmiejskiej części Muranowa, przy Stawkach. Dobrze widoczny od ulicy szyld nie pozwalał zabłądzić.

7 – 14 lutego

W Polsce odbył się po raz szósty, po raz zaś trzeci klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości wystąpiły w roli partnerów organizatorów tego wydarzenia. Istotą tygodnia jest uświadomienie roli networkingu w rozwoju biznesu, do czego nas akurat nie trzeba przekonywać.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu